Samsung UE 65H6400 jak go ustawić?

Mam ten TV od dwóch tygodni. Próby ustawień nie dają choćby minimalnego zadowolenia. Przesiadłem się z plazmy. Próbowałem tego Samsung UN55H6400 Picture Settings Calibrations (UN50H6400, UN48H6400, UN60H6400, UN65H6400) I tego Kalibracja telewizora krok po kroku - RTV - Telewizory - Trochetechniki.pl z planszami zaciągniętymi z netu. Powyłączałem wszystkie "polepszacze" i próbowałem czegoś z "ręki". Obraz jest albo za mdły albo za bardzo świeci albo w ciemnych scenach traci szczegóły.

Na planszy BUROSCHA 1920x1080 dla jasności, TV na 15 dolnych pól "zgubił" pola (od najczarniejszego) od 0 do 8 czyli nie wyświetlił pól od tego który zlewa się z czarnym tłem do połowy skali, pomimo manipulowania suwakiem jasności od 0 do max.

Na planszy BUROSCHA 1920x1080 dla kontrastu, TV na 15 dolnych pól "zgubił" pola od 1-8 czyli nie wyświetlił pól od najjaśniejszego (zlewającego się z białym tłem) do połowy skali, pomimo manipulowania suwakiem kontrastu od 0 do max.
 

hellborg

New member
Zapomnij. Mam plazmę panasa i 40h6400. No i nie da się, po prostu nie da się skopiować ideału. Obraz w miarę to profil neutralny/standard, podświetlenie 16-18 (czujnik na 11-12) jasność 45, kontrast 90-95. I obraz jest bliżej plazmy, ale i tak mu daleko
 
będę jeszcze walczył, generalnie spodziewałem się że będzie różnica ale nie zakładałem że aż taka. BTW czy jest jeszcze możliwość kupienia plazmy w PL?
 
Ue 65h6400

Zapomnij. Mam plazmę panasa i 40h6400. No i nie da się, po prostu nie da się skopiować ideału. Obraz w miarę to profil neutralny/standard, podświetlenie 16-18 (czujnik na 11-12) jasność 45, kontrast 90-95. I obraz jest bliżej plazmy, ale i tak mu daleko

Masz rację. Miałem plazmę Samsung PS64F5000 na której obraz był jak z bajki, wcześniej miałem plazmę Samsunga PDP 50A656 to samo - notabene - gra pięknie do dziś u córki (7 rok!!), ostała mi się plazma Panas TX-P42X60E ale i tak miażdży Samsunga LED UE 65H6400. No po prostu nie mam słów, żeby TV za 8k zł był taką padaką :D:D:D. Ale jest i pozytyw w tej historii. Zrozumiałem że technologia LED nie jest dla mnie. TV oddałem wczoraj do sklepu, kaskę zwrócili i po kłopocie:smile:
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
Ja też myślałam o przesiadce z Panasa 42 PV80PA na tego Samsunga ale po komentarzach widzę że dopuki Panas gra nie ma sensu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

darus75

Member
Przesiadacie się z plazm na półmaty i myślę że tu jest "problem". Porównajcie plazmę z H7000 lub HU7500. Wszystko co ma ultra clear panel - obraz jest zbliżony do plazmy albo i lepszy...
 
z tym przesiadaniem z plazmy masz rację ale o co chodzi z tym "półmaty"?

O ile się rozeznałem to Ultra Clear Panel eliminuje podwójny obraz i jego rozwarstwienie, dzięki czemu są możliwe wyraźne, czyste obrazy TV pod każdym kątem. Dla mnie obraz był wyraźny. W moim byłym UE 65H6400 nie mogłem sobie poradzić z zbalansowaniem ciemnego i jasnego. W jasnych scenach było OK ale np. jak facet miał ciemna marynarkę to trzeba było rozjaśnić panel żeby zobaczyć że marynarka jest w prążki bo inaczej marynarka to jednolita ciemna struktura. To powodowało rozjaśnienie i tak już mocnego świecenia TV - dla mnie nie do przyjęcia.

Miałem plazmę Samsung PS 64F5000 do lutego 2015 r., dałem za nią 5300 zł w 2013 r. Jeżeli nawet miało by się potwierdzić że seria LED Samsunga HU7500 dorównuje plazmie (w kontekście projekcji obrazu) to na 65" trzeba wyłożyć 11 000 zł. czyli dwa razy tyle - za nieomal tą samą przekątną. Pojawia się pytanie dlaczego plazmy zniknęły z rynku? Sam sobie odpowiem. Podobno produkcja była nieopłacalna z powodu jej wysokich kosztów :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry