Samsung UE32D5500 problem komputer

kmaci00

New member
Witam wszystkich
Posiadam w/w model TV który zakupiłem po to, żeby podłączyć go do komputera za pomocą HDMI.
Jednak po podłączeniu okazało się, że wyświetlany obraz nie jest wyświetlany na całym ekranie. Mam ustawioną rozdzielczość 1080p. Dodatkowo litery są jakby rozmazane i nie mam pojęcia z czym to jest związane.
Co ciekawe jak podłącze TV za pomocą Dsuba to wszystko wygląda bardzo dobrze, litery są wyraźne, obraz wypełnia całą przestrzeń ekranu.

Wie ktoś w czym może tkwić problem?
Załączam obrazek jak to mniej więcej wygląda po podłączeniu przez HDMI, jesli będzie potrzeba mogę spróbować wykonać zdjęcia poglądowe aparatem

Pozdrawiam
kmaci00
 

Attachments

  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    10,7 KB · Wyś: 267

tdx

New member
Bez reklam
tak sterownik grafiki
musisz mieć ustawiony overscan i obraz nie jest 1:1 w stosunku do monitora. Będą przekłamania w obrazie itp
 

kmaci00

New member
Możesz mi wytłumaczyć jak to zrobić?
Co masz na myśli mówiąc przekłamania?
Znaczy, że lepszy obraz uzyskam na kablu dsub niż HDMI?
 

tdx

New member
Bez reklam
ok to tak
prawy przycisk myszy na pulpit >> ati control desktop czy jak to się u Ciebie nazywa
Scaling options >> ustaw 0%
na TV ustawiasz menu>>obraz>>regulacja obrazu>>dopasuj do ekranu
 

kmaci00

New member
Dzięki Wielkie!!!
A teraz jeszcze przydałaby się kalibracja. Czytałem tutaj na forum, że jest to rzecz przydatna, bo zmniejsza zużycie energii i poprawia jakość obrazu. Możesz mnie odesłać do jakiegoś wątku, jak kalibrować telewizor?

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Niestety kalibracja to bardzo indywidualna sprawa (zależy od matrycy w szczególności)
Jeśli chcesz się cieszyć dobrym obrazem z dużą ilością szczegółów bez clodingu ustaw obraz na naturalny i zmniejsz podświetlenie.
Właściwa "kalibracja" będzie wymagała od Ciebie rozróżnienia źródeł (inaczej będzie ustawiony obraz pod sat, inaczej pod PC a jeszcze inaczej pod USB)
Do profesjonalnej kalibracji polecam skontaktować się z użytkownikiem KIKI (pisz do niego na prv)
 

kmaci00

New member
Ok. Jeszcze raz dzięki wielki za pomoc i wyjaśnienie. W takim razie w najbliższym czasie będę kontaktował się z KIKIm i prosił go o pomoc
 
Do góry