Samsung UE40F6320 gubi sygnał wi fi

Bl4ckSt0rk

New member
Witam ,od pewnego czasu moj UE40F6320 gubi sygnal wi fi.Poprostu wyswietla komunikat że brak polaczenia z siecia i musze wchodzic do menu i ustawien sieci i ponownie wpisywac haslo do wi fi lub wystarczy poszukac moja siec na liscie i po wyborze internet zaczyna dzialac***ter(UPC) mam w drugim pokoju okolo 8-10 metrow od telewizora.Wczesniej nie bylo problemow i nie wiem w czym tkwi problem czy to wina telewizora czy rutera.Sile sygnalu sprawdzalem analizerem i jest ok.
 

tdx

New member
Bez reklam
czy nie może się podpiąć do wifi po włączeniu TV czy tez potrafi zgubić sygnał w czasie pracy?
 

tdx

New member
Bez reklam
jesli piszesz ze sygnal jest silny i kanały w pobliżu sa wolne spróbuj jeszcze zmienić szyfrowanie oraz ustawić hasło liczbowe (dla testów) czasami był problem z hasłami mieszanymi pamiętam...
 

BGpl

New member
Upewnij się, że problem z zanikiem sygnału radiowego jest rzeczywiście po stronie telewizora a nie routera. Ściągnij sobie na smartfona aplikację "wifi analyzer" isprawdź czy kanał na którym nadaje Twój router nie nakłada się na inne, zajęte przez sąsiadów kanały. Możesz do ustawień sieciowych odbiornika wpisać na sztywno adres IP.
A najlepiej podłączyć tv kablowo - jestem wyznawcą kablowych połączeń, które są stabilne i mniej problematyczne niż połączenia bezprzewodowe.
 

Bl4ckSt0rk

New member
Dzieki kolego zaraz próbuje:)

Nie udało się wydzielić osobnego kanału wi fi bo cały czas na tym samym kanale znajdowało się moje wi free z upc,więc wyłączyłem wi free i mam samodzielny kanał do czasu jak jakiś znajdujący się w pobliżu ruter wi fi z upc ustawiony na auto wyszukiwanie kanałów nie znajdzie się na moim:)
Wczoraj oglądałem przez godzinę youtube i było ok ale na TVP.PL VOD są problemy z buforowaniem i nie wiem czy to nie wina samej aplikacji.Mam nadzieja że teraz będzie lepiej:)
Dzięki za pomoc.
 
Do góry