Samsung UE40EH6030

looko

New member
Przymierzam się do Samsung UE46EH6030. Po krótkim teście Samsung UE46EH6030 zauważyłem to co Wy, użytkownicy 40" - przy Motion plus na upłynnionym obrazie lubi przycinać. Nie wiem czy jest jakieś kompromisowe ustawienie funkcji lub firmware rozwiązujący ten problem ? Ktoś zna jeszcze jakieś inne wady tego modelu?
 

looko

New member
Brak cec, zresztą przeczytaj cały wątek.

Przeczytałem już wcześniej cały wątek i własnie oprócz problemów z zacinaniem to nie znalazłem na ten telewizor żadnego haka. Co oznacza, że telewizor albo jest dobry albo wady tutaj nie zostały ujawnione :) Może nie do końca precyzyjnie zadane pytanie ale brak różnych funkcji nie uznaję za wadę. Interesuje mnie bardziej czy to co ma działa poprawnie.
 

dukerocky

New member
Kolego napiszę moje odczucia co do tego tv.
Podświetlenie równomierne jak cholera ja u siebie nie mam żadnych chmurek, telewizor gruby ale ramka tak zrobiona że tego w ogóle nie widać chyba że wsadzisz głowę między tv a ścianę. Kolory po ustawieniu bardzo fajne, czarny smoła i to nie ściema a faktycznie bardzo dobry. Ustawień bardzo dużo, wszystko działa jak trzeba. Właśnie piszę kilka zdań i oglądam mecz naszych i po prostu rewelacja;) Co do przycinek nie wiem jak u innych u mnie M+ ustawiony na płynny i na meczu wszystko ok, przycinek nie ma. Na filmach również sprawdzałem i jest ok. Brak smart tv nie problem, ja od tv oczekuję tylko obrazu reszta to badziew dla mnie w ogóle nieprzydatny. Tv podłączony pod odtwarzacz multimedialny PBO i wszystko działa rewelacyjnie. Po odpaleniu Avatara szczena na podłodze choć oglądałem wcześniej na tv HD-ready. Inne filmy również bajka;). 3D działa rewelacyjnie, miałem obawy co do migotania i bólu głowy ale nic z moich obaw się nie sprawdziło. Mam porównanie do techniki pasywnej do której byłem bardziej przekonany ponieważ ojciec posiada tv z 3D pasywnym. Muszę przyznać że jednak obraz lepszy na aktywnym 3D i różnica jest widoczna. Porównywałem te same filmy.
Matryca błyszcząca prawie jak lustro, ramka wokół cieniutka, co prawda nie taka jak w wyższych modelach ale naprawdę tu wygląda to bardzo fajnie.
Byłbym zapomniał mam ten model w wersji 46 cali, oprogramowanie najnowesze;)
W pudle dwie pary okularów aktywnych.
 

marx2

New member
Ja nie mam problemów z płynnością na m+. Wadą jest dla mnie brak możliwości regulacji obrazu osobno dla każdego wejścia, ale nie wiem czy to ten model czy wszystkie tv tak mają.
Mogę pochwalić pilota, jest bardzo wygodny.
Trochę wkurza długie włączanie, tzn tv się włączy jest już obraz ale dopóki nie zniknie opis kanału nie można np przełączyć wejścia.
Przełączanie kanałów dvbt (szczególnie pomiędzy różnymi muxami) też jest znacznie dłuższe niż analogowych, ale to chyba taka technologia.
Brakuje na pilocie przycisku do szybkiej zmiany formatu obrazu.
Działa sterowanie aplikacją z androida, ale sama aplikacją jest taka sobie.
 

