Samsung UE40D5500 czy LG 42LV570S

fula

New member
Gdy kupowałem telewizor rozbawił mnie sprzedawca udowadniając 400Hz-we odświeżanie obrazu.
Ciekawe jak częste są to przypadki?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ok pytam Cię o konkretną różnicę

Napisz czym różni się 55D6100 z CMR 200Hz od 55D6500 z CMR 400Hz >> w jaki sposób uzyskuje się zwiększenie "wyrazistości"

Co ma wspólnego zwiększenie częstotliwości magistrali danych jaki ma to wpływ na wyrazistość....

Nie piszę nic o plazmach bo to inna bajka...

model 40D550
LE40D550 - SPECYFIKACJE | SAMSUNG >> jest CMR

w plazmach 600 Hz Subfield Motion nie ma nic o cmr
PS51D6900 - SPECYFIKACJE | SAMSUNG
 

fula

New member
W modelach Samsunga D6100 i D6500 są inne bebechy więc nie wiem co mam porównać procesor, układy graficzne, pamięci podręczne, czy magistralę ?
A może zasilacze?
Model D6500 ma większe możliwości wyświetlania lepszego obrazu, większe CMR i tyle.

Plazmy Panasonica miała parametr CMR, o ile się nie mylę z literówko to 42" 3ex
 

fula

New member
W modelach Samsunga D6100 i D6500 są inne bebechy więc nie wiem co mam porównać procesor, układy graficzne, pamięci podręczne, czy magistralę ?
A może zasilacze?
Model D6500 ma większe możliwości wyświetlania lepszego obrazu, większe CMR i tyle.

Plazmy Panasonica miała parametr CMR, o ile się nie mylę z literówką to 42" 3ex
 

tdx

New member
Bez reklam
PHP:
W modelach Samsunga D6100 i D6500 są inne bebechy więc nie wiem co mam porównać procesor, układy graficzne, pamięci podręczne, czy magistralę ?
A może zasilacze?
Model D6500 ma większe możliwości wyświetlania lepszego obrazu, większe CMR i tyle.

Plazmy Panasonica miała parametr CMR, o ile się nie mylę z literówką to 42" 3ex

OK masz 32D6500 z CMR 200Hz i np 40D6500 z CMR 400Hz >> moje pytanie 5 postów niżej nadal jest aktualne
 

fula

New member
Rożnica prosta wedle norm Samsunga parametr ostrości jasności obiektów w ruchu jest dla modelu 32" 200Hz a dla 40" 400Hz to są obrazy przesyłane w magistrali wewnętrznej między procesorami pamięcią a matrycą, w końcowej fazie zwykły zjadacz chleba tego nie zauważy, a próbuje mu się wciskać CMR jako odświeżanie.

To są parametry które na pewno polepszają obraz, ale głównym ich zadaniem jest chwyt marketingowy.
Np: czym różni się rozwiązanie ekologiczne samsunga "Planet First" od konkurencyjnego LG "Blue Ocean"?
Na tym samym poziomie są parametr typu CMR
 

tdx

New member
Bez reklam
w końcowej fazie zwykły zjadacz chleba tego nie zauważy, (...)
To są parametry które na pewno polepszają obraz,

To w końcu zauważy czy nie?

Już Ci napisałem że na tym samym sygnale D550 przy płynnym ruchu bardziej smuży niż D5500... Pytanie w jaki sposób się to uzyskuje? Czy podobnie jak wcześniej w wersjach tv sony np motionflow 200Hz i motiontionflow 200Hz pro
 

fula

New member
A co to klasówka?

Jeśli wiesz coś więcej to się podziel, bo ja poza oficjalnymi danymi parametrów CMR nic więcej nie wiem.

Jakieś ciekawe algorytmy są używane w układach graficznych do polepszania obiektów w ruchu ?
 

fula

New member
Cytat:To w końcu zauważy czy nie?

Zjadacz nie zauważy, ale nie mierzy się parametru CMR na oko, bo oko to ułomny zmysł.

Chyba to łopatologicznie napisałem
 

Bryna

New member
Widze temat hz się rozkręcił :) Jednym słowe co brać żeby być zadowolonym?? Czytałem jeszcze o innych modelach:
Panasonic TX-L42E30E
Philips 40PFL8605H
Jest to coś warte?? Może jakieś propozycje??
 

tdx

New member
Bez reklam
A co to klasówka?
Jakieś ciekawe algorytmy są używane w układach graficznych do polepszania obiektów w ruchu ?

Jak zaczynasz pisać o magistralach wewnętrznych i procesorach....

