Samsung UE40ES6800 vs Samsung UE40ES7000

anfel

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu telewizora, przeglądałem, czytałem i właściwie pozostały dwa modele. Byłem już zdecydowany na UE40ES6800, ale zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej dorzucić do ES7000. Czy widoczna jest różnica w migotaniu podczas oglądania 3D jeśli chodzi o odświeżanie, tzn. 400Hz w ES6800 a 800Hz przy ES7000. Cena ES6800 od ok 2750zł, natomiast ES7000 od ok 3500zł. Czy warto dokładać ok 700-1000zł jeśli chodzi częstotliwość odświeżania. Telewizor oglądany będzie z odległości ok 2m, używam telewizji kablowej, gram również w gry na PS3. Czy wybrać coś całkowicie innego ? Będę bardzo wdzięczny za opinie.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Używasz telewizji kablowej (jakiej?)jakościowo się róznią i to jest podstawa dobrego odbioru,1.musi być dobry sygnał-a pózniej dopiero wybór TV.2.Po spełnieniu pierwszego warunku polecam ES7000.
 

anfel

New member
Standardowej telewizji kablowej, niestety większość programów w SD, ale dość szybko się to zmienia, dodam również, że szczególnie dużo nie oglądam telewizji, dość często natomiast łączę telewizor z komputerem poprzez HDMI. Chodzi mi głównie o to czy te dodatkowe 400Hz mają znaczący wpływ na migotanie podczas oglądania 3D i czy faktycznie ten model ma dużo lepszą jakość obrazu na tyle, że warto dołożyć te 800zł.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Minimalne migotanie widać w aktywnym 3D(jeden to widzi drugi nie)Tv tak naprawde są 100hz i 200hz reszta to "pierdoły".Dla mnie ES7000 jest lepszym TV i wart dopłaty,ale to Twój wybór,Twoja kasa...Zobacz sam jeszcze pasywne 3D np.w LG LM660,670,czy wyższy model,lub innej firmy z pasywnym 3D.Sam nie gram ale znam takich co wolą grać w pasywie..pozdr.
 

anfel

New member
Bardzo proszę o odpowiedź, czy widoczna jest różnica pomiędzy odświeżaniem 400Hz i 800Hz, i jak to faktycznie jest z tym odświeżaniem ? Czytałem też, że wiele samsungów ma problemy z nierównomiernym podświetleniem matrycy, jak to wygląda statystycznie tzn. czy większość jest ok, czy też nie, gwarancja obejmuje takie zjawisko jak clouding ?
 

Psi

New member
i co wybrales ktory bardziej doradzacie mam ten sam dylemat znaczy ohgolnie szukalem dobrego tv led 3d no i te 2 modele najbardziej mi odpowiadaja ale nie moge sie zdecydowac zjednej strony kusi philips szczegolnie ta opcja granie na 2 osoby ;] ale z 2 strony samasung ma wbudowane wifi i nie wiem pomóżcie doradzicie cos ;p
 

bartosz23

New member
re

no ja też sie przymierzam do zakupu tv!! myślę o tym SAMSUNG UE40ES7000 co wy na to?? czy może lepiej kupić 6500?? ale on nie ma sterowania gestem!! podpięta będzie kablówka i polsat cyfrowy!!mam 3300zł czekam na wasze opinie rady co za to kupić!! pozdrawiam Bartosz:shock::shock::shock:
 
Do góry