Samsung UE32F5500 - częstotliwość klatek 60 nieobsł.

digital87

New member
Hej,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga F5500 (FullHD, wifi, szmery bajery etc.)
Do tej pory było wszystko zajefajnie dopóki nie kupiłem sobie (chyba) telefonu lepszego od telewizora.

Otóż mam telefon LG L9 II i gdy nagrywam filmy w 1920x1088 i chcę odpalić na telewizorze (nieważne czy to z pendriva, czy przez smartshare) to TV wyświetla mi komunikat - "częstotliwość klatek 60 nieobsł.)

Dlaczego tak się dzieje skoro TV to FullHD oraz telefon też nagrywa w FullHD ?
Jedyną różnicą jest to że TV ma 1920x1080 a telefon nagrywa w 1920x1088 - to jest przyczyną problemu ? Jeżeli tak to co to w ogóle za głupi standard i jak sobie z tym poradzić ?
Dodam, że w Windows Media Player na kompie, który ma rozdzielczość matrycy 1377x768 (HD) wszystko leci OK.
 
Ostatnia edycja:

digital87

New member
heh nie no to zdążyłem zauważyć, tylko jak sobie teraz z tym poradzić ... :)

Przestawiłem rozdzielczość na komórce na 1280x720, i nagrany w tej rozdz. obraz TV odpalił bez problemu. Ale po co oglądać w 720p skoro moge w 1080p :/
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
to kwestia kodeka zresztą wszystko jest w instrukcji ale po co ją czytać:

Wszystkie kodeki wideo, w tym WMV v7, v8, MSMPEG4 v3, MVC i VP6:
Poniżej 1280 x 720: maks. 60 klatek
Poniżej 1280 x 720: maks. 30 klatek
 

digital87

New member
yhm no sorry ale jestem laikiem i mało mi to mówi :)
Wystarczy przekonwertować z mp4 na inny format pliku i będzie ok ?

Ale we właściwościach pliku (patrz załącznik), który jest nagrany w 1920x1088 widzę różnice w ilości klatek. Z tym, że 1088 ma ich mniej od 720 ...

attachment.php
 

Attachments

  • Obraz 1.jpg
    Obraz 1.jpg
    277,5 KB · Wyś: 2345
Ostatnia edycja:

digital87

New member
Hehe to jest kłopot :D niby telefon co wyszedł 4-mc temu a nie ma opcji wyboru klatek :D jest tylko wybór rozdzielczości :p
 

maxan

New member
Bez reklam
no to albo konwertujesz albo nagrywasz w 720p (co wydaje mi sie najrozsądniejsze), nowszy soft w telefonie tez może rozwiazac problem (ale pewnie takowy jeszcze nie wyszedl)
 

kinokino

New member
Wgraj sobie inną apkę do nagrywania i po problemie.
A jak niby nie ma to na bank po roocie da rade wgrac jakiegos moda pod to.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Widać jaka panuje wolna amerykanka wśród producentów.
Powinien być jasno określony standard HD, dotyczący nagrywania, odtwarzania na wszelakich urządzeniach audio-wideo.
Jeżeli mam urządzenie rejestrujące obraz w HD, to bez problemu powinienem ten materiał obejrzeć na dowolnym telewizorze zgodnym ze standardem HD. Nie zawracając sobie głowy kodekami czy fps.
 
Do góry