Samsung UE40ES6100 vs Lg 42LM620s vs Panasonic 42ET53

SeniorFm

New member
Samsung UE40ES6100 vs Lg 42LM620s vs Panasonic 42ET5E

Witam, zastanawiam się nad kupnem telewizora LED z 3D w cenie ok. 2500zł, po dłuższych poszukiwaniach pozostawiłem 3 modele: Samsung 40es6100, LG 42lm620s i Panasonic 42ET5E, niestety nie mogę wybrać pomiędzy nimi.


odległość od ekranu
- około 2,5m
jak słońce świeci w pokoju - wpada przez okno położone po lewej stronie telewizora, mieszkam na 2 piętrze, a obok stoi wysoki blok, w dodatku mam rolety.
jaki masz obecnie telewizor - 26'' Sharp LCD
jakie programy najczęściej oglądasz - najczęściej sport, głownie piłkę nożną, oprócz tego sporo filmów w jakości HD i czasem dobry serial typu CSI.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - najczęściej wieczorami
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - nie ma to dla mnie znaczenia. mogę po ciemku, ale mam też lampę mogącą dawać mocne lub słabe światło
wolisz obraz ostry czy łagodny - dla mnie to pytanie z serii "wolisz czarne czy białe". obraz ma mi się podobać. chcę zobaczyć detale, a nie zastanawiać się, czy ustawienie x jest lepsze niż y, albo czy telewizor X dałby mi lepsze doznania niż Y. szukam optimum za konkretną cenę.
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem, nie ma to dla mnie większego znaczenia
preferowana wielkość telewizora? 40” do 42’’
Jakie urządzenia będą podłączone ? - w przypadku wyboru Panasonica, który nie ma funkcji PVR będzie to od czasu do czasu tuner DVB-T z tą funkcją, żeby coś nagrać, oprócz tego blu-ray i kolumny głośnikowe z amplitunerem.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 30% oglądania programów, 50-60% korzystania z funkcji internetowych (ipla, tvp, tvn, youtube, iplex) i 10-20% odtwarzania filmów z bluraya.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost, ewentualny kąt ok.30stopni
czy ważne jest wifi ? tak, ale w razie czego mogę podciągnąć kabel od routera, choć wolałbym bezprzewodowo.
czy będziesz korzystać z widgetów ? Tak i to sporo
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? od czasu do czasu, zamierzam kupić do telewizora mini klawiaturę z touchpadem
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak i to sporo
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? dobrze by było, aczkolwiek nie jest to czynnik decydujący
ma mieć 3D ? O ile do 3d podchodzę z lekką rezerwą, to nie ukrywam, że chciałbym czasami obejrzeć coś w 3d, zagrać coś w 3d albo po prostu mieć tv, który będzie mieć tą funkcję, ponieważ zapewne będzie się to rozwijało. Z tym, że z jednej strony chciałbym mieć to 3D w lepszej jakości (Samsung), ale też chciałbym mieć więcej okularów, żeby były one tanie i żeby nie męczyło ono wzroku, ciekawi mnie opcja Dual-Play w telewizorach LG
ma mieć slot na karty SD ? nie musi mieć
ma mieć tuner DVB-S ? może, ale nie musi mieć
jaki masz sygnał ? cyfrowy
ile programów HD ? w tej chwili wystarcza mi to co mam - 3 multipleksy
ma stać czy wisieć ? Ma stać

Dlaczego Samsung? - bogate funkcje internetowe, podobno dobry obraz zwłaszcza w 3d
Dlaczego LG? -bo podobno pasywne 3d jest lepsze, opcja Dual-Play, dość niski pobór prądu, tuner satelitarny - może się kiedyś przydać, bardzo fajny design
Dlaczego Panasonic- podobno doskonały obraz i dźwięk, natomiast denerwuje mnie to, że jest on szary, choć w sklepach wygląda na czarnawy

Który byłby najlepszy?
 
Ostatnia edycja:

SeniorFm

New member
Dzięki kiki, a jeszcze pytanie, czy nie lepszy dla mnie byłby Philips 40PFL5507K? To prawda, że w funkcjach smart strasznie zacina i treści internetowe są słabej jakości, czy "eksperci" Samsunga wypisują te opinie?
 

Art-Art

New member
Ja szukam 55 cali i trochę już tego widziałem, czytałem i testowałem.
- jeżeli 3d aktywne to zamiast Samsunga 6100 wybrałbym Philipsa 5507.
- jeżeli 3d pasywne to zamiast LG 620S wybrałbym Panasonica ET5E
Półka cenowa bardzo podobna.
 

enceladus

Banned
Dzięki kiki, a jeszcze pytanie, czy nie lepszy dla mnie byłby Philips 40PFL5507K? To prawda, że w funkcjach smart strasznie zacina i treści internetowe są słabej jakości, czy "eksperci" Samsunga wypisują te opinie?

Te opinie wypisują niezadowoleni posiadacze Philipsa, mój drogi. Sam nim jestem, na moje nieszczęście...
 

SeniorFm

New member
RHJG - dlaczego odwrotnie? Lg i Panasonic u mnie odpadły bo nie mają nagrywania na pendrive, z czego często korzystam, Philips wydaje się być najlepszy, ale boję się, że się będzie mocno zacinał (w wielu opiniach tak pisze). Co myślicie o Philipsie 42PFL4307H/12? Nigdzie nie ma o nim zbyt wielu informacji, a nie wiem jaki ma rodzaj 3D
 
Do góry