Samsung UE40EH5020W - Nie można połączyć TV z komputerem

lamak

New member
Witam
Ostatnio postanowiłem, że podłącze TV ( Samsung UE40EH5020W ) do komputera. Kupiłem kabel hdmi ( 1.4 10m ), do tego przejściówkę hdmi>dvi, z racji tego, że moja karta graficzna (radeon 4870) ma tylko wyjścia dvi. No i wszystko byłoby spoko, tylko po podłączeniu tego, TV pokazuje brak sygnału. Pomyślałem, że to może wina kabla, bądź przejściówki, ale przyniosłem drugi TV ( Samsung LE37C530 ) i po podłączeniu wszystko śmiga wzorowo. Co może być przyczyną tego, że na jakby na to nie patrzeć nowszym TV to nie działa, a na starszym problemów brak?
 

Zbylq

Member
A gniazda HDMI sprawdziłeś z innego źródła np Blu-ray albo tuner sat ?
Ostatnio kupiłem taki tv dziadkowi tyle że 32 cale. Sprawdzałem go u siebie ale pod kompa nie podłączałem. Tyle że Polsat cyfrowy przez HDMI działa więc gniazda ma ok.
 

TheNaturaT

New member
Mam ten sam problem na 46ueF6400.
Kabel 1.4 5m bez adapterów, wpięty do hd6850.
Komputer wykrywa samsunga ale nie ma obrazu.
Po wpięciu do tv Toshiby działa wszystko ok. Nie wiem jak to rozwiązać. W dziale z f6500 też brak odpowiedzi.
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam ten sam problem na 46ueF6400.
Kabel 1.4 5m bez adapterów, wpięty do hd6850.
Komputer wykrywa samsunga ale nie ma obrazu.
Po wpięciu do tv Toshiby działa wszystko ok. Nie wiem jak to rozwiązać. W dziale z f6500 też brak odpowiedzi.

Ja mam 7m kabel podpięty pod 46F6500 i wszystko chodzi

PS to nie jest kabel 1.4 od ponad roku nie słyszałem o takich oznaczeniach kabla
 

lamak

New member
Gniazdo w TV jest sprawne na 100%, bo ps3 śmiga. Zdąrzyłem się z tym trochę pobawić, chociaż nadal nie wiem o co chodzi. Komputer widzi TV, bo na liście normalnie wykrywa mi Samsung jako 2 monitor, z tym że obrazu nadal nie widać. W ogóle to sytuacja wygląda tak, że:
- mój komputer nie wyświetla obrazu na moim TV
- mój komputer działa z drugim TV ( Samsung LE37C530 )
- drugi komputer, parametry ma bardzo zbliżone do mojego, z tym że zamiast radka, ma tam geforce'a 8800gtx, normalnie wyświetla obraz na moim TV
Zrobiłem formata, zmieniłem stery i nadal nic. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
 

TheNaturaT

New member
TDX jest 1.4.
Jako dodatek ma kanał Ethernet i zwrotne audio.
Niby nic przydatnego a działać nie chce.
Na kablu 1.2 działa bezproblemowo.


Lamak sprawdź go z tym geforcem. Może Radek na jakiś babol. Mnie identycznie nie działa a nie mam jak sprawdzić tego tv, z tym właśnie kablem ale z innego źródła obrazu

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 
Ostatnia edycja:

lamak

New member
Ja to testowałem na tym samym kablu, z tą samą przejściówką. Właśnie dlatego mnie tak to dziwi, że na starszym TV, o praktycznie tych samych parametrach wszystko działa, a na nowszym nie.
Nie mam w tej chwili innego kabla hdmi, postaram się jakiś ogarnąć od kogoś.
 
Do góry