Samsung UE40ES6710 brak podglądu tv po wejściu w Przewodnik.

renmaister

New member
Mnie serwis z Krakowa napisał tak:

"problem leży po stronie nowego oprogramowania. Obecnie problem został zgłoszony do Korei. Panu niestety pozostaje oczekiwać na nowe poprawione oprogramowanie, ponieważ Samsung nie udostępnia poprzedniego oprogramowania."

Dziwne bo to przestało mi działać po wymianie płyty głównej w tym serwisie a wcześniej działał przewodnik na starym jak i na nowym oprogramowaniu
 

bluebob

Member
No właśnie dziwne. Moim zdaniem albo lecą sobie w kulki albo nie potrafią sobie z tym poradzić. A znając życie to pewnie ostatecznie oleją sprawę.

Ja również dowiadywałem się w tej kwestii (teraz po raz drugi, bo specjalnie pożyczyłem od znajomego kartę z modułem), ale poprzez infolinię i technik stwierdził, że to wina procesora w moim modelu. Ale jak mu powiedziałem, że w tym samym telewizorze przewodnik "Rovi on Screen" działa i radzi sobie z tym doskonale to facet się zdziwił. Kazałem mu to sprawdzić jak nie wierzy. I ja mu na to, że Samsung ma kiepskich informatyków, którzy robią dziadowskie oprogramowanie, podczas gdy zewnętrzna firma zrobiła coś co działa. Gościu nie wiedział co na to powiedzieć, bo mu głupio było.
 

piotrkro

New member
U mnie co prawda na słabszych TV bo dwóch es6100 też przestał działać miesiąc temu albo więcej.

Odpowiedź Samsunga odnośnie EPG:


Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Szanowny Panie Piotrze,

Rozumiem, że chce Pan włączyć podgląd w przewodniku kanałów.

Sytuacja jest nam znana i obecnie trwają prace nad uruchomieniem tej usługi.
Proszę więc o cierpliwość i oczekiwanie na kolejne aktualizacje telewizora.


Obecnie może Pan korzystać z podglądu w przewodniku Rovi.
Opcje tą może Pan włączyć w:
Menu-->Kanał-->Typ Przewodnika.

Proszę zmienić z opcji Samsung na Rovi.

Mam nadzieję, że to tymczasowe rozwiązanie będzie dla Pana odpowiednie.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 

kuczu

New member
A zdarza Wam się może częsty update Smarthuba? U mnie aktualizuje się codziennie, czasami nawet do starszej wersji.
 

adawro

New member
Też mam taki problem.
Mam telewizor SAMSUNG UE65MU7042 i tak:
1.kanały z zakresu naziemnego (w moim przypadku analogowego z kabla) mają podgląd w EPG.
2.kanały z zakresu satelitarnego (cyfrowe z wbudowanego tunera SAT) mają podgląd w EPG (nawet te 4K-UHD)
3.kanały z zakresu kablowego (analogowe i cyfrowe HD i SD) NIE MAJĄ PODGLĄDU.

Nie mam żadnej karty CI, żadnego tekodera. Używam tylko FTA

W wyjaśnienia typu że słaba wydajność jest powodem dla kanałów cyfrowych naziemnych HD nie bardzo wierzę bo PIP z dwóch tunerów działa idealnie z wyjątkiem kanałów 4K-UHD z satelity

Z jakiegoś powodu Samsung robi takie psikusy (kilku znajomych w różnych modelach zauważało brak podglądu w EPG w różnych kombinacjach)
 

czarek46

Banned
Ja mam model 40mu6472 ,,, problem z podglądem kanałow miałem gdy wyszukiwałem kanały UPC przez szukanie pełne na module CI+ .... Po wyszukiwaniu przez operatora tv wyszukał kanały , ustawiłem i jest ok .... wszystko działa idealnie
 

andrju75

New member
Witam.A czy możesz na karcie moduł CI+ od UPC w tym Samsungu poukładać programy wg siebie tzn.TVP 1 na kanale 1 , TVN na kanale 3, TTV na 6,Eurosport na 7 itd.?
 

czarek46

Banned
Tak mogę , ustawiam np. 70 ulubionych kanałów według gustu i żeby było szybciej to ptaszkuje np. 5,6 kanałów na raz i przesuwam je w góre lub dół listy ,,,, a takich list ulubionych mogę mieć chyba 5 . Jak coś mi nie pasuje to pojedyncze kanały np. tvp2 wciskam miedzy Polsat lub TVN itd.
 

andrju75

New member
Ja mam model 40mu6472 ,,, problem z podglądem kanałow miałem gdy wyszukiwałem kanały UPC przez szukanie pełne na module CI+ .... Po wyszukiwaniu przez operatora tv wyszukał kanały , ustawiłem i jest ok .... wszystko działa idealnie
Dziwna sprawa z tym szukaniem u Ciebie na module CI+.Posiadasz też model z 2017r jak mój Q7F. U mnie nie ma możliwości szukać programów poprzez operatora UPC , wybrać można tylko inny operator i dopiero wtedy jest możliwość wyszukiwania programów telewizyjnych.Na stronie UPC jest możliwość sprawdzenia czy karta będzie poprawnie chodziła.W przypadku modeli Q7 jest informacja : ,,Niestety, instalacja MediaModułu CI+ w Twoim telewizorze nie jest możliwa".Prawdopodobnie każdy Samsung z tego roku tak ma.Programy telewizyjne też mogę poprzestawiać ,ale w chwili jak jakiś zniknie to trzeba wszystkie programy na nowo instalować ,żeby tego pojedynczego co zniknął wyszukać.On się nigdzie nie pojawi.I na nowo przekładanie tych programów podług siebie.Kolejny minus ,że MediaModułu CI+od UPC jest niekompatybilny to to,że jest brak polskiej czcionki w przewodniku telewizyjnym.A najgorsze to to ,że na niektórych programach potrafi przyhaczać obraz.Uważam ,że tuner w one connect nie do końca jest wydajny.Wszystko co podłączę pod one connecta chodzi idealnie (aparat , kamerę,dysk twardy ,laptopa).Także widzę tutaj problem w wbudowanym tunerze w one connect.
 
