Samsung UE40D6000 -prośba o opinie

MrWolf

New member
Witam,

szukam nowego telewizora w cenie ok 2500 zł,
po lekturze forum zdecydowałem się na TOSHIBA 40TL838 (cena 3370 zł)jednak dzis przypadkiem w sklepie trafiłem na samsunga UE40D6000 (cenia 2299 zl), który mnie zaintrygował.

Mam w domu samsunga LE40c650, z którego jestem bardzo zadowolony. Czy model UE40D6000 jest równie udany?

Generalnie zalezy mi na dobrym obrazie oraz odtwarzaczu filmów odtwarzajacym mozliwie najwięcej formatów. Funkcja 3D jest mi zbędna, z internetu na chwilę obecną nie będę korzystał, tv będzie podlaczony pod C+ - chwilowo pod dekoder SD, ktory za jakis czas wymienię na HD.

pozdrawiam i z góry dziekuję za wszelką pomoc
 

MrWolf

New member
Czy naprawdę samsung ue40D6000 jest tak mało popularny - nie ma nikt żadnych doświadczeń z tym TV?
 

Marciin89

New member
Również byłbym wdzięczny jakby ktoś powiedział czy Samsung 40d6000 można porównać z Sharp LC40LX630E, bądź Toshiba 40TL838. Byłem skłonny kupić Sharpa lecz dziś w Saturnie zobaczyłem promocje 2299zł za Samsunga.
Proszę o odpowiedz czy warto
 

MrWolf

New member
he he nie doczekałem się żadnej podpowiedzi co do przedstawionych przeze mnie modeli TV, a że w necie jest sporo pozytywnych opini na temat Toshiby to też takową zakupilem;) dodatkowo przekonał mnie sprzedawca ze sklepu (w ktorym nie kupowałem TV) stwierdzeniem, że samsung ma matrycę która jest na rynku grubo ponad 1,5 roku a ta Toshibiy pochodzi z listopada 2011 r. i jest technologicznie bardziej zaawansowana... czy to prawda nie wiem ale mam nadzieje, że się nie rozczaruję;)
 

deywies

New member
Bez reklam
dodatkowo przekonał mnie sprzedawca ze sklepu (w ktorym nie kupowałem TV) stwierdzeniem, że samsung ma matrycę która jest na rynku grubo ponad 1,5 roku a ta Toshibiy pochodzi z listopada 2011 r. i jest technologicznie bardziej zaawansowana... czy to prawda nie wiem ale mam nadzieje, że się nie rozczaruję;)

No co Ty powiesz :p
Z tego co mi wiadomo to siedzi w tej toshibie matryca samsunga, identyczna jak ta montowana w d6000.
 

MrWolf

New member
:smile: kto to wie co tam w srodku siedzi...

pierwsze odczucia dotyczące zakupionego TV w stosunku do posiadanego samsunga le40c650 - samsung ma bardziej czytelne menu, bardziej poręcznego i czytelnego pilota. Instrukcja obslugi toshiby to śmiech na sali...
 

ice77

New member
Witam,
chciałem podzielić się opinią na temat ww TV. Zakupiem wczoraj za 2299 PLN.
Przyjazd do domu, instalka, podpięcie dekodera Polsat HD kablem hdmi.
Pierwsze wrażenie spoko-transmisja sport zjazd alpejski EurosportHD obraz igła.
Xbox może być, ale przy Fifa12 lekie smużenia przy akcjach dynamicznych.
Ogólnie na kanałach HD rewelka, ale jak zacząłem oglądać pilkę nożną-nawet w HD to totalna katastrofa. Obraz tragiczny, postacie wyglądały jak biegające kwadraciki.
Próbowałem wielu ustawień i lipa. Na wielu kanałach SD też nie było rewelacji.
W porównaniu do zwykłego LCD LG 32LG350 wypadł bladziutko.
Postanowiłem oddać do sklepu - przykre ale sprzedawcy byli wyrozumiali i na pewno tam jeszcze wrócę.
Wydaje mi się, że blędem było zakupienie TV większego niż planowałem. Zastanawiałem się nad 32-37, a że pojawiła się okazja to kupiłem 40. Jakość matrycy w tym Samsungu jest chyba bardzo słaba. Na infolinii Pan z Samsunga powiedział mi, że od 2010 nie są informowani jakie matryce są montowane w TV tej firmy i co najciekawsze, że calkiem możliwe iż w modelu d6000 jest matryca 50Hz!!!
 

farba

New member
Witam,
chciałem podzielić się opinią na temat ww TV. Zakupiem wczoraj za 2299 PLN.
Przyjazd do domu, instalka, podpięcie dekodera Polsat HD kablem hdmi.
Pierwsze wrażenie spoko-transmisja sport zjazd alpejski EurosportHD obraz igła.
Xbox może być, ale przy Fifa12 lekie smużenia przy akcjach dynamicznych.
Ogólnie na kanałach HD rewelka, ale jak zacząłem oglądać pilkę nożną-nawet w HD to totalna katastrofa. Obraz tragiczny, postacie wyglądały jak biegające kwadraciki.
Próbowałem wielu ustawień i lipa. Na wielu kanałach SD też nie było rewelacji.
W porównaniu do zwykłego LCD LG 32LG350 wypadł bladziutko.
Postanowiłem oddać do sklepu - przykre ale sprzedawcy byli wyrozumiali i na pewno tam jeszcze wrócę.
Wydaje mi się, że blędem było zakupienie TV większego niż planowałem. Zastanawiałem się nad 32-37, a że pojawiła się okazja to kupiłem 40. Jakość matrycy w tym Samsungu jest chyba bardzo słaba. Na infolinii Pan z Samsunga powiedział mi, że od 2010 nie są informowani jakie matryce są montowane w TV tej firmy i co najciekawsze, że calkiem możliwe iż w modelu d6000 jest matryca 50Hz!!!
Na 37 calach też widziałbyś taką kaszanę przy dynamicznych scenach, np meczu piłkarskim. Przeczytaj mój wpis w wątku dotyczącym matryc - post nr 52. Wtedy nie wiedziałem jaka matryca tkwi w 37 calowym modelu, teraz już wiem, że to była tak zachwalana "P". Moim zdaniem, wszystko zależy od tego z jakiej odległości patrzysz na ekran. Im dalej, tym mniej widzialne wszelakie niedoskonałości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry