Samsung UE40D5500 czy LG 42LV570S

fula

New member
@tdx

Cytujesz tylko bzdurną propagandę z internetu, robią ludziom mętlik w głowach, żadem problem ja też mogę zajrzeć na strony Sony.

To nie algorytm tylko jak wyświetlany jest obraz i to tylko o jakich parametrach i jak mierzony w jakich warunkach wiadomo tylko firmą puszczające tajemnicze nazwy: "motionflow, cmr, Sub Field Drive Intelligent Frame Creation" itp. Nic nie zmieni 50Hz matrycy najbardziej tajemnicze nazwy. Natomiast np. matryce 200Hz muszą mieć z natury rzeczy uzupełnione obrazy i to też nie na wszystkich wejściach i o różnym stopniu uzupełnienia w zależności od parametrów sygnału wejściowego.

Innymi słowy te Hz co podają prześcigając się producenci nie mają nic wspólnego z odświeżaniem a jedynie zwiększają moc obliczeniową "elektroniki" polepszając czytelność obrazu (przy wybranym sygnale).

Problem w tym że każdy producent poszedł w innym kierunku i nie sposób podać jednego najlepszego (sztucznego) systemu poprawy obrazu i jak to zmierzyć skoro to tajemnice technologiczne firm.
 

qset

New member
[QUOTE


Problem w tym że każdy producent poszedł w innym kierunku i nie sposób podać jednego najlepszego (sztucznego) systemu poprawy obrazu i jak to zmierzyć skoro to tajemnice technologiczne firm.[/QUOTE]

wybaczcie ze sie wtrące ale tu kolega ma szczerą racje poprostu chcesz kupic tv idz do sklepu (np.nie dla idiotów)zobacz modele jak graja i kup tak to teraz jest w naszym swiecie jednemu pasuje to drugiemu tamto
pozdr...
 

tdx

New member
Bez reklam
@tdx

Cytujesz tylko bzdurną propagandę z internetu, robią ludziom mętlik w głowach, żadem problem ja też mogę zajrzeć na strony Sony.

Pewnie ta Twoja o magistralach wewnętrznych i procesorach jest bardziej wiarygodna

A czy ja gdzieś napisałem że CMR MF MCI = Hz?

Pytałeś w jaki sposób uzyskać lepszy obraz bez podnoszenia rzeczywistej częstotliwości matrycy...
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Materiał propagandowy firmy Sony jest dopracowany do perfekcji, gorzej wypadają odbiorniki w fazie testów na generatorze obrazu.
 

fula

New member
Wszystkie te graficzne wizualizacje tworzonej grafiki obrazu w telewizorach są na pograniczu science fiction, fantasy z domieszką horroru.

Żeby tak było jak jest to obrazowane (tworzone pod obrazy w czasie rzeczywistym) potrzeba potężnej mocy obliczeniowej procesorów graficznych, samo ich zapotrzebowanie na moc mieściło by się w paru zasilaczach telewizyjnych.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Niczego nie promuje, jako użytkownik tego forum możesz mieć swoje zdanie.

Pisaliśmy o poprawie jakości obrazu. Pisałem o faktycznej różnicy w obrazie na przykładzie modeli samsunga (i wiem o czym pisze)
Nie mam dostępu do specyfikacji producenta ale Ty też nie masz bo pisałeś o tym wcześniej.
Piszesz jedynie że to konfabulacja producentów nic nie dając w zamian...
 

fula

New member
Bzdura, napisałem cytuje:

"Problem w tym że każdy producent poszedł w innym kierunku i nie sposób podać jednego najlepszego (sztucznego) systemu poprawy obrazu i jak to zmierzyć skoro to tajemnice technologiczne firm. "
 

fula

New member
Twoje pytanie:

"OK masz 32D6500 z CMR 200Hz i np 40D6500 z CMR 400Hz >> moje pytanie 5 postów niżej nadal jest aktualne "

Uważam, że na nie odpowiedziałem. Miałem dostęp do specyfikacji telewizorów LG i wiem jakie "wałki" przechodziły, nadzorowałem "gościnnie" montaż odbiorników Sony, tez wiem co piszę. Chce podzielić się doświadczeniami na forum.

Trochę uświadomić ludzi na co uważać, nie dać się oszukać na naciągane reklamy.
 
Do góry