Samsung UE32F5000 - wejście USB a pendrive

dareka

New member
Witam. Mam pytanie do posiadaczy tego modelu. Kupiłem ten telewizor dla mamy, do oglądania wystarczy. Ale problem powstał, gdy na pendrive przyniosłem zdjęcia - okazało się że nie widzi go. Sprzedawca, a także konsultant samsunga poinformowali, że problem prawdopodobnie tkwi w sformatowaniu pendrive i wszystko musi działać. Sformatowałem na różne sposoby i nic. Znalazłem kilka w domu i co się okazało - widzi tylko pendrive do 2Gb włącznie - większych bez względu na rodzaj formatowania nie widzi. Jak jest u Was, czy też macie problemy z pendrive 4Gb? O 32GB już nie wspominam. Może należało by uaktualnić oprogramowanie - posiada 1021 - na stronie samsunga jest 1024. Czy ktoś już wgrywał, co się zmieniło do starszej wersji? Mam niemiłe wspomnienie uaktualnienie modelu 6800 do wersji 1042 - samsung niestety wycofał się i powrócił do wersji 1036 - telewizora jednak nie można przywrócić do starszej wersji (wada samsungów). Opinia posiadaczy tego modelu może rozwiała by moje wątpliwości - z góry dziękuję za wszelkie informacje.
 

tdx

New member
Bez reklam
Te tv normalnie obsluguja fat32 i ntfs peny 16gb bez problemu. Testowalem na 42 i 46f5000

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

dareka

New member
Byłem wczoraj w sklepie - i to samo na tv z wystawy. Pena 4GB firmy OCZ fat 32 nie widział, patriota USB 3.0 ntfs 32GB także nie widzi (przecież jest kompatybilny z 2.0). I jestem w kropce. Czyżby OCZ był za szybkim dla tego TV? Wolniejszego zobaczy? A co powiecie o nowej wersji 1024.2 - warto aktualizować. są zmiany na plus, czy lepiej pozostać przy starszej wersji? Zastanawiam się czy w tym przypadku warto podłączyć Samsunga 1TB.
 

tdx

New member
Bez reklam
wgraj sobie nowy soft 1024.2 akurat ten TV smarta nie ma więc nie będzie problemów.
TV ma USB 0,5A może potestuj jakieś inne pendraki
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Sprawdź system plików exFAT. Testowane pendrivy mają jedną partycję, nie mają szyfrowania danych w locie itp. 'dodatków'? Załóż partycję od nowa z domyślnym klastrem oraz przetestuj czy wykryje pendriva jak zrobisz mniejszą partycję. Jak TV ma kilka portów USB, to sprawdź każdy i odczekaj z ~10s.
 

murzyn997

New member
Raczej upatrywałbym problemu w pendrive(tak jak koledzy wyzej),mam model 32f5300,pendrive sandisk 8GB na ntfs nie widzi,po formatowaniu na fat32 jest ok,myslalem ze nie czyta na formacie ntfs,ale jak włożyłem pena firmy goodram sformatowanego w ntfs to go ładnie wykrywa.Jak widać różnie z tymi pamięciami jest,no i wgraj najnowszy fw,ja pierwsze co robie po zakupie nowego sprzetu to wgrywam najnowsze oprogramowanie,takie zboczenie;)
 

Rafal7

Banned
Wina leży po stronie pendriva i to napewno , u mnie pendriv firmy Intenso 8 gb tv również nie widzi , natomiast palucha 16 gb TDKA widzi , dysk 1 Tb widzi i obsługuje bez problemu.
 

dareka

New member
I właśnie tych zależności nie potrafię zrozumieć - mały działa, duży nie lub odwrotnie - mały nie działa, duży tak. Dziwna ta technika.
 
Do góry