Samsung UE32ES5500 vs. Philips 32PFL5007K

doman89

New member
Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu planuje zakup tv led. Oglądać będe TV naziemną i filmy hd z komputera, mój wybór padł na Samsung ue32es5500:
Plusy:
co zanim przemawia, bo to samsung, mam w domu dużo sprzetu tej firmy, i jakoś mnie nie zawodzi,
lepszy smartTV
wygląd
minusy:
tylko 100Hz
brak wbudowanego wifi

oraz na Philips 32PFL5007K
plusy:
400hz
wbudowane wifi
minusy:
słabe smartTV
złe opinie w internecie

Oba TV sa w tej samej cenie, tylko do samsunga trzeba doliczyć jeszcze koszt wifi. a philips to już oferuje. obraz chyba jest porównywalny z tego co zauważyłem w sklepie.
Jeżeli ktoś miał do czynienia z tymi modelami, proszę o poradę:)
Poniżej ankieta:




2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? będzie wisiał na ścianie, więc nie ma znaczenia
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? dość dużo wpada, ale będę używał rolet
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowa naziemna
10.Jakie urządzenia ? komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie która
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? to co oferuje tv naziemna
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? od tego mam komputer:)
16.Preferencje co do marki ? samsung, philips
17.Preferencje co do wielkości ? 32 cale
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej nie, nie widzę w tv tego efektu
 

micmus

Member
Bez reklam
Z tych dwóch wybrałbym Philipsa. Taka mała uwaga w tym samsungu jest matryca 50Hz, reszta to marketingowe podbijanie i jest 100 ale...CMR nie Hz.
Philips ogólnie wyświetli lepszy obraz: czerń, płynność. W sklepie niestety obrazu nie da rady ocenić - chyba, że sklep profesjonalny z odpowiednimi warunkami: zaciemnione pomieszczenie, odpowiednie ustawienie parametrów obrazu, odpowiedni sygnał itp.

Poza tym TV zdecydowanie za mały na około 2m, jeśli jest możliwość lepiej dozbierać lub odłożyć zakup w czasie i kupić 40 cali.

Wolałbym kupić nizszy model, a większy:

- Samsung EH5300 40 cali
- Toshiba RL/HL 933

32 cale to raczej monitor :)
 
Ostatnia edycja:

doman89

New member
rodzice mają 37 cali, i jak usiadłem te 2 metry od tv do obraz był za duży, może zrobię jakieś przemeblowanie i wtedy większy się powiesi:)
 

betman

New member
Z tych dwóch wybrałbym Philipsa. Taka mała uwaga w tym samsungu jest matryca 50Hz, reszta to marketingowe podbijanie i jest 100 ale...CMR nie Hz.

Ile Hz ma matryca tego Philipsa, bo rozumiem że te 400 to też jest coś w stylu CMR/PMR/itd.?

Powiem szczerze, że od kilku dni wałkuję wszystkie główne marki pod kątem kupna 32" i w tej cenie to ten Philips 5007 jest chyba bezkonkurencyjny.

Patrzyłem np. na Sharpa 630, ale tu też w prawie identycznej cenie dostajemy dużo, dużo mniej... 100Hz, tylko wifi-ready, itd. Sony? 2000zł i 50Hz z 100CMR. Panasonic? Matryca IPS od LG, ale starego rodzaju, a ekran bardzo ciemny się wydaje (na siłę uzyskanie głębszej czerni kosztem reszty obrazu). Samsung? Owszem, ale nie w tej kategorii cenowej.

Jedyne co mnie jeszcze kusi to chyba LG, ale tam nie jak sprawdzić które modele wykorzystują panele S-IPS...
 
Do góry