samsung ue32 f6100

exumer

New member
Dysponuje ktoś wiedza odnosnie ustawien obrazu do tego modelu lub z kad pobrac specyfikacje ustawien obrazu:-(
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz spróbować pobawić się tymi

Tryb obrazu FILM
podświetlenie 16
kontrast 96
jasność 47
ostrość 13
Kolor 50
Odcień G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczy Wył
Tonacja czerni Wył
Odciń skóry 0
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów Auto
10pt Balans bieli Wł
Gamma +1
Wzorce zaawansowane Wył

Opcje obrazu
Tonacja koloru Ciepły2 >> tu możesz wybrać co Ci odpowiada mi bardziej Ciepły1
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył
Poziom czerni HDMI (Niski jeśli dostępny)
tryb Filmu Wył
Motion Plus wyraźny >> tu możesz się pobawić :)


10pt Balans bieli
Interwał|czerwony|zielony|niebieski
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

Balans Bieli
C 25
Z 25
N 27
C 19
Z 22
N 21
 
Ostatnia edycja:

eM-dzeJ

New member
Też jestem zdania że jedynym trybem do oglądania Telewizji na f6100 jest tryb FILM ale pozmieniany, chociaż wszystko zależy jakie źródło podłączymy, wykorzystałem ustawienia bieli podane przez "tdx" myślę że są lepsze niż te standardowe.
Resztę pozmieniałem pod siebie podaje poniżej:
Ustawienia robiłem dla sygnału dekodera cyfrowego multimedia Polska podłączony pod Euro (jak kupie hdmi podam na ile widać różnicę)

Na czerwono zaznaczyłem opcje które można sobie wyregulować pod siebie, pozostałe nie zmieniać. Spędziłem nad tymi ustawieniami ze 2 godziny więc nie są na tak na pałę a przemyślanie.

Dzięki tym ustawieniom uzyskałem obraz możliwie "zbliżony" do plazm, czyli większa paleta barwna i słabsze nasycenie kolorów, twarze nie są już czerwone i nie świecą.

Tryb obrazu FILM
podświetlenie 13 (dla testu spróbuj zmniejszyć podświetlanie na 5-6 obraz robi się przyjemny ale ciemny i jest dużo mniejsze zużycie energii)
kontrast 96
Jasność 50-70 (albo lepsza czerń albo więcej szczegółów) ja 61
Ostrość 80 -100 (poniżej 80 będzie rozmazywał się obraz) ja 80
Kolor50-65 ja 60
Odcień G50/R50

Opcje zaawansowane
kontrast dynamiczy średni
Tonacja czerni Najciemniejsza
Odciń skóry +5
Tylko tryb RGB Wył
Przestrzeń kolorów użytkownika:
czerwony czerwony 40
zielony zielony 60
niebieski niebieski 60
reszta bez zmian
10pt Balans bieli
Gamma ja -2 -1 w zależności od preferencji od -3 do +3 można ustawić.
Wzorce zaawansowane Wył

Opcje obrazu

Tonacja koloru musi być chłodno ewentualnie standardowy i wtedy jest dużo większa paleta barwna (inny tryb jak chłodno nie będzie pasował do pozostałych ustawień, znowu się zrobią czerwone twarze)
czysty obraz cyfrowy średni
Redukcja zakłóceń MPEG średni
Poziom czerni HDMI (po Euro ustawiałem)
tryb Filmu wyłączone (szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby to cokolwiek zmieniało)
Motion Plus polecam Użytkownika i tak ustawić:
Redukcja rozmycia 7
Redukcja drgań 7
Wyraźny ruch (LED) ja Włączone (ciemniej, ale dużo lepsza płynność i ostrość) można też wyłączyć, zależy co uważasz za lepsze.
10pt Balans bieli
Interwał|czerwony|zielony|niebieski
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

Balans Bieli
C 25
Z 25
N 27
C 19
Z 22
N 21
 
Ostatnia edycja:

eM-dzeJ

New member
Mam dodatkowe pytanie czy ktoś z was poradził sobie ze schodami na ukośnych kontrastowych liniach ?

Znaczy jak ktoś w Tv ma np koszule w kontrastową kratkę albo w pasy albo żaluzje gdzieś na drugim tle, to albo piksele tańczą zmieniając luminację co chwilę, albo są widoczne schody na ukośnych liniach.

