Samsung UE40F6400 - problem po aktualizacji TV

summer

New member
Witam. Mam pewien problem z moim telewizorem Samsung UE40F6400.
Problem pojawił się wczoraj, po aktualizacji telewizora - bodajże z 1117 na 1118.

OPIS PROBLEMU:
1) Pod telewizor mam podpięty dekoder Cyfrowego Polsatu (HD MINI2000) + Xbox'a 360 - oba za pomocą HDMI.
Dekoder jest "zgrany" z pilotem uniwersalnym - "pudełeczko" samsunga (kabel IR) stoi na dekoderze.
Wszystko grało idealnie, tzn. dekoder uruchamiał się równo z TV, ale właśnie do wczoraj.
Po wczorajszej aktualizacji, kiedy uruchamiam telewizor to włącza się dekoder, lecz przy wyłączaniu dekoder nie gaśnie (muszę go oddzielnie wyłączać pilotem z touchpadem przyciskiem (STB)). Gdy nie wyłączę dekodera oddzielnie, a włączę z powrotem TV, to na odwrót - TV uruchamia się, a dekoder gaśnie. Tak jakby działały w dwóch różnych kierunkach, ja w prawo, on w lewo..

Resetowałem funkcję SMART, od nowa stroiłem dekoder z TV, ale nie pomaga. Są takie chwile, kiedy wszystko działa dobrze, ale głównie muszę robić to oddzielnie.
"Rozrysuję" wszystko w skrócie
TV ON - ON DEKODER
TV OFF - ON DEKODER
TV ON - OFF DEKODER.

Zaznaczam, raz działa, raz nie. Więc chciałbym jakieś skuteczne rozwiązanie.

2) Zawsze, kiedy włączam info odnośnie programu (enter na pilocie, przycisk info, lub wciskam touchpada) to mogłem zamknąć pasek informacyjny dekodera przyciskiem "Return" na obu pilotach - teraz niestety pasek z dekodera nie znika, czy ma na to wpływ ta wczorajsza aktualizacja oprogramowania? Nie mogę znaleźć informacji na temat tego, co ona zmienia w moim TV..

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam Tomek
 

tdx

New member
Bez reklam
co do ad1 to problem jest znany. kiedy włączasz TV sygnał jest wysyłany do dekodera, ale kiedy wyłączasz TV już nie dlatego jak tuner zostaje włączony i znów odpalasz TV to dekoder gaśnie....

Na HD5000 jest to samo... Jutro się będę tym bawił bo na razie rozwiązania brak
 

adgjm

Member
Mogę tylko dodać że tak samo jest z dekoderem nc+ mediabox i tv f6500.

Wysłane z mojego HTC Desire przy użyciu Tapatalka
 

summer

New member
Tylko, że wcześniej wszystko działało bez problemu ;/. Problem pojawiał się kiedy używałem pilotem z touchpadem.

No cóż, bede czekał za jakimkolwiek rozwiązaniem ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Rozwiazanie jest takie ze jak chcesz wylaczyc tv i tuner to na pilocie smarttouch najpierw naciskasz poeer stb a pozniej czerwony power...
Wiem ze to 1 klikniecie wiecej ale dziala

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

summer

New member
Dziś zauważyłem jeszcze coś innego, kiedy używam zwykłego pilota to włącza i wyłącza dekoder razem z TV. Ale jak użyję smarttoucha to wtedy się knoci i wyłącza wszystko osobno. Czarna magia, ale dzięki za pomoc ;)
 

rys1972

New member
Mialem to samo po aktualizacji . Tylko na F6770 + turbobox ( nc) . Pomogło wpisanie nazwy dekodera . Zrobiłem wszystko od nowa (ustawienia) i jak doszedłem do przełącz kanał - nie działał mi pilot - dałem na nie i wpisałem nazwę dekodera i Wszystko śmiga oki.
Mam nadzieje , że wytłumaczyłem w miarę .


pzdr
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale my piszemy o smarttouch ze power dzia tylko przy wlaczeniu a jak chcesz wylaczyc to musisz najpierw power stb a pozniej normalny power

Na moim dekoderze od vectry dziala power normalnie

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

rys1972

New member
Mi też nie włączał i wyłączał smarttouch ale jak zrobiłem tak jak pisałem to wszystko śmiga . Teraz włącza i wyłącza tv i dekoder powerem za jednym kliknieciem.
 

Comret

Member
Ja mam podobny problem z pace 7111/06

Dekoder nie włącza się razem z TV.

Miałem tak na poprzednim oprogramowaniu i mam na 1118.
 

piotrdvb

New member
Spróbujcie ściągnąć ze strony www nową aktualizację. Jest z numerkiem 1119. Ja tamtej niezgrywałem bo zadługo się ściągało tylko odrazu tą. Nic nie zmieniałem w ustaiweniach i wszystko dobrze działa.
 
Do góry