Samsung UE32H5500AW

mityk

New member
Witam, czy ktoś wie jak włączyć HbbTV w tym modelu, w instrukcji pisze że fabrycznie jest wyłączona i należy ją włączyć samemu poprzez menu telewizora.
Pisze że wchodzimy w Menu -> System -> Kanał z danymi i włączamy, rzecz w tym że w Menu -> System nie ma pozycji Kanał z danymi i to jest dopiero "kanał" :shock:, co innego piszą, a co innego jest.
Nadmienię że wersja oprogramowania w TV to 2116.1

Będę wdzięczny za pomoc.
 

mityk

New member
No i problem z HbbTV czyli z platformą hybrydową rozwiązany.

Nie wiem czy dotyczy to wszystkich modeli serii H, ale w moim nowo zakupionym UE32H5500AW hybrydy fabrycznie nie było, dlaczego?, czytaj niżej.

Firma Samsung wymyśliła sobie że fabrycznie nie będzie instalować i aktywować platformy hybrydowej, zostawiła to finalnemu nabywcy jej produktów, dlaczego tak jest, to chyba nawet sam Samsung nie wie, ale do rzeczy.

Żeby cieszyć się hybrydą należy pobrać i zainstalować Apkę HBBTV dostępną w Samsung APPS, czyli postępujemy tak:

1. Włączamy telewizor :razz:
2. Naciskamy na pilocie przycisk SMART HUB i klik na OK (przycisk między kursorami/strzałkami)
3. Przechodzimy do ekranu Samsung APPS
4. Schodzimy kursorem na sam dół i podświetlamy Kategorie -> klik OK
5. Wybieramy Informacje i klik OK
6. Przechodzimy do ikonki HBBTV i klik OK

Instalujemy apkę i postępujemy jak pisze na ekranie, na koniec można sprawdzić czy w Menu -> System pojawiła się opcja Kanał z danymi, powinna być Włączone.

I to wszystko, to że TV musi mieć połączenie z Internetem to nie pisałem, bo jest to przecież oczywista oczywistość.:-o

Dobrze by było gdyby jakiś mod dodał do tematu tego postu dopisek "sposób na uruchomienie HbbTV".
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
info spoko, kupilem UE32H5500 i mialem to samo :)
swoja droga sa to ostatnio dosc popularne modele - jak na samsunga (nie jestem przyzwyczajony) obraz jest dosc mocno kontrastowy, duzo w nim czerni i wszystko czasem sie zlewa, moze ktos polecic jakies fajne ustawinia pod dvb-t oraz filmy hd? ew sport

swoja droga modele te posiadaja bardzo fajna wbudowana karte sieciowa dzialajaca na 2,4/5GHz o dosc duzym zasieguj porownujac inne produkty, zupelnie jakby antena byla wbudowana w ekran jak w laptopach, na 5GHz z odleglosci 12m smart dziala znakomicie
 
Do góry