Samsung UE32D5000 - odtwarzanie plików w formacie MKV

KamilFan

New member
Witam, jakiś czas temu zakupiłem Samsunga UE32D5000. Mam pytanie odnośnie odczytywania plików w formacie MKV poprzez użycie pendrive. Często oglądam różne filmy przy wykorzystaniu USB, najczęściej są to formaty avi, mpg. Niestety duża liczba filmów zgranych w HD posiada format FLV albo MKV. U siebie nie mogę ich otworzyć. Może ktoś wie czy ten telewizor jest w jakiś sposób je odczytać ?? Czytałem coś, że niektórzy formatują pendrive z FAT na NTFS. Mógłby ktoś rzucić okiem czy w ogóle on jest w stanie taki plik otworzyć ?? Być może ktoś ma ten model i mógłby podzielić się tą informacją. Z góry dziękuję :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
System plików nośnika nie ma wpływu na odtwarzanie plików w różnych formatach. Co do FLV to zapomnij. Bez zewnętrznego playera nie pójdzie. Co do MKV to zajrzyj do instrukcji TV czy obsługuje ten format.
 

KamilFan

New member
Tak w instrukcji jest wymienione MKV. Ale niestety jak zgrywam na USB plik o tym formacie, i chcę go odtworzyć pojawia się żółty wykrzyknik że nie da rady
 

KamilFan

New member
Ok dzięki za odp, chyba nie mam najnowszej aktualizacji :). Ten telewizor kupiłem w 2012 roku, a widzę na stronie producenta że jest jakaś aktualizacja z grudnia 2013 ostatnia.

Jeszcze tak zapytam, może któryś z was się orientuje ponieważ gdy ogląda się jakiś film i są w nim ciemniejsze sceny to telewizor automatycznie jeszcze bardziej się ściemnia. Jest to troszkę denerwujące i w ciemnych scenach na filmie czasami aż słabo widać. Jak włączam w dolnym roku tzw. miernik pobierania energii, to jak są ciemniejsze sceny to on spada w dół....Od razu mówię że mam wyłączoną funkcję ECO, led motion plus oraz oświetlenie dynamiczne. Jeżeli trzeba mogę podać inne ustawienia
 
Do góry