Samsung UE40ES6100 jak sprawdzić rodzaj matrycy???

vini88

New member
Witam. Posiadam Samsunga UE40ES6100 i wiem że są różne matryce i chciałbym się dowiedzieć jaką ja posiadam. Z tyłu na naklejce jest napisane tylko oznaczenie version no: 01 bez żadnych literek. Przez otwory w obudowie widzę dwie naklejki ale tam również nie ma żadnych oznaczeń matryc pisanych na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Do sprawdzenie tylko w menu serwisowym- bardzo prosta i nieinwazyjna sprawa.

Wejscie do menu serwisowego:

- wyłączamy TV
- naciskamy kolejno na pilocie info-mute-menu-power
- TV sie włącza i wyświetlana jest tabelka z opisem między innymi matrycy, musi być po symbolu przekątnej 40 literka A.
 

vini88

New member
Dzięki za odpowiedź ale trochę obawiam się wejścia w menu serwisowe, ponieważ jak się naczytałem to sporo osób po wejściu miało potem kłopoty z TV. Pewnie było to z ich winy (coś przestawili?), nie mniej jednak raczej odpuszczę to sobie.
 

micmus

Member
Bez reklam
Jak się w razie awarii nie będziesz chwalił, że tam wchodziłeś to nie stracisz :)

Nie pozostawiasz śladu jak nic nie przestawiasz to po pierwsze, po drugie jak Ci udowodnia, że to ty tam wchodziłeś, a nie sklep, przy produkcji itp itd.
 

fula

New member
Jak się w razie awarii nie będziesz chwalił, że tam wchodziłeś to nie stracisz :)

Nie pozostawiasz śladu jak nic nie przestawiasz to po pierwsze, po drugie jak Ci udowodnia, że to ty tam wchodziłeś, a nie sklep, przy produkcji itp itd.

Ślad zostaje w postaci daty, czasu i kodu operacji zapisany w pamięci węwnętrznej odbiornika.

Zapis historii wejść do meni serwisowego jest dzielony na tryb sklepowy (za co klient nie ponosi odpowiedzialności) i użytkownika (uruchamiany z chwilą pierwszego włączenia w tym trybie, uruchamiany jest czas użytkowania).

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest nie pchać się w meni serwisowe, wiele osób tego żałuje.
 

darek lublin

New member
WITAM wypowiem się odnośnie w/w telewizorka gdyż miałem jeden z matrycą "p":( teraz po wymianie mam " a ":grin:
a wiec do rzeczy matryca p nie wiem co to za badziewie ale obraz na wprost jeszcze ok ale jak za tv za ok 3000 nie bylem zadowolony z niego , a właśnie kupiłem go w " nie dla idiotów " przed zakupem poprosiłem o pilota wiadomo chciałem wejść w menu serwisowe samsunga i jak się domyślam wiedza co sprzedają gdyż nie dostałem i nie miałem jak sprawdzić . dopiero w domu dowiedziałem sie ze jest " lilpa " oddałem go po 4 dniach ustawiania ostrości kontrastu itd. pomimo ustawień większości na max-a obraz padaka . po oddaniu musiałem wymleć jak wyrwać pilota od sprzedawców no i udało sie w jednym ze sklepów stało 6 samsungów które reagowały na tego jednego pilota :razz: wiec przy sprzedawcy info-menu-mute-power :mrgreen: i wiedziałem co mam brać facet oczy zrobił :shock: i chciał mi dać nowy zapakowany z zaplecza ale ja sie uparłem na ten z wystawy :) teraz mam 40a1af6e :krol:.
ps z 6 tv 2 były z matryca sony reszta z " p " teraz nawet na najsłabszych ustawieniach mam obraz żyleta
oznaczenia matryc


A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

i mam małe pytanie co to jest :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused: 0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...) ja mam 6
pozdrawiam
 

fula

New member
Ta cyfra o która pytasz to wersja matrycy, w Twoim przypadku szósta wersja.

Matryca P pochodzi od tajwańskiego producenta Chunghwa Picture Tubes.

Ja również jestem w posiadaniu dwóch telewizorów UE40D6500 z matrycami A i P.
Wrażenia mam inne, matrycę różnią się nasyceniem kolorów i jakością odtwarzania obrazów 3D na korzyść matrycy A. Po za tym różnic większych niema.
 

darek lublin

New member
Ta cyfra o która pytasz to wersja matrycy, w Twoim przypadku szósta wersja.

Matryca P pochodzi od tajwańskiego producenta Chunghwa Picture Tubes.

Ja również jestem w posiadaniu dwóch telewizorów UE40D6500 z matrycami A i P.
Wrażenia mam inne, matrycę różnią się nasyceniem kolorów i jakością odtwarzania obrazów 3D na korzyść matrycy A. Po za tym różnic większych niema.



dzięki za szybko odp . u mnie matryca p jak juz pisałem słabe a nawet bardzo słabe kąty widzenia może ta matryca tez była w rożnych wersjach a ja trafiłem na najgorsza 37p1af6e
pozdrawiam.
 

darek lublin

New member
ue40es6100w

witam znajomy ma matryce z nalepka bn96-21-758a40 6 -5k<2>-80062012m1line11 moze ktos wypowie sie o tych oznaczeniach dziękuję chodzi o tv ue40es6100w
 

Goodmate

New member
Panowie! Posiadam tel. samsung ue 40 es 6100, u mnie ta kombinacja przycisków nie działa, czy potrzebuję specjalnego pilota??Dowiedziałem się w sklepie,że można zidentyfikować typ matrycy po kodzie kreskowym z kartonu zakupionego tv, czy to prawda??Będe wdzięczny za każdą pomoc.Nie chciałbym stracić gwarancji po wejściu do trybu serwisowego, więc chciałbym spr. to najmniej "inwazyjnie".....
Pozdrawiam Wszystkich!
 

rysiog

New member
Witam wszystkich serdecznie
Czy ktoś się orientuje czy we wszystkich modelach Samsung tak miesza z matrycami czy np. w 6800 jest tak samo?
 

Goodmate

New member
Sam drążyłem ten temat, niewiele się można dowiedzieć od sprzedawców w neo, media - oni nic nie wiedzą!
Wejdz do menu serwisowego: info,menu,mute, power.
Definicje oznaczeń znajdziesz wyżej, matryce samsunga mają oznaczenie A.
Pozdrawiam
 

tomek1915

New member
samsung - matryca

dzis rozmawialem z konsultantem samsunga. informacji odnosnie zastosowanej matrycy nie podaja.
po za tym wejscie w menu serwisowe grozi utrata gwarancji. moze to tylko zrobic autoryzowany serwis.
ciekawe jaka matryce daja w samsung UE40ES6800?? wie ktos?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dajcie spokój z tym wejsciem w menu serwisowe i utratą gwarancji. A jak komuś dziecko przez przypadek wlaczy menu serwisowe? Wielka kombinacja info,menu,mute, power. Nikt Wam nie bedzie sprawdzal czy ktos tam wchodzil czy nie.
 

tomek1915

New member
Dajcie spokój z tym wejsciem w menu serwisowe i utratą gwarancji. A jak komuś dziecko przez przypadek wlaczy menu serwisowe? Wielka kombinacja info,menu,mute, power. Nikt Wam nie bedzie sprawdzal czy ktos tam wchodzil czy nie.


nikt ci nie uwierzy ze to dziecko wcisneło bo te kombinacje klawiszy trzeba wcisnac w pare sekund.
po za tym dziecko wcisneło to gwarancja przepada, nie waze kto ci to wcisnał.
 
Do góry