Samsung UE40ES6710 brak podglądu tv po wejściu w Przewodnik.

bluebob

Member
Witam,

Kupiłem niedawno telewizor jak w temacie, ale mam z nim jak na razie jeden problem. Chodzi o funkcję Przewodnik (EPG) w trybie satelita. Jak wiadomo ten tv ma wbudowany tuner satelitarny, a ja posiadam Cyfrę+. Wszystko było by pięknie gdyby nie fakt, że po wciśnięciu na pilocie przycisku Guide nie wyświetla się podgląd kanału tv w lewym górnym rogu ekranu. Sam przewodnik działa prawidłowo, tzn. wyświetla info, ale nie obraz. W trybie tv naziemnej wszystko jest OK. Czy też tak ktoś ma i co można z tym zrobić? A może gdzieś coś w menu trzeba przestawić?
Poniżej dwa zdjęcia, żeby obrazowo pokazać o co chodzi.

Pozdrawiam



PS. Firmware: T-MST10PDEUC-1022.0
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Posiadam model es 8000 mam ten sam problem, z tym że nie zagłębiem się w to.myślę że przyczyną takiego stanu jest słaby sygnał z satelity, dlatego nie wyświetla obrazu.
:rolleyes:
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

zzabek

Member
Posiadam model es 8000 mam ten sam problem, z tym że nie zagłębiem się w to.myślę że przyczyną takiego stanu jest słaby sygnał z satelity, dlatego nie wyświetla obrazu.
:rolleyes:
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
To nie słaby sygnał bo ja też mam es8000 i też nie mam podglądu. TV naziemnej [cyfrowa] nie mogę sprawdzić bo na mój teren jeszcze nie dotarła.
 

bluebob

Member
U mnie poziom sygnału z satelity jest OK. Sprawdzałem czy ten efekt występuje tylko na kanałach kodowanych, ale okazuje się, że nie wyświetla na jakimkolwiek, czy to kodowany, czy nie. Kanały HD też nie mają tu znaczenia. Po prostu kręci się kółko i tyle. Obrazu brak.

PS. Firmware zaktualizowane do T-MST10PDEUC-1029.0 i dalej to samo.
PS2. Jak w menu głównym wejdę w MENU -> Typ przewodnika i zmienię na Rovi On Screen to wszystko jest w porządku. Niestety ten przewodnik mi się nie podoba wizualnie. Wolę przewodnik Samsunga, jednakże ten nadal nie działa po aktualizacji firmware :(
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Myślę że wiem w czym jest problem.Posiadam cyfrę+ satelitę i używam
modułu Cl+ również mam kablówkę irlandzką jednocześnie połączoną pod TV. Sprawdzając informacje o sygnale i z jaką częstotliwością jest nadawany program zauważyłem różnicę IE. to sygnał o czest.722000 kHz. a polski sygnał C+ to 11449 MHz .Na kablówce jest obraz z kanałem i przewodnik. I co o tym myślicie?
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

bluebob

Member
Sprawa się wyjaśniła. Zadzwoniłem na infolinię Samsunga i tam pan wyjaśnił mi, że podgląd kanału satelitarnego w przewodniku Samsunga został wyłączony. Natomiast z naziemnej i kablówki będzie działał. Pan wyjaśnił mi, że telewizor nie nadąży dekodować jednocześnie obrazu i przewodnika (wciskanie kitu klientowi ;)). Co ciekawe, jak powiedziałem, że przewodnik zewnętrznej firmy Rovi działa bez problemu, a Samsunga nie, to pan stwierdził, że z ich przewodnikiem nie będzie działać, i dlatego programiści to wyłączyli.

Podsumowując. Samsung leci sobie w kulki. Ciekawe jest to, że przewodnik zewnętrznej firmy sobie radzi i wszystko działa doskonale, a ich nie! Śmierdzi mi tu coś na odległość. Widocznie firma Rovi ma lepszych programistów. Po prostu robią sobie jaja z klientów.
 

bluebob

Member
Bzdury to sam piszesz! Gdyby działało to by tego tematu nie było. Być może Ty masz szczęście jako "jedyny". I tyle w temacie.
 

RafMat

New member
Panowie czy coś się zmieniło w waszych TV i czy podgląd obrazu już działa? Od ostatniego mojego postu były już trzy aktualizację , nic w tym temacie się nie zmieniło.:(

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Anduril

New member
"Straszne bzdurki tu wypisujecie. Wszystko działa idealnie."
Brak podglądu z satelity jest tylko w przypadku korzystania z listy kanałów dla C+ i N.
Dla listy skanowanej dla całego satelity podgląd działa bez problemu.
To co odpowiada Samsung prawdopodobnie jest prawdą ponieważ TV musi w jednym czasie dekodować dodatkowo polską czcionkę , która jest zaimplementowana w EPG Cyfry i N.
Co ciekawe kiedyś udało mi się po którymś z koleii ładowaniu listy kanałów z satelity dla C+ że zadziałał podgląd i była polska czcionka , ale działało to tylko do wyłączenia tv.
Pisałem o tym do samsunga i odpisali mi ze ich programiści będą nad tym pracować.
Niestety mineło 2 miesiące , jest nowy soft ale nie ma poprawy.
Zobaczymy czy poradzi sobie z tym problemem nowa seria F ( w końcu cztery rdzenie powinny pociągnąć takie dekodowanie w jednym czasie).
Pozostaje tylko jedna rada, jak chce się mieć podgląd to trzeba normalnie przeskanować satelite i ułożyć sobie liste dla C+ lub N samodzielnie w ulubionych ale wtedy bez polskiej czcionki.
Jeśli ktoś chce polską czcionkę w EPG C+ lub N musi zrezygnować z podglądu TV.