Nowości BRAVIA, nowe funkcje telewizorów LCD, nagrody i recenzje : Sony

i łopatologicznie jak chcesz
1 obrazek upłynnienie ruchu poprzez wstawienie klatek pośrednich i czarnych klatek
2 obrazek upłynnienie ruchu poprzez wstawienie klatek pośrednich i przesuwającego się w dół czarnego pasa
 

Attachments

  • 200hz.jpg
    200hz.jpg
    10,6 KB · Wyś: 611
  • 400Hz.jpg
    400Hz.jpg
    23,8 KB · Wyś: 608
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
widzę, że stanęło na niczym - materiały marketingowe są fajne aby się nimi podpierać w rozmowie bez rzeczowych argumentów; praktyka jest niestety bardziej brutalna - ludzie kupują cyferki z wiarą że dostają lepszy produkt, natomiast fizyczne porównanie telewizorów nie wykazuje różnicy bo największy problem stanowią szybkości matryc... jeśli telewizor ma dobrze zaimplementowane "prawdziwe" 100 Hz to jeszcze jakoś daje radę z poprawą płynności obrazu - każda inna technologia to już tylko dodatkowa kasa z kieszeni klienta;
 

tdx

New member
Bez reklam
widzę, że stanęło na niczym - materiały marketingowe są fajne aby się nimi podpierać w rozmowie bez rzeczowych argumentów; praktyka jest niestety bardziej brutalna - ludzie kupują cyferki z wiarą że dostają lepszy produkt, natomiast fizyczne porównanie telewizorów nie wykazuje różnicy bo największy problem stanowią szybkości matryc... jeśli telewizor ma dobrze zaimplementowane "prawdziwe" 100 Hz to jeszcze jakoś daje radę z poprawą płynności obrazu - każda inna technologia to już tylko dodatkowa kasa z kieszeni klienta;

Ok dyskusja faktycznie straciła sens jeśli nie widzisz różnicy w obrazie pomiędzy modelami
D5500 D6500 i D7000.
Ja widzę i to wyraźną
 

Morfeusz42

New member
Ok dyskusja faktycznie straciła sens jeśli nie widzisz różnicy w obrazie pomiędzy modelami
D5500 D6500 i D7000.
Ja widzę i to wyraźną


I chwała Ci za to - ale gdy byś uważnie przeczytał co napisałem to byś nie napisał swojej odpowiedzi; umówmy się że D5500 to kpina, D6500 ma 100Hz - ale do w pełni poprawnej implementacji trochę mu brakuje i dlatego D7000 wypada najlepiej bo jest staranniej zaprojektowany - czymś trzeba uzasadnić różnicę w cenie; Pozdrawiam.
 

robsoniqe

New member
Proponuje przejść się do sklepu rtv. Zobaczyć ten sam materiał na 6500 i 7000. Dlatego telewizor kupiłem miesiąc później. Dozbieralem do 7000 bo chciał obraz z 200 Hz.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

fula

New member
@tdx
Cytat:
i łopatologicznie jak chcesz
1 obrazek upłynnienie ruchu poprzez wstawienie klatek pośrednich i czarnych klatek
2 obrazek upłynnienie ruchu poprzez wstawienie klatek pośrednich i przesuwającego się w dół czarnego pasa



Rozumiem że tak działa CMR Samsunga na zasadzie motionflow 400 pro firmy Sony.
Nasuwa mi się kolejne pytanie:
Jak jest tworzone 150 nowych obrazów co sekundę? Czy te obrazy powstają w panelu LCD? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
@tdx
Cytat:
i łopatologicznie jak chcesz
1 obrazek upłynnienie ruchu poprzez wstawienie klatek pośrednich i czarnych klatek
2 obrazek upłynnienie ruchu poprzez wstawienie klatek pośrednich i przesuwającego się w dół czarnego pasa



Rozumiem że tak działa CMR Samsunga na zasadzie motionflow 400 pro firmy Sony.
Nasuwa mi się kolejne pytanie:
Jak jest tworzone 150 nowych obrazów co sekundę? Czy te obrazy powstają w panelu LCD? :)
Twoje pytanie było inne:

fula; napisał:
Jakieś ciekawe algorytmy są używane w układach graficznych do polepszania obiektów w ruchu?

więc Ci napisałem jakie

fula; napisał:
CMR jest miarą wyrazistości, ostrości ruch przy szybszych scenach, niema nic wspólnego z odświeżaniem obrazu, co jest bardzo często mylone przez sprzedawców nieświadomie lub świadomie.

A tą wyrazistość otrzymujemy....?
Ja jednak stawiał bym na czarne klatki
 

Shagohad

New member
Bez reklam
LG :). No kurde, ile bym nie stal u siebie w sklepie i nie przygladal sie telewizorom, to LG LV5500 po prostu rewelacja, D5500 nie ma startu do tego modelu. Jesli w gre wchodza 3D, to tez LW5500, ewentulanie LW570S.
 
Do góry