Samsung UE40EH5300, czy coś innego do 2000 zł?

plomykowka

New member
Na początku witam wszystkich na forum. Aktualnie stoję przed wyborem nowego TV 37-40" do kwoty 2000 zł. Zastanawiam się nad zakupem Samsunga UE40EH5300, który jest w promocji w jednej z sieci za 1799 zł (dodatkowo gratis odtwarzacz samsung BR). Po przestudiowaniu forum jednak mam wątpliwości co do tego modelu. W sklepie sprzęt ładnie się prezentuje, ale proszę jednak o poradę czy warto, czy może lepiej kupić co innego?

Ankieta:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 4.0x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2m 30 cm
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przeważnie na wprost, niekiedy bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna z lewej strony telewizora, od wschodniej strony, rano mocno świeci, ale są rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? .... 14" CRT Panasonic
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, 100 Hz, FullHD, ewentualnie SmartTV, dobre zaplecze multimedialne (filmy puszczane głównie z dysku zewnętrznego i pendrive).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka MultimediaPolska SD (dekoder cyfrowy), parę darmowych kanałów HD (TVN HD, TVP1 HD, AXN HD..)
10.Jakie urządzenia ? podłączam DVD, laptop, dekoder MultimediaPolska
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat lub półmat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, przyroda, sport, informacje
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie wiem/tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic ...?
17.Preferencje co do wielkości ? 37-40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak odwzorowania barw, szczególnie czarnej, słaba jakość obrazu przy sygnale SD, kiepskie wykonanie TV
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? zdecydowanie bez 3D

Pozdrawiam, plomykowka
 
Ostatnia edycja:

bohrcinek

New member
Witam wszystkich i od razu podpinając się pozwolę sobie przejść do meritum: rozglądając się za telewizorem uwagę moją zwrócił Samsung ue40eh5300. No i okazuje się, że model ten funkcjonuje w charakterystyczny sposób - kontrast dynamiczny nie działa, tzn. nie ma możliwości jego zmiany - a raczej można sobie zmieniać "presety", ale nie widać żadnej różnicy na obrazie. Dotyczy to zarówno filmu jak i obrazów statycznych. Nie była to wada pojedynczego egzemplarza, przejrzeliśmy ich kilka różnej wielkości. Podobna "wada" dotyczy na przykład modelu es5500. Czy wiecie o co chodzi? Czy zauważyliście u siebie coś takiego, w waszych telewizorach? Czy jest szansa, że soft zostanie zaktualizowany po jakimś czasie i wada zniknie? Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam użytkowników forum.
 

bohrcinek

New member
Pozwolę sobie ponowić pytanie o wzmiankowany kontrast dynamiczny (brak możliwości zmiany). Czy ktoś spotkał się z problemem i wie o co chodzi???
 

mleczkoo

New member
Hej, podbiję temat.
Szukam telewizora 40 cali do pokoju, zainteresowałem się dość już starym modelem eh5300 ze względu na niższą cenę od es (telewizor będzie stać, grubość mi nie przeszkadza). Jednak opinie są mocno podzielone, ale gwoździem były filmiki typu SamsungUE40EH5300 Blue Ghosting Problem. Wasze opinie co kupić zamiast tego prowadzą do telewizorów często już niedostępnych np. Toshiba 40TL838. Co byście więc obecnie proponowali? Od siebie dodam, że gierek nie przewiduję, raczej jakiś sport. Funkcja smart/3d może być wymienna, zastanawiam się również nad es6100, ale to już wydatek ok 2300zł, wolałbym coś tańszego.

Sorka jeśli dubluję temat, jest to mój pierwszy dzień na forum i jeszcze nie wszystko jest dla mnie czytelne :)
 
Ostatnia edycja:

mleczkoo

New member
Wow, Panasonic zrobił na mnie ogromne wrażenie, śliczny jest :) Zastanawiam się czy jednak jest wart swojej ceny. Wygląd jest oszałamiający, ale w tej samej cenie mam do wyboru:
Samsung 40es6100
Panasonic 42E6 lub na co też zwróciłem uwagę:
LG 42LM620S

Kosztują one ok 2300zł, z czego Panasonic nie ma 3d. Poza tym Samsung ma 200 Hz, LG 400, a Pansonic jedynie 100 Hz... W czym jest ten Pansonic lepszy?
Philips też niczego sobie.. jakie 3d jest lepsze? Okulary migawkowe czy polaryzacyjne? :)
I dzięki za szybką odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry