Samsung UE32C6000 vs Sharp LC-32LE700E lub?

cz28

New member
Witam.

Muszę kupić TV, który będzie przez większość czasu służył jako monitor do komputera. Głównie do oglądania filmów na blu ray, grania i siedzenia na necie. Czasem do oglądania TV z kablówki. Czyli nie powinien męczyć oczu. Zastanawiam się między Samsung UE32C6000 oraz Sharp LC-32LE700E. Może ktoś z was ma taki TV i używa go w podobnych celach? Mile widziane są również inne propozycje w cenie do 3000zł (im mniej tym lepiej). Przekątna 26-32 cale. Dźwięk nie jest istotny, mam podłączone kino domowe. Wymagany niski czas reakcji, przynajmniej 100hz oraz głęboka czerń (czyli chyba tylko ledy wchodzą w grę?). Tv będę oglądał pod maksymalnym kątem 20 stopni. Nie potrzebuje żadnych bajerów typu internet w TV, oglądania filmów z USB itp.

Jeszcze bonusowe pytanie: Lepszą jakość sygnału z komputera na tv osiągnę poprzez złącze DVI-VGA czy DVI-HDMI ? W karcie graficznej mam tylko wyjścia DVI.

Jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale to proszę moderatorów o wyrozumiałość i przeniesienie go w odpowiednie miejsce.
 
Ostatnia edycja:

cz28

New member
Sharp ma pełne podświetlenie matrycy:

Dając równe i pełne podświetlenie.

Ok, Sharp jest już u mnie w domu. Przekonał mnie niski input lag i rzekoma dobra współpraca z PC, jak opisywał Pan w teście modeli 40 calowego. Oprócz tego byłem w media markt porównać obrazy z obydwu odbiorników. Jednak jest pewien problem przy podłączaniu do PC. Problem opisałem na podforum Sharpa w temacie Pańskiego testu LC-40LE700E co by nie śmiecić tu Samsungowcom :) . Podałbym bezpośredni link jednak widzę, że forum jest zabezpieczone przed spamem niczym serwery pentagonu i mógłbym to zrobić dopiero po napisaniu 5 postów. Widzę, że Pan ma pewne doświadczenie z tą serią (testy + prowadzenie sklepu) więc prosiłbym o pomoc :).
 
Do góry