Samsung UE32F5500 czy UE32H5500?

bulletskater

New member
Witam.

Oba telewizory są w tej samej cenie. Mają praktycznie te same parametry jeśli patrzyć na ogólniki na stronach:

Samsung UE32F5500 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Samsung UE32H5500 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Rozumiem, że model "H" jest z tego roku. Więc moje pytanie brzmi, poza mniejszym poborem prądu i czterordzeniowym procesorem w czym jeszcze "H" jest lepszy lub gorszy od "F"?

Czytałem, że F ma niezły obraz w tej cenie ale lubi przysmużyć w filmach akcji. Czy H w tej kwestii wypada lepiej i ogólnie matryca lepsza czy ta sama?

Proszę o pomoc bo jestem skołowany całkowicie i nie wiem który wybrać.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja osobiscie wzialbym nowszy model ,ramka mniejsza z przodu z tylu troche grubszy niz f ale kto oglada tyl? jesli 4 rdzeniowka zachowuje sie tak jak w h6400 to bedzie ladna roznica w smarcie a z obrazem napewno nie bedziie gorzej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu chodzi o to że w nowej serii Samsung wykonał znacznie lepsze telewizory pod wieloma względami i tak bym wybrał.
 

bhn92

New member
Bez reklam
kiki no co Ty chwalisz samsunga? to do Ciebie nie podobne;p
a do bulletskater to zastanow sie czy nie warto dolozyc 200 zl i kupic 40 cali;p nie bedzie za duzy;p
 
Ostatnia edycja:

bulletskater

New member
W takim razie wybiorę ten nowy model z literką H. Dzięki za odpowiedzi. 32 będzie w sam raz, bo do niezbyt dużego pokoju.

Słuchajcie, czyli to 100HZ odświezanie w Samsungach to tak naprawdę ściema i jest 50HZ w tym modelu? Czy to całe smużenie jest bardzo dokuczliwe w filmach akcji i grach? Myślicie, że na tym TV będzie to bardzo widoczne?
 

bhn92

New member
Bez reklam
napewno ten sony bedzie lepszy od samsungow z 5 serii ale to dlatego ze to 5 seria sama a 7 sonego ;p ale tv nie ma pelnowartosciowego uplynniacza niestety a zatem mozliwe nawet ze jest na matrycy 60 hz jak samsungi z 5 serii ale nie potwierdze tego na 100% , jak zostalo dowiedzione expercko h6200 z uplynniaczem 200 h6400 z 400 i h6700/6640 z 600 hz daja idealnie taki sam plynny obraz i widac ze te hz sa chwytem marketingowym tylko i wylacznie to samo z md jak zostalo dowiedzione przez prawdziwego znawce i testera tv.
 
Ostatnia edycja:

bulletskater

New member
Samsung UE40H6200

Czy ten model ma również matrycę 100HZ bez żadnych przekłamań w stylu, 200HZ a tak naprawdę ma 60?

I czy taki telewizor 40 calowy nie będzie za duży do oglądania z odległości 1,5-2 metry z łóżka i około 3-3,5 metra siedząc na końcu pokoju na fotelach ? :)

Pozdrawiam
 

bhn92

New member
Bez reklam
pewna jest matryca 120hz w tym samsungu a co do odleglosci jak kto lubi ,jeden lubi z bliska inny nie , niby 2 metry na 40 cali to dobra odleglosc a 3 to juz napewno spoko ,niektorzy i 55 z takiej ogladaja;p ale to juz zalezy co ogladasz itp zeby pixelozy nie bylo.
 

bulletskater

New member
Dekoder cyfrowy mam z Multimedii (stety/niestety) sygnał tylko 1080i, a nie p. Podpięte będzie przez hdmi. Jak więc będzie wyglądał obraz w rozdziałce 720p na 40 calowym ekranie?

Bardzo źle :p?
 

bulletskater

New member
Podbijam bo to już naprawdę moje ostatnie pytania. Jutro chciałbym już kupić TV.

Jak będzie wyglądał np. serial w jakości 480p (odtwarzany przez przez BluRay) na 40 calach z odległości 3 metrów? I jak wyżej kanały SD z dekodera Multimedii przez HDMI
 

bhn92

New member
Bez reklam
nie ma to jak 1080p bluray albo film mkv;p ale sd z 3 metrow nie powinno byc takie zle tez trzeba zanzaczyc jakie bo takie z tv moze byc ladne ale z pliku webrip 480p ktory sobie sciagniesz od naszych miesamowitych uploaderow moga byc same kwadraty ale to nawet na telefonie bo taki badzienwy plik ;p

a jaki wkoncu bedziesz kupowal?

najlepiej jest ogladac seriale tak jak ja amerykanskie ogladac zawsze 1080p web-dl i tu obraz bajka.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
no i dobrze bo jednak motion plus daje roznice w stosunku do matryc 60 hz bez niego w 5 serii szkoda ze do smarta nie bedziesz mial pilota bo smart hula naprawde fajnie a normalnym pilotem to udreka z niego korzystac;p
 
Ostatnia edycja:

bulletskater

New member
A czy w dekoderze Multimedii lepiej ustawić w opcjach rozdzielczość 1080i czy 720p?

Ponoć 720p lepsze bo bez przeplotu ale skoro wszystkie polskie kanały HD nadają w 1080i to na 720p nie będzie znacznego pogorszenia obrazu?
 

bhn92

New member
Bez reklam
1080i lepiej ,a tv usuwa sobie sam przeplot. Ja moge ustawic 1080i albo 1080p na dekoderze, testowalem i nie widze zadnej roznicy.
 
Ostatnia edycja:

bulletskater

New member
OK. Tak też ustawię. Dzięki :D

Właśnie jadę po TV i mam jeszcze jedno pytanie (xD).

Czy jeśli wyłączę funkcję Clear Motion Rate 200 Hz, to znaczy, że będzie wtedy tak jakby odświeżanie natywne matrycy czyli dzięki temu 3D mam rozumieć 100-120 Hz? Czy też przez to ustawi się na 50 Hz? Czy też musi być to "upiększenie" włączone bo inaczej matryca nie będzie odświeżać w 100 Hz?

Bo chyba nie do końca to rozumiem?
 

bhn92

New member
Bez reklam
matryca ma 120 hz , Za Clear Motion Rate 200 Hz odpowiada funkcja motion plus w opcjach obrazu ,ja polecam ustawic tryb uzytkownika i redukcje drgan na 3 albo 4 a redukcje rozmycia na 10.
 

bulletskater

New member
No i jest problem. Wszystko idealnie podpięte. Dekoder przez kabel Reinston EK002, blu ray to samo. Niestety ale nie ma żadnej żylety ani na kanałach HD ani na filmie blu ray. Cały czas są takie jakby zakłócenia i rozpikselowane obszary. Na SD już jest lepiej. Ustawiłem dekoder na 1080i, Blu ray 1080p. Czy to wina kalibracji czy co? HD kompletnie tyłka nie urywa. Z odległości 1 m, wygląda to tak samo jak SD. Z 3 metrów szału nie robi. Na 720p jest to samo.

Ogólnie SD mi się podoba, a HD niewiele się od niego różni :/

O co chodzi?

Czy te ustawienia będą dobre?

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/111469-samsung-ue40h6200-kalibracja-obrazu.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry