Samsung ue40d5500 + Denon DHT-1312XP

Damian91

New member
Cześć :)

Zakupiłem wyżej wymienione kino domowe oraz telewizor.

Chciałbym podłączyć telewizor pod kino w taki sposób, by oglądając TV dźwięk leciał przez kino.

Kupiłem kabel HDMI. Starczy? Czy jeszcze jakieś są potrzebne?

Żeby poustawiać sobie opcje głośnikowe podpiąłem amplituner przez ten kabel do TV (wejscie out w amplitunerze) i obraz menu miałem w TV. No ale jak ogarnąć temat dźwięku?

Przy takim podłączeniu funkcja TV w amplitunerze nic nie daje, w menu tv próbowałem zmienić ' głośniki telewizyjne ' na ' głośniki zewnętrzne ' lecz niestety nic mi to nie dało...

Będę wdzieczny za wszelkie łopatologiczne wskazówki, pozdrawiam! :blagam:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Hmm, niewiele tu można pomóc. Twoje kino nie zawiera jako takich wejść poza ethernet i usb a przez nie nie podepniesz audio z TV. Istnieje szansa na realizację tego przez ARC o ile masz tą funkcję w TV przy HDMI (do weryfikacji) i jeżeli jest ona także w KD. Poszukaj w manualu od KD i TV czy masz ARC (Audio Return Channel) przez HDMI.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Hmm, niewiele tu można pomóc.

Cosik mnie zwiodły na obrazy do denon dht-1312xp :-(. I zamiast obrazu do zestawu miałem obraz do br-playera denona. Moja bezkrytyczność przyjęcia braku wejść w KD uczuli mnie na przyszłość, sorrki za wprowadzanie w błąd.

Korekta:

Z tego co czytam ze strony denona:

http://www.denon.pl/PL/Product/Page...SubId=HomeTheatrePackages&ProductId=DHT1312XP

Masz 1 wejścia optyczne które spinasz z TV i po kłopocie.
 
Do góry