Samsung UE32D5500 opinia oraz problem z filmami mkv

jumbo_bambo

New member
Witam !

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż modelu Samsunga. Nie ukrywam, że dużo czasu zajęło mi podjęcie decyzji, model którego producenta wybrać i padło właśnie na UE32D5500. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, obraz ostry, wyraźny. Konfiguracja dziecinnie prosta. TV posiada bardzo wiele funkcji, które powodują że oglądanie go to czysta przyjemność. Sygnał cyfrowy podany mam z TV kablowej (MM) i wbrew pozorom, nie jest aż tak źle. Obraz na stacjach HD igła! Z pozostałymi kanałami nie ma rewelacji, choć jak na moje niewybredne potrzeby wystarcza akurat.

Bardzo fajną opcją jest możliwość podłączenia zewnętrznych dysków twardych. Nie ukrywam, że był to jeden z głównych powodów decyzji zakupu tego modelu Samsunga. No i tutaj mam mały problem. W instrukcji obsługi obsługiwane formaty to : avi , mkv , asf , wmv , mp4 , 3gp , vro , mpg , mpeg , ts , tp , trp. ........ No i właśnie. Po wgraniu filmu na zewnętrzny dysk twardy. Film posiada następujące parametry :
Air Date.......: N/A Language.......: Polski / Angielski
Release Date...: 2011-11-25 Audio Codec....: AC-3 5.1 / DTS 5.1
Source.........: SECTOR7 / HDBT Audio Bitrate..: 640 Kbps / 1510 Kbps
Resolution.....: 1920x800 (2.40:1) Size...........: 8.10 GiB
Video Codec....: x264 Runtime........: 01:41:49
Video Bitrate..: 2 pass, 9246 Kbps Archives.......: N/A
Framerate......: 23.976 fps
Niestety TV nie widzi pliku .mkv przez co brak możliwości oglądania.
Dodam, że jeśli chodzi o inne formaty, typu .avi .mpg , tutaj nie ma żadnego problemu.

Czy zna ktoś odpowiedź co zrobić, aby było ok ?

Z góry dziękuję za odp.
 

seker

New member
Spróbuj aktualizacji firmware...

TV powinien czytać większość mkv. Tych których nie czyta (choć może wyświetlać obraz) to mają jakieś lepsze audio. Nie rozpracowałem dokładnie o które chodzi. Co do mp4 to u mnie też jeden czyta a innego niestety nie chce. Prawdopodobnie też zależy to od kompresji audio.

Jeśli TV nie widzi filmików na dysku to pokombinuj ze zmianą nośnika.
 

jumbo_bambo

New member
Dzięki panowie za pomocne odpowiedzi. Kombinowałem po kolei , najpierw podział filmu na pliki po 2GB.. niestety pudło! Katalog z filmem nadal pusty - nie da się odpalić. Później bez kropek.. to samo! Cień nadziei dawała mi aktualizacja firmware. Niestety na próżno. Cały czas kłopot ten sam, gdyż katalog gdzie powinien znajdować się plik .mkv jest pusty.

Generalnie to była dla mnie kwestia priorytetowa, aby TV odgrywał filmy w takiej postaci. Co dalej? Reklamować?

Dodam tylko, że próbowałem z kilkoma różnymi plikami mkv - mam sporo takich filmów na PC

pzdr
 

mower

New member
I co udało sie odpalic te mkv?
Chce kupic ten tv, wszystko wyglada fajnie, ale jesli sa problemy z mkv to lipa.
Prosze o odpowiedz.
 

butcher23

New member
Ja już zamówiłem ten TV bo w ME jest za 2240 + BD Samsunga za 1zł
Niestety szukałem TV który czyta mkv, a tu może być problem
Na marginesie mojej narzeczonej kupiłem AKAIa 32" i czyta wszystko jak leci
Jeszcze nie było problemu z mkv, a mam masę filmów
 

Axl2000

New member
Jak macie problem z jakimś mkv to remuxujcie go programem MKVtoolnix i po problemie, trwa to 3 minuty a film zaczyna działać praktycznie wszędzie :) ustawcie tylko w extra options brak kompresji
 

greeg_a

New member
Witam wszystkich.
Ja natomiast mam taki problem, że TV ue40d5500 nie widzi niektórych plików .mkv z dysku przez usb, a przez allshare wszystkie pliki .mkv widzi i odtwarza.
Co może być przyczyną?

Problem chyba rozwiązany :) plik .mkv przeniosłem z folderów, podfolderów do głównego katalogu dysku i o dziwo widzi go (ciekawe to jest). Musze sprawdzić jeszcze resztę.

Drugi plik .mkv się pojawił czyli dochodzę do wniosku, że wina leży po stronie "przeglądarki multimediów".
 
Ostatnia edycja:

przemo8848

New member
Jak macie problem z jakimś mkv to remuxujcie go programem MKVtoolnix i po problemie, trwa to 3 minuty a film zaczyna działać praktycznie wszędzie :) ustawcie tylko w extra options brak kompresji

Kolego, jesteś wielki! Twój sposób zadziałał! Długo się męczyłem z MKV, pisało nieobsługiwany format pliku, zrobiłem tak jak radziłem, i jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki działa! :D:D
 

knedel83

New member
Witam. Mam problem z filmami .mkv , Mam tv samsung LE40C650, skonfigurowany w sieci. Często dzieje się ze podczas oglądania film się wyłącza dzieje się tak przez DLNA przez USB też kilka razy problem się pojawił. Soft w tv najnowszy, router pracuje w standardzie N. Używam aplikacji Ps3 media server lub Mezzmo. Gdzie tkwi problem? Czy miał ktoś podobny problem ??
 

dudi82

New member
Jak macie problem z jakimś mkv to remuxujcie go programem MKVtoolnix i po problemie, trwa to 3 minuty a film zaczyna działać praktycznie wszędzie :) ustawcie tylko w extra options brak kompresji

Kolego mógłbyś opisać krok po kroku jak to zrobić? Mam 2 pliki mkv, których nie odtwarza mój D6500 "nieobsługiwany kodek wideo". Dodaję plik do mkvtoolnix, w extra options zaznaczam dla ścieżki wideo compression na none, zapuszczam muxing, ale nic to nie daje. Nadal "nieobsługiwany kodek wideo". Zaznaczyć tam coś jeszcze?
 
Do góry