Samsung UE40ES5500 - kilka pytań.

peek188

New member
Witam. Mam kilka pytań związanych z tym tv. Praktycznie jest on już skalibrowany ale gnębi mnie kilka rzeczy:
1. Dlaczego w ustawieniach zalecanych przez samsunga przestrzeń kolorów ustawia się na auto a nie na oryginalną (na auto kolory są strasznie rozmyte).
2.Ostrość obrazu na 0 - czy to jest prawidłowe ustawienie??
3. Mam blu ray firmy philips bdp 3200/05 - czy trzeba ustawiać blu ray pod tv czy zostawić wszytsko na auto (kolory, rozdzielczość[1080p czy 1080i]głębie kolorów, tryb obrazu na standard podczas wyświetlania filmu czy może akcja lub coś innego)?
4. Dlaczego w moim nboxie (zwykły bez nagrywania) nie ma opcji obrazu 1080p tylko 1080i?? Czy to standart??
 

tdx

New member
Bez reklam
1. TV ustawiony jest przez producenta tak żeby jak najwięcej źródeł wyglądało znośnie. Jeśli ustawiasz TV pod siebie zostaw tak jak wg Ciebie jest najlepiej
2. Ostrość też uzależniona jest od źródła... Jak jest kiepskie ostrością możesz zatuszować niedoskonałości obrazu. Wartość ustaw tak żeby obraz wyglądał jak najlepiej wartość domyślana to 50
3. Patrz punkt pierwszy + rozdzielczość 1080i
4. Nic nie nadaje w 1080p z satelity jesli to max rozdzielczość dekodera to ok zobacz czy lepiej obraz wygląda na 1080i czy 720p :)
 
Do góry