Czy po prostu tego nie da się wyeliminować na sygnale EURO złącze ?

edit: chociaż wydaje mi się że te ustawienia co powyżej zaprezentowałem rozwiązują problem bo teraz tego nie widzę...
 

eM-dzeJ

New member
miałem SDTV CVBS zmieniłem na RGB teraz i posprawdzam

EDIT:
Wydaję się że jest lepiej. Dzięki tdx. Chociaż zobacze jak ktoś będize miał koszule w gęste pasy kontrastowe bo to idealnie wtedy było widać. Kupię jeszcze hdmi... i zobaczę... tylko nie śpieszę sie z tym bo potrzebuje jeszcze przejściówkę (żeby kompa podłączyć) Display Port do HDMI w zgodności z 3D czyli HDMI ver. 1,4 a ta przejściówka praktycznie nie istnieje na polskim rynku. Nawet Dell Polska nie ma tej przejściówki osobno tylko z laptopami dodaje.... masakra....

Jeżli ktoś ma przejściówke albo wie gdzie kupić DP++ ver 1.1 do HDMI ver 1.4 zgodne z 3D minimum 300hz to Kupię.
Jaka cena?
 
Ostatnia edycja:

eM-dzeJ

New member
Da się wyłączyć diodę w trybie stand by żeby nie świeciła na czerwono? Wchodziłem w menu serwisowe i tam było o ile pamiętam że dioda jest OFF ale mimo to nadal świeci jak wyłączę TV. Nie chce już więcej wchodzi w menu serwisowe bo każde wejście resetowało mi ustawienia obrazu, (a sporo się namęczyłem żeby ustawić tego f6100) czy można jakoś wejść w menu serwisowe żeby nie resetowało ustawień obrazu i wyłączyć tą diodę?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jesli dales na off i ona dalej swieci to niestety nie ma innej opcji.
Ustawienia resetuja sie zawsze

Wysłane z mojego GT-I9100
 

eM-dzeJ

New member
Materiały z USB Full HD :
Avatar full HD tryb obrazu dynamiczny i Motion Plus 5 5 plus podświetlanie Led wygląda bajecznie.
Tryb film i moje ustawienia do Avatara zupełnie się nie sprawdzają.
Natomiast do filmu The Dark Knight ustawienia dynamiczne powodują zbyt duży kontrast gubią sie szczegóły i czerwone twarze i znowu mój tryb film jak dla mnie super tylko trzeba wyłączyć "wyraźny ruch (LED)" (zbyt ciemno na włączonym)

Reasumujać tryb dynamiczny tylko do gier lub filmów opartych o technologię Komputerową.
Tryb film do pozostałych.

Naturalny i standardowy będe sprawdzał... może coś da sie z nich zrobić...
 

eM-dzeJ

New member
Widziałem fajną funkcje że listę kanalów w TV można eksportowac do pliku u mnie ma nazwę taką:
channel_list_UE32F6100_1201
czy mozna eksportowac też ustawienia obrazu telewizora dla różnych źródeł, do pliku tak żęby potem je wgrać... ?
 

eM-dzeJ

New member
Cd.... użytkowania f6100

Zauważyłem w końcu co daje TRYB FILM Auto 1 i Auto 2
tzn na Auto 1 np przy literach końcowych po filmie pływały przy włączonym Auto 1 litery były bardziej stabilne, przy Auto 2 nie widziałem poprawy.
 

eM-dzeJ

New member
cd..

po podłączaniu HDMI do dekodera Multimedii najlepsza jakość obrazu jest na 1280x720/50p
tryb film nadal jest okej można trochę teraz popodkręcać i warto włączyć Poziom czerni HDMI NISKO, oczy juz mi się przyzwyczaiły że z jasności 13 zjechałem do jasności 5-6, niski pobór prądu i ładniej wygląda. Czasem tryb dynamiczny też jest okej ale na tonacji kolorów chłodno lub standardowy i niskim podświetlaniu, motion plus płynny

Tryb film auto 1 i auto 2 zrobił się nieaktywny, a szkoda bo nawet na hdmi napisy końcowe po filmie pływają i to w HD hmmmm... chyba że napisy są już puszczane w niższej rozdzielczość, bo taki objaw zauważyłem na polsat HD że tak robią lub też źle skaluje 720p do fullHD.
Kupiłem też przejściówkę Display port do HDMI i działa FULL HD 3D po kablu mimo że przejściówka raczej na pewno nie była projektowana pod 3D.
 
Ostatnia edycja:
Do góry