menxx

New member
Ja od piątku głowiłem się jakie tv wybrać do salonu i po dwóch dniach spędzonych na czytaniu opinii oraz na porównywaniu parametrów padło na UE40EH6030. TV będzie używane raczej sporadycznie oraz nie będzie wymieniane, pozostaje do tego momentu aż padnie ( mam nadzieje że taka sytuacja nie wystąpi po dwóch latach ). Zakup będę robił w electro.pl, jest możliwość przedłużenia gwarancji na 5 lat co kosztuje +233zł. Jak sądzicie drodzy Państwo, czy warto dołożyć te 233zł czy to pić na wodę gdzie nawet jak padnie po dwóch latach to i tak będę 233zł w plecy ? Miał ktoś styczność z takowymi rozszerzonymi gwarancjami ?

p.s. Jeszcze z tego co czytam tutaj wpisy to jedni piszą że matryca bardziej idzie w stronę matu a jedni że jest pięknie błyszcząca, komu wierzyć ? A może jest kilka rodzajów matryc i wkładają jak im się podoba ? Ja niestety miałem w tym pokoju plazmę i nie mogę sobie pozwolić na matrycę błyszcząca - wszystko piekielnie się odbijało.
 
Ostatnia edycja:

marx2

New member
Obejrzyj w sklepie. Moim zdaniem 40 jest matowa a ci co piszą o błyszczącej pomylili chyba wątki bo mają 46 cali.
 

menxx

New member
Obejrzyj w sklepie. Moim zdaniem 40 jest matowa a ci co piszą o błyszczącej pomylili chyba wątki bo mają 46 cali.
Czyli sugerujesz iż 46 calak ma już błyszczącą matrycę zamiast matowej ?

Pięknie... W takim razie będę musiał zmienić wybór i kupię plazmę panasa.
 

marx2

New member
Po prostu idź do sklepu i sam obejrzyj. Nie powiesz mi chyba że kupujesz tv wyłącznie na podstawie opinii z internetu???
 

Andrewi

New member
Ja mam 40 cali i napiszę tak - matryca jest matowa ale ma powłokę Glare przez co mimo wszystko jest trochę jak to określiliście "odbijająca". Nie jest to więc typowa matryca matowa, która niczego nie odbija ale o takie generalnie jest ciężko. Poza tym te z powłoką glare dużo lepiej wyświetlają obraz i przy jasności oferującej teraz przez telewizory LED, OLED itd. nie ma znaczenia czy matryca odbija cokolwiek bo odbić tak czy inaczej nie widać gdy telewizor jest włączony a gdy jest wyłączony to i owszem, odbicia są, nie wielkie ale są :)
 

Wołek 1967

New member
Moi teściowie kupili m-c temu samsunga UE32EH6030 i ma jeden wielki minus patrząc lekko z boku ,pod lekkim kątem ,,obraz mleczny " brak koloru i kontrastu .Z resztą ten test to potwierdza. Ma też plusy, bardzo dorze sobie radzi z DVB-T.
 

Andrewi

New member
Czemu nieprzydatne? Ja korzystam... może nie często ale korzystam i jestem zadowolony, szczególnie jeśli oglądam takie produkcje jak Avatar czy najlepszy film w 3D jaki widziałem - teledysk do piosenki Earth song Micheala Jacksona :)
 

marx2

New member
No to można obejrzeć z 10 filmów i na tym koniec. Ja mam 3d tylko dlatego że jak chciałem mieć prawdziwe 100Hz to wszystkie takie tv mają już 3d. Córka obejrzała jeden film (Merida) i na tym się skończyło. Avatara już kiedyś oglądałem i jakoś mi niespieszno do powtórki, mimo iż ściągnąłem na testy. Ale to już kwestia gustu.
 

krystianx

New member
Witam, chciałem zapytać o jakość obrazu w ue46eh6030. Czy nie jest to za duży telewizor? No i czy opisywany efekt przycięcia jest irytujący czy to raczej detal? Oglądałbym na nim z odległości 3m głównie filmy z dysku zewnętrznego. Brak smart tv chciałbym (ewentualnie) zastąpić jakimś mini pc. Planuję jego zakup głównie ze względu na niską cenę. 46 cali to Waszym zdaniem dobry wybór? Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Do góry