Ostatnia edycja:

czarek46

Banned
Nie masz wyszukiwania przez UPC ??? , ja mam wybór operatora Polsat , NC+ kilka innych w tym Upc ,,,,, Wyszukiwanie inne niż przez operatora np. upc daje efekt braku Polskich literek , dopiero wyszukanie po UPC dało mi podgląd kanałów i nasze literki ..... powiem że tv dostałem w sobotę a dopiero w poniedziałek zaskoczył po 5-6 razem . Wpisywałem złe cyferki przy częstotliwościach , póżniej wpisałem dobrze i dopiero po kilku próbach na szybkim szukaniu załapał wszystkie 217 kanałów od UPC . Na pełnym szukaniu zapisuje ok.290 ale w tym kanały testowe , radio i inne śmieci.... Z tym opisem na upc który tv działa z ci+ to bujda ,,,, mam drugi tv Samsunga 7letni i też chodzi na karcie od upc ,,,,, wystarczy że tv ma obsługę standardu CI+ !!!! bo samo CI nie wystarczy ..... Poczytaj forum media świat tam jest wsio o upc .... sprawdź jeszcze raz bo tv z 2017 powinien mieć obsługę w menu operatora upc .....Wtym starszym telewizorze mogłem tylko używac modułu ci+ po skanowaniu pełnego pasma kablówki i nie miałem Polskich liter ,,,,, w tym nowym mam wybór UPC ,NC+ , POLSAT CYFROWY W menu gdzie ustawiasz ANTENA - MAM WYBÓR NAZIEMNA , KABLOWA ,SATELITARNE , NC+/NC+MIX , N NA KARTE , CYFROWY POLSAT ......===WYBÓR OPERATORA - UPC , POZOSTALE
 

adawro

New member
Nie masz wyszukiwania przez UPC ??? , ja mam wybór operatora Polsat , NC+ kilka innych w tym Upc ,,,,, Wyszukiwanie inne niż przez operatora np. upc daje efekt braku Polskich literek , dopiero wyszukanie po UPC dało mi podgląd kanałów i nasze literki ..... powiem że tv dostałem w sobotę a dopiero w poniedziałek zaskoczył po 5-6 razem . Wpisywałem złe cyferki przy częstotliwościach , póżniej wpisałem dobrze

No właśnie - Jakie cyferki trzeba wpisywać aby było dobrze?
Może i u mnie pomoże - bo polskie literki to mam dzięki wybraniu kraju przy instalacji jako Czechy, ale podglądu nie ma.
 

czarek46

Banned
Masz kablówke UPC ?? masz moduł CI+ ? Jak wybierasz ANTENA , to masz kablowa ,naziemna , satelita ? jak wybierasz kablowa to co masz ? ja mam UPC - POZOSTAŁE ,,,,,Jeśli nie masz wyboru UPC to po skanowaniu pasma będziesz miał tak jak masz , po wyborze na Czechy Polskie literki wskoczą ale podgląd nie ,,,,, dziwne że nie masz wyboru UPC z tego co czytałem na forum.mediaswiat.pl to każdy nowy tv z 2017 roku powinien mieć wybór na UPC . Popytaj tam ludzi , admin Pitrek da ci tam więcej informacji
 

adawro

New member
UPC to ja mam do wyboru ale nic z tego nie wychodziło.
Dzięki twojej sugestii co do różnych numerków znalazłem dwie instrukcje na stronie UPC, z różnymi numerkami - popróbuję i dam znać co wyszło.
 

martuska1

New member
Ja kupiłam Samsung UE40ES6710S trzy lata temu i siadła mi matryca kolorów, po lewej stronie ekranu kolory są bledsze, serwisant z Samsunga stwierdził że chyba lepiej kupic nowy TV bo naprawa z niwa matrycą ok 3000 zł . Nie wiem czy sie zdecyduję na innego Samsunga :-/
 

adawro

New member
Użyłem instrukcji ze strony UPC i POMOGŁO - jest podgląd obrazu w EPG.
Z minusów to to, że nie ma na liście stacji radiowych, ale i tak ich nie słucham
Większy minus to to że instrukcja dla kanałów niekodowanych miałem nadzieje, że zaprogramuje TYLKO kanały niekodowane, a niestety działa tak samo jak wersja dla karty kodowej.
Co ciekawe podaje się inne parametry konfiguracyjne a efekt ten sam.
 

andrju75

New member
Witam.,,...jest podgląd obrazu w EPG."-to jak to zrobiłeś?Mój Q7 pracuje na karcie CI+ od UPC i żeby mieć polskie znaki w EPG to przy konfiguracji musiałem wybrać kraj : CZECHY.Ale podglądu brak.Oczywiście przeskanować programy na ,,pełne" bo tylko tak będą wszystkie programy (chyba 334-ale tutaj są też śmieci i radio).Przeskanowane na ,,szybkie" to tv znalazł 212 kanałów.Brak wtedy m.in. TV4HD (dziwne bo zwykły TV4 jest) oraz HGTV.
 
Do góry