Samsung UE40D5000, UE40C6000, UE40D5500, UE40C6500 który?

farba

New member
oczywiście że nie... każdy powie że w domyśle chodziło o CMR i MCI 100Hz itp....
A nie o motion flow 100Hz.
I o to im chodziło..... niestety

Jak to mawiał House "wiedza jest wszystkim"
... jeśli na sklepowej stronie internatowej wisi jedynie informacja; "częstotliwość odświeżania 100Hz", a w rzeczywistości jest CMR100 czyli 50Hz, to też nie jest powód do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową???
 

bartmeces

Member
... jeśli na sklepowej stronie internatowej wisi jedynie informacja; "częstotliwość odświeżania 100Hz", a w rzeczywistości jest CMR100 czyli 50Hz, to też nie jest powód do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową???




witam.Tez chce kupić tego 40D5500 i w sklepie mi powiedzieli?dostarczany sygnal jest w czestotliwosci 50hz
telewizor sam kalibruje obraz na odswiezanie 100hz.Co wy na to?
 
Ostatnia edycja:

maci

Member
A model D6100 posiada już "prawdziwe" 100Hz?
Faktem jest, że porównałem Divx na D5500 i D6100 i widać różnicę w płynności ruchu
 

bartmeces

Member
mowią ze D6100 ma inną matrycę, więcej systemów wspomagających obraz i obróbkę obrazu


trza by było porównac D5000 i D6100 i D5000 i D5500

ponadto D6100 jest modelem 200Hz
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
mowią ze D6100 ma inną matrycę, więcej systemów wspomagających obraz i obróbkę obrazu


trza by było porównac D5000 i D6100 i D5000 i D5500

ponadto D6100 jest modelem 200Hz

Nie jest jest , to tylko CMR 200Hz :) <--- dla przykładu model z tamtego roku który nie miał 3D seria C6500 miała CMR 400Hz
tak samo jak model D7000 jest CMR 800Hz :)

Jeśli pytacie o płynność ruchu lepiej jest zainwestować w model posiadający motion plus czyli modele (od serii C6000 w górę i od serii D6000 w górę) i tyle koniec wszystkie modeli niżej mają gorszą płynność
 

bartmeces

Member
Nie jest jest , to tylko CMR 200Hz :) <--- dla przykładu model z tamtego roku który nie miał 3D seria C6500 miała CMR 400Hz
tak samo jak model D7000 jest CMR 800Hz :)

Jeśli pytacie o płynność ruchu lepiej jest zainwestować w model posiadający motion plus czyli modele (od serii C6000 w górę i od serii D6000 w górę) i tyle koniec wszystkie modeli niżej mają gorszą płynność



Ma ktoś LED 40D5500 jak się sprawuje?co do plazmy?
 

Kamilek269

New member
Witam wszystkich, podczepiam się do tematu ponieważ nie znalazłem nic podobnego a widzę, że się piszę o modelach, które są blisko "po numerkach" do mojego. Piszę do tdx'a: może słyszałeś, czy widziałeś model Samsung UE40D5520R? Mam zamiar kupić ten model już jutro i chciałbym coś na ten temat wiedzieć. Dodam, że mieszkam w UK i tak naprawdę nie znalazłem tego modelu na polskich stronach. Chciałbym coś o nim wiedzieć, np. czy jest porównywalny do EU40D5000 albo czy jest porównywalny do serii 6000. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
 

Kamilek269

New member
Kupiłem dzisiaj ten model 5520R i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Jest to mój pierwszy cienki telewizor i nie wiem jeszcze co się z czym je. Nie wiem co to DLNA, Allshare i te wszystkie skróty. Muszę teraz kupić jakąś kartę wifi i pokombinować. Mam jeszcze jedno pytanko czym różni się kabel HDMI wersja 1.3 a 1.4, i którą wybrać do tego modelu by podłączyć laptopa? Telewizor działa na standardowych ustawieniach, może trochę pobawiłem się delikatnie z kolorami ale naprawdę delikatnie. Czytałem, dużo opinii na temat EU40D5500 i prawie każdy miał problem z ustawieniem obrazu. Może w moim można zrobić "żyletę"? Ale posiadam Cyfrę+ SD podłączoną przez SCART. Więc nie wiem czy coś można jeszcze zdziałać? Pozdrawiam
 

mizbi

New member
co do duszków . . .

"... mam w nim straszne 2 duszki po prawej stronie patrzac na TV - widac je na kazdym z ustawien a najbardziej na FILM i DYNAMICZNY - zadna kalibracja nic nie daje....."

Jest na to prosty, wrecz banalny sposob - znany z czasow pierwszych monitorow LCD i starego forum mva.pl: rozmasować :). Trzeba odpalic TV, niech pochodzi z godzine, poltorej, az sie porzadnie nagrzeje - wtedy bleeding w postaci jasnych chmurek/duszkow jest najbardziej widoczny. Bierzemy małą poduszke (ja robilem to "jaśkiem" 40x40cm) i delikatnie, z wyczuciem, masujemy/poklepujemy miejsce gdzie jest duszek. Na moim LE46C650 w doslownie kilka minut usunalem w ten sposob 3 wkurzajace duszki i teraz podswietlenie jest niemal idealne.
 

bobot48

New member
Samsung ue40d5000 (częstotliwość oświeżania 100Hz) - CMR 100Hz
Samsuung ue40d5500 (
(częstotliwość oświeżania 50Hz) - CMR 100Hz
Tak jest napisane w specyfikacji obu tych tv.
Patrząc na te 2 modele który byście wybrali i dlaczego?
Mam jeszcze do wyboru d6500 i to jest najlepszy wybór z tych trzech tv ale chciałbym wiedzieć który jest lepszy d5000 czy d5500 bo już czytając te wszystkie opinie testy itp to już zgłupiałem.
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung ue40d5000 (częstotliwość oświeżania 100Hz) - CMR 100Hz
Samsuung ue40d5500 (
(częstotliwość oświeżania 50Hz) - CMR 100Hz

A gdzie to wyczytałeś? Na stronie producenta oba te modele mają CMR 100Hz.
Tylko model LCD czyli D550 jest opisany jako Clear Motion Rate: 50

Różnica polega na smart TV w modelu D5500 i dlatego jest traktowany jako wyższy
Matryce są te same
 

bartmeces

Member
Samsung ue40d5000 (częstotliwość oświeżania 100Hz) - CMR 100Hz
Samsuung ue40d5500 ((częstotliwość oświeżania 50Hz) - CMR 100Hz
Tak jest napisane w specyfikacji obu tych tv.
Patrząc na te 2 modele który byście wybrali i dlaczego?
Mam jeszcze do wyboru d6500 i to jest najlepszy wybór z tych trzech tv ale chciałbym wiedzieć który jest lepszy d5000 czy d5500 bo już czytając te wszystkie opinie testy itp to już zgłupiałem.



a gdzie sa testy 40D5500 bo opinie tylko widziałem?
 

Vortex

New member
Wezme pod uwage c6500...
Jednak mam juz metlik w glowie, zawsze bylem zwolennikiem samsunga jesli chodzi o matryce. Posiedzialem troche na foum i tylko utwierdzam sie w przekonaniu,ze zbyt duzy wybor to tez problem. Czytalem bardzo dobre opinie o Toshibie 40VL748. Macie na jej temat jakies zdanie, jesli chodzi o mnie nigdy nie mialem z ta marka stycznosci.

Panowie z czego wynika nagly skok cen c6500? Wariacje kursow walut, czy tez moze nagly popyt na ten produkt? Jeszcze 2 tygodnie temu kosztowal 2500, teraz ciezko go kupic taniej niz 2900...
Mozecie prosze napisac czy c6000 ma pelne 100Hz?

Dzieki
 

Vortex

New member
Dzieki

Porownujac te dwa modele na stronie Samsunga, mam kolejny zgryz bo c6000 przy rozdzielczosci nie ma informacji o "FHD". Az trudno uwierzyc,ze ten model nie ma Full HD?
 
Do góry