Szkoda :sad:
 

bluebob

Member
Panowie czy coś się zmieniło w waszych TV i czy podgląd obrazu już działa? Od ostatniego mojego postu były już trzy aktualizację , nic w tym temacie się nie zmieniło.:(

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Niestety nic się ni zmieniło :(

"Straszne bzdurki tu wypisujecie. Wszystko działa idealnie."
Brak podglądu z satelity jest tylko w przypadku korzystania z listy kanałów dla C+ i N.
Dla listy skanowanej dla całego satelity podgląd działa bez problemu.
To co odpowiada Samsung prawdopodobnie jest prawdą ponieważ TV musi w jednym czasie dekodować dodatkowo polską czcionkę , która jest zaimplementowana w EPG Cyfry i N.
Co ciekawe kiedyś udało mi się po którymś z koleii ładowaniu listy kanałów z satelity dla C+ że zadziałał podgląd i była polska czcionka , ale działało to tylko do wyłączenia tv.
Pisałem o tym do samsunga i odpisali mi ze ich programiści będą nad tym pracować.
Niestety mineło 2 miesiące , jest nowy soft ale nie ma poprawy.
Zobaczymy czy poradzi sobie z tym problemem nowa seria F ( w końcu cztery rdzenie powinny pociągnąć takie dekodowanie w jednym czasie).
Pozostaje tylko jedna rada, jak chce się mieć podgląd to trzeba normalnie przeskanować satelite i ułożyć sobie liste dla C+ lub N samodzielnie w ulubionych ale wtedy bez polskiej czcionki.
Jeśli ktoś chce polską czcionkę w EPG C+ lub N musi zrezygnować z podglądu TV.

Szkoda :sad:

No tak, być może i to jest racja, ale to nie zwalnia firmy do olewania tematu, bo tak jak wcześniej pisałem, przewodnik Rovi On Screen działa i z polską czcionką i z podglądem. Skoro tak jest to pytanie się nasuwa samo: dlaczego Rovi On Screen działa, a przewodnik Samsunga nie? Jeśli Rovi On Screen daje radę to w czym problem dla programistów Samsunga?
Dla mnie takie tłumaczenie to zbywanie klienta ponieważ zwykłe tunery nawet satelitarne nie mają mocnych procesorów i dają radę. Wiem, wiem, zaraz ktoś napisze, że przecież tuner sat to nie telewizor, ale logicznie myśląc, skoro wszystko inne działa to dlaczego akurat to nie. Napiszę to jeszcze raz, że dla mnie to podejrzane.

PS. Też dzwoniłem na infolinię Samsunga i mi wcisnęli kit, że tak ma być i basta. :cry:
 

Anduril

New member
Niestety nic się ni zmieniło :(



No tak, być może i to jest racja, ale to nie zwalnia firmy do olewania tematu, bo tak jak wcześniej pisałem, przewodnik Rovi On Screen działa i z polską czcionką i z podglądem. ....
... :cry:

.... czy aby napewno ?.....u mnie Rovi On Screen nie działa z polską czcionką z listy C+ lub N (w miejsce polskich znaków dialektycznych są "krzaczki") jeśli możesz to wrzuć zdjęcie ekranu z takim EPG lup podeślij na PW
 

bluebob

Member
.... czy aby napewno ?.....u mnie Rovi On Screen nie działa z polską czcionką z listy C+ lub N (w miejsce polskich znaków dialektycznych są "krzaczki") jeśli możesz to wrzuć zdjęcie ekranu z takim EPG lup podeślij na PW

Działa, choć rzeczywiście potrafi sporadycznie pokazać słynne "krzaczki", ale działa. Zależy to w jakim systemie nadawcy nadają EPG. A poniżej na szybko "sweet focia", że jednak polskie znaki i podgląd działa na przewodniku Rovi On Screen.



PS. U mnie Rovi On Screen jest bardzo powolne jeśli chodzi o wczytywanie danych, a przewodnik Samsunga jest szybszy.
 
Ostatnia edycja:

sygszyb

New member
"Brak podglądu tv Samsung ue ES6800 po wejściu w Przewodnik".
Czy coś się zmieniło w temacie? Mam sygnał z UPC MediaModuł CI+. Wszystko działało do czasu awarii zasilania. W tej chwil podgląd jast z tunera TV sat, oraz Tv naziemnej, niestety z kablówki nie ma. Tylko kółko ładowania w lewym oknie podglądu. Wersja firmware 2000.2 z 28 APR, 2014.
Pozdrawiam.
 

bluebob

Member
Raczej się nic nie zmieniło. Niestety nie mam teraz możliwości sprawdzenia, bo nie mam już karty i modułu, ale na niekodowanych działa.
 

renmaister

New member
Ja się dołączę do tematu z moim UE32F5500 u mnie działało to bez problemy a kablu antenowym od UPC (analog i DVB-T) ale przestało działać po wymianie płyty głównej w serwisie
 
Do góry