Samsung UE40ES6100

gandzior27

New member
Witam , mam pewną przykrą sprawę związaną z kupnem telewizora firmy Samsung ze sklepu NEONET w Zotowie (05.09.2012r).
Telewizor to konkretnie model UE40ES6100 . problem zaczął się w momencie gdy TV się rozgrzał i widoczne na nim plamy były nie do zniesienia.
składałem reklamacje u Samsunga . przyjeli wymienili matryce przywiezli i to samo. znou złożyłem rekalamacje u Samunga a oni odrzucili ,
powiedzieli ze to zaleta a nie wada tego modelu tv . pytan narzucało się wiele. ciągle odrzucali reklamację . aż w końcu postanowiłem reklamować u sprzedawcy.
powołałem się na to ze przy zakupie telewizora sprzedawca nie włączył go tylko wyjął z opakowania i sprawdził czy nie ma żadnych uszkodzeń .
Gwarancje przyjęto. Pan Kierownik sklepu Neonet zadzwonił i powiedział ze telewizor wymieniamy na nowy . poinformowano mnie ze telewizor przyjechał z Warszawy.
odebrałem go. poczekałem 3 h aż temperatura telewizora się ustabilizuje włączyłem go . Telewizor pochodził Godzinę no i znowu to samo . plamy Widoczne tylko w ciemnym
pomieszczeniu przy zgaszonym świetle. pytanie się nasuwa co robić dalej ? reklamować go do Samsunga czy do Neonetu ? i o jakiej treści ma być napisana gwarancja ?
Prosiłbym o szybką odpowiedź
 

kuba78

New member
Jeśli te plamy to tzw. clouding to tego gwarancja nie obejmuje.
W tego rodzaju podświetleniu typu edge, zawsze występuje w mniejszym lub większym stopniu clouding, każdego rodzaju producenta.
Najlepiej jakbyś umieścił zdjęcia na jakimś portalu, abyśmy mogli ocenić o co Ci chodzi.
 
Ostatnia edycja:

gandzior27

New member
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.
takie coś mi wyskakuje jak chcę dodać link.. ; /
 

kuba78

New member
Według mnie masz za duży kontrast ustawiony.
Też tak mam jak na ciemnej planszy poustawiam na maksa, zgaszę światło i ustawię tryb obrazu na dynamiczny.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Zmieniłeś z trybu sklep na tryb dom? przy pierwszy strojeniu TV w domu?, wygląda to na tryb obrazu dynamiczny i wszystko ustawione na 100.
 

clavish

New member
Kupiłem kilka dni temu ten sam model i mam identyczny problem na różnych ustawieniach + w lewym dolnym rogu mam jakby warkocz komety. Bez urazy, ale dajcie spokój z tekstami, że to tylko clouding. Tego samego dnia moja siostra kupiła Samsunga UE40EH5000 za jedyne 1600zł, czyli zapłaciła 800zł mniej i nie ma nic podobnego w serii 5, więc nie dajmy się nabijać w butelkę! Po świętach oddaję tv.

Co ciekawe u mnie na trybie dynamicznym efekt jest mniej uciążliwy niż w trybie film... o_O
 
Ostatnia edycja:

gandzior27

New member
Tak , mam ustawiony tryb dynamiczny, wszystko na full.. kupiłem ten telewizor z przekonaniem że będą świetne efekty w połączeniu z konsolą lub filami z usb .
Jeśli taka opcja jest to trzeba z niej korzystać proste i logiczne ;)
Mam pytanie wię jak nie tryb dynamiczny to jaki żeby te plamy nie dawały w kość ? Ja niestety telewizora juz nie mogę oddać ; / Jestem z niego kompletnie niezadowolony ;/ i myślicie że to tylko taki tam sobie clouding.. ale to jest masakra ;/ dodatkowo gdy stanę pod kątem do tv to cały ekran jest fioletowy . ;/ nie nie jak nic nie wywalczę od sklepu to taką opinie im napisze że szok .
 

gandzior27

New member
Więc jaki tryb ? Chciałbym nie tracić na efektach .. czytałem na innym forum że tv musi miec 100h przepracowane i wtedy ustępują .. na innym że wyłączony tv musi lezeć w pozycji poziomej.. na jeszcze innym że pomaga z leksza odkręcenie tylnego panelu lub ściereczką jakby masować plamy ? prawda ? czy shit ? . Pozdrawiam ;)
 
Do góry