Samsung UE40F6400 czy Panasonic TX-L42ET60E?

grabuss

New member
Panowie krótka piłka kupić Samsung UE40F6400 czy wybrać droższego Panasonica TX-L42ET60E? Cena do 2,5 tysiaka , z tego co tak porównuje obydwa modele to różnica jest tylko w tym że w Samsungu 3d jest aktywne a w Panasonicu pasywne i Hz w Panas. jest lepsze bo 600Hz a w Samsungu 200 i właśnie bardziej skłaniam się ku TX-L42ET60E.... Dobry wybór?
Pozdrawiam
 

grabuss

New member
Ok kiki odpowiem na te pytania:


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x 3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?1,75-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? max 4 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? I to jest bardzo dobre pytanie narazie będzie stać ale po nowym roku po remoncie w pokoju już będę chciał żeby wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? wpada przez okno bokiem zazwyczaj pokrywając tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, wejście usb, 3d,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+, ps4
10.Jakie urządzenia ? dekoder golden media 990 linux, konsola ps4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, seriale;p
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?TAK
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? konsola PS4
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? max 42cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? To że w sklepie obraz wygląda lepiej niż u mnie pod podłączeniu w domu :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2,5tyś
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojętnie


Także składam się bardziej ku Panasonicowi powiedzcie jak tam ma się sprawa właśnie z multimediami?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic tutaj zdecydowanie bardziej pasuje. Multimedia są dość dobre, płynne, parę fajnych polskich aplikacji i dość prosta obsługa. Brak niestety flasha w przeglądarce.
 

grabuss

New member
Tak się składa że ktoś już zwinął tego Panasonica w moim mieście mają dowieźć przed świętami (pewnie taka gadka szmatka) ale na półce jeszcze jest podobny model a mianowicie Panasonic TX-P42ST60E , sprawdzam jego parametry i sądzę że są podobne a może nawet i wyższe nie rozumiem za bardzo tego: " Sterowanie polowe, celowane, 2500 Hz" no i cena jest minimalnie niższa....
 

kruchy27

New member
zdecydowanie chyba warto przemyslec kandydature plazmy :) zdecydowanie lepsza jakos obrazu niz lcd (led),

stoje przed dylematem wlasnie modelu P42ST60E i P42GT50E, wersja GT szczebel wyzej z roku 2012 i kosztuje 3200 natomiast P42ST60E to model z 2013.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
zdecydowanie chyba warto przemyslec kandydature plazmy :) zdecydowanie lepsza jakos obrazu niz lcd (led),

stoje przed dylematem wlasnie modelu P42ST60E i P42GT50E, wersja GT szczebel wyzej z roku 2012 i kosztuje 3200 natomiast P42ST60E to model z 2013.
Tutaj lepiej ST60, tańsze a lepsze. A z tego co pamiętam, masz ten sam panel, bo nowszy model dostał panel z wyższej wersji zeszłorocznej.
 

pdasiek

New member
mógłby ktoś się jeszcze wypowiedzieć w tym temacie?
mam dylemat czy
TX-L42E6E
czy
ue40f6400

U mnie siedzisko od tv to 3-3.5m, nie gram w gry, lubię bajery, 3d nie będę używał. Już miałem kupować e6e w 39" ale wydaje mi się po prostu zbyt mały przy takiej odległości tv od kanapy. (założyłem temat ale bez odzewu, dlatego tutaj piszę)
 

kruchy27

New member
dzisiaj rozmawialem z jednym kolega ktory zna sie na tv bo pracuje w sklepie i zasugerowal mi LED-a z stajni PHILIPSA a mianowicie model: 42PFL6008K
ma ktos ten tv i moze powiedziec o nim cos wiecej?
 

SDman

Banned
Ostatnia edycja:
Do góry