Samsung ue40eh5300 + głośniki 5.1

sligo

New member
Witam!
Usiłuję podłączyć telewizor Samsung UE40EH5300 do zestawu głlośników Media-Tech 5.1 Rumba.
Podłączenie "czincza" audio prawy-lewy (z obu stron taki) do panela w tv i głośnikach nie daje nic.

Oto tylni panel subwofera:
(niestety nie mogę wstawić zdjęcia jako nowy użytkownik forum, więc podaję linki)
img37.imageshack.us/img37/3080/1001464.jpg

A to tył telewizora: (niestety lepszego zdjęcia nie widzę)
superlama.pl/wp-content/uploads/2012/08/samsung-UE40EH5300-wejscia.jpg

Generalnie z głośników mogę "wyjść " tylko czinczem, i jak to teraz przełożyć na tv..? :hmm:
Proszę o pomoc lub jakieś sugestie :)
(tylko nie takie w stylu "kup se nowe głośniki" jeśli to nie problem...)
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
nie masz w tv analog out więc tak po prostu nie podłączysz - podłączasz pod wejscie component in więc nie usłyszysz dzwięku na wieży - możesz spróbowac z konwerterem optical out analog in ale to kosztuje
 

sligo

New member
Dzięki DOMEL9 za odpowiedź. Czyli wychodzi na to, że nici z podpięcia sprzętu. :?

Z tego co mówisz to tv daje mi jedynie możliwość puszczenia dźwięku (opcja OUT) w postaci optical out, tak? (być może zadaje głupie pytania ale nie jestem ekspertem w podłączaniu różnych dodatków ;) )

A ten konwerter o którym mówisz to coś takiego? (aukcja przypadkowa - chodzi mi o rodzaj sprzętu)
allegro.pl/fiio-d03k-dac-konwerter-cyfrowo-analogowy-i3145129927.html

Mam jeszcze pytanie odrębne nieco - czy kabel hdmi i kabel optical dają takie same efekty? Tzn chcąc podpiąc tuner typu cyfra, n czy polsat do tv , czy robi jakąś różnicę którym kablem podepnę się?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Robi bo nie ma takiej opcji żeby podłączyć opticalem bo raz zę to sam dzwięk a dwa że nie ma takiego wejścia w żadnym TV :>
 
Do góry