Samsung UE40ES6800 vs. Philips 37PFL6007K

miet55

Member
Bez reklam
Podobny temat już zakładałem, aczkolwiek zmienił się jeden z moich typów.
Wiem już teraz, że wybór padnie pomiędzy Samsung UE40ES6800 a Philips 37PFL6007K.
Odległość oglądających to 2,2 metry i 3 metry. Tak jest jak człowiek za dużo się naczyta :-(
Moje obawy to czy 40" nie będzie za dużo dla odległości 2,2m. Oglądane programy to oferta TNK Smart HD a w niej 6 kanałów jakości HD: TVN HD, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN 7 HD, Polsat HD i TVN24 HD - oczywiście wymieniane kanały będą przeze mnie najczęściej oglądane. Pozostałe kanały oferty (SD) zdecydowanie rzadziej. Pragnę również korzystać z multimediów. Czy któryś z TV ma możliwość ułożenia jednej listy kanałów z SAT i DVB-T? Obydwa odbiorniki wyposażone są w dwurdzeniowy procesor, który z nich radzi sobie lepiej z SMART'em i menu? Jaki jest dostęp z pozycji pilota do Timera, czy bezpośredni?
Jak przedstawia się jakość obrazu porównując te modele? Zapewne padnie jeszcze parę pytań z mojej strony a na razie to tyle :D
 

miet55

Member
Bez reklam
Nie widziałem żadnego z nich, aczkolwiek chyba wybiorę się do marketów żeby przetestować. Niestety to kawałek drogi (30km). Na pewno Philips jak dla mnie ma ładniejszy design, przede wszystkim cały czarny. Z kolei Samsung ma ciekawszy SMART (ładniejsza plansza), więcej polskich aplikacji. Zastanawiam się czy na Philipsie (ciemne tło smart'a - dolna część) nie pojawi się clouding.
Jeszcze przed chwilą miałem problem z modułem Conax do TNK Smart. Już znalazłem takiego żeby obsłużył HD :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczęściem jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie Multimedialne.Wystarczy zakupić Androida i masz ponad 500.000 aplikacji.
Dlatego należy teraz zwracać uwagę na jakość obrazu
I tu Philips jest znacznie lepszym rozwiązaniem
 

miet55

Member
Bez reklam
@ kiki, jak naprawdę wygląda sprawa z funkcją HD Natural Motion. Czytałem, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV jest włączona, mimo że zakładka sygnalizuje WYŁ.
 

maniek530

Banned
@ kiki, jak naprawdę wygląda sprawa z funkcją HD Natural Motion. Czytałem, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV jest włączona, mimo że zakładka sygnalizuje WYŁ.

Problem jest - ale zauważyłem że jesli wejde opcje>styl obrazu i przełacze kilka razy miedzy stylami "teatr" znika (nie muszę się już przebijać w menu do funkcji HDNM aby ją wł a pozniej wył aby nie było teatru)
 

miet55

Member
Bez reklam
@maniek530, bez sensu jest grzebać za każdym uruchomieniem TV :(
Powiedz mi jak przełącza się pomiędzy DVB-T a DVB-C
- Czy jest dużo "grzebania" w menu, czy może idzie bezpośrednio z pilota.
- Jak to wygląda uruchomienie sleep timera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry