Samsung UE 55 ES 6340

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam wszystkich!

Zdecydowałem się na zakup TV: Samsung UE 55 ES 6340 za ok. 5800pln.
Ponieważ w sklepie, który mam pod ręką, tego modelu nie było na stanie, zaproponowano mi: Samsung UE 55 ES 6100 za ok. 5700pln.
Do modelu ES 6340 dołączone są 2 pary okularów, czy do 6100 nie wiem.

Sprawdzałem odtwarzanie filmów DivX poprzez USB na ES 6340 i wypadło pozytywnie na wszystkich próbkach.
Czy poprzez WiFi będę miał także możliwość odtworzenia filmów udostępnionych na innych PC? Bez kopiowania na USB chyba się nie obędzie?

Czy do portu USB mogę bez problemu podłączyć dysk zewnętrzny 1TB?

Czy mogę w ES 6340 nagrać sygnał z TV kablowej na USB i później go odtworzyć na nim ?

Czy nie będę miał problemów z podłączeniem dowolnej klawiatury poprzez USB?

Ile kosztuje kamera do Samsunga?
Czy korzystając z aplikacji Skype na modelu ES 6340 połączę się z każdym użytkownikiem Skype, niezależnie od tego czy korzysta on z komputera czy też z TV Samsung?
(Jakiś czas temu kolega w USA zakupił TV z aplikacją Skype i mocno się zdziwił gdy się dowiedział, że połączyć się może tylko z kimś kto ma TV z tej samej firmy. Nie pamiętam niestety marki TV).

Czy decydować się na model ES 6100 czy może warto jednak szukać ES 6340?
I dlaczego o tym modelu ES 6340 nic nie mogę znaleźć w internecie?
Gdzie tylko szukam to znajduję informację o Samsungach serii D, o ES zdecydowanie mniej, a o ES 6340 to już kompletnie nic.
To jakaś krótka seria czy co?

Górna półka cenowa to 6000pln.
Pokój jest mocno nasłoneczniony z boku (okno od południa).
Odległość od ekranu ok. 3.5m
Źródło: TV kablowa (HD) i odtwarzacz DivX HD.


Pozdrawiam
Jacek
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Gdzieś właśnie przeczytałem, że model ES6340 jest 3D HD Ready a nie Full.
Czy to w praktyce widać wyraźnie?
3D raczej nie będę się bawił, może jedynie syn. Ważniejszy jest dla mnie obraz 2D.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Pobuszowałem trochę po sklepach internetowych i muszę stwierdzić, że za niewiele więcej mogę kupić coś chyba znacznie lepszego.
Za ok. 6100pln model 55ES6800. O ile "znacznie lepszego" jest zasadne i te dodatkowe 300pln zrekompensuje mi się jakością. Wizualnie wyglądają podobnie. Opisy sklepowe są bardzo lakoniczne, więc ciężko mi wyszukać jakieś istotne różnice między 55ES6340 a 55ES6800. Brak doświdczenia, poza tym w sklepach warunki testowe bywają średnie.
Kupowwł ktoś TV przez internet? Dla mnie to jak kupno kota w worku.

Mój największy problem z zakupem nie wiąże się z samym telewizorem a fakturą :)
Szukam sklepu, który wystawi mi fakturę bez słowa telewizor. Może być nazwa modelu a najlepiej słowo monitor.
 

falek4

New member
ES6340 od ES6100 różni się tylko i wyłącznie tunerem DVB-S, dlatego nie można go znaleźć w internecie bo jest to model przeznaczony na wyłączność dla sieci Media Saturn
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Ue 55 es 6800

Witam ponownie! Trochę się przesunęło w czasie, ale co zrobić, praca, praca...

Miałem pewne opory, bo ze względu na cenę mogłem kupić tylko przez internet.
Najtaniej znalazłem w oleole.pl. Panowie wnieśli tv do domu, rozpakowali tak, żeby matrycę można było zobaczyć, ale na włączenie się nie zgodzili (o tym już kilka osób pisało, więc byłem przygotowany).

Czego się spodziewać to mniej więcej wiedziałem, ale najbardziej mnie zaskoczył brak cloudingu.
Nawet ktoś mnie chciał niemal zjeść na forum za takie stwierdzenie :)
Faktem jest, że po ok. 2 miesiącach efekt chyba się pojawił, ale minimalnie. Albo po prostu zacząłem go sobie wyobrażać. W każdym bądź razie jest to nadal minimalne i widać wyłącznie przy całkowicie czarnym obrazie w kompletnie zaciemnionym pomieszczeniu.
Sprawa jest bardzo subiektywna, więc trudno się tu rozpisywać. Poza tym jak widać z różnych opinii, bardzo losowa. Może miałem więcej szczęścia niż inni.

Obraz jest przepiękny. Próbki pobrane z Demo World po prostu wgniatają. Co tu pisać?

Ale to co mi najbardziej się podoba, to multimedialność.
Od dawna miałem problem z różnymi odtwarzaczami do DivX, kablami itp.
W pokoju obok, który pracuje 24h zainstalowałem program AllShare. Za jego pomocą udostępniłem poprzez WiFi filmy i zdjęcia. Mogę teraz w dowolnej chwili obejrzeć każdy film jaki mam na dysku twardym. I do tej pory nie miałem żadnego problemu z odtworzeniem jakiegoś filmu (nie licząc kilku bajek z egzotycznym kodekiem z którymi miałem problem także na PC). Nie jest jednak aż tak lukrowo. Problem jest z niektórymi filmami FullHD (1080). Tam gdzie bitrate jest zbyt duży, film zacina się na 2-4sek. Router pracuje w standardzie n. Żadna zmiana ustawień na routerze nie rozwiązała problemu. Przynajmniej na razie.
Taki materiał muszę zgrać na dysk HD. Dysk zewnętrzny 750GB przez port USB (jeden port pozwala na podłączenie dysku HDD) śmiga aż miło. Tu już problemu z FullHD oczywiście nie ma.

Podłączyłem klawiaturę i mysz poprzez USB bez problemu. Surfowanie po internecie z monitorem 55” to niezła zabawa :) Niestety nie mam klawiatury WiFi i nie mam jak jej sprawdzić.

Skype (na razie sprawdziłem bez kamery) działa bez problemu.

3D to fajny dodatek nie tylko dla dzieci. Nawet efekt 2D –> 3D działa dużo lepiej niż się spodziewałem.
Jednak zabawa z okularami (szczególnie dla okularników) może być trochę uciążliwa.
Okulary dołączone do TV (2 pary) są lekkie. Nie zawsze działa prawidłowo dioda sygnalizująca ich włączenie i wyłączenie. Po rozładowaniu w jeden dzień baterii teraz upewniam się wyjmując baterie na chwilę. Dla mnie to mocno irytujące.

Głośniki jak na montowane w TV są wyśmienite. Jeśli ktoś nie jest melomanem może spokojnie nimi nagłośnić spore pomieszczenie.

Po wyłączeniu pilotem (w tzw. stanbaju) telewizor pobiera 0,1W. Rewelka.

Dosyć dobrze jest zorganizowany pilot z możliwością podświetlenia przycisków. Szkoda, że producent nie przewidział wersji z dodatkową klawiaturą alfanumeryczną do internetu. Można oczywiście obsłużyć przeglądarkę (i inne aplikacje) za pomocą pilota, ale jest to na dłuższą metę męczące.

O aplikacjach dostępnych w TV można długo pisać. Jest tu dosyć dużo gier dla młodszych dzieci.
Oczywiście także ipla, iplex, youtube, tvn player itp. No i jest też sporo bzdetów.
Najbardziej spodobała mi się aplikacja przygotowana na Olimpiadę w Londynie. Można było obejrzeć transmisję na żywo zmagań sportowców (nie tylko to co leciało aktualnie w TVP), materiały archiwalne, zestawienia, tabele, itp. Na multimedialnych prezentacjach można było poznać zasady niektórych dyscyplin, sposoby sędziowania i punktacji etc. Przydatne szczególnie przy bardziej egzotycznych dyscyplinach. Spora baza wiedzy.

Wiem, że to wszystko bardzo chaotyczne, ale jeśli nie napiszę tego teraz na szybko, to nie wiem kiedy znajdę jeszcze raz wolną chwilę.

Gdyby ktoś miał jakieś konkretne pytania to może będę mógł jakoś pomóc.

Pozdrawiam
Jacek
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
UE 55 ES 6800 - kalibracja

I jeszcze jedno.
Kilka osób pisało tu o konieczności kalibracji TV po zakupie.
Nie robiłem tego, nie wiem nawet komu mógłbym to zlecić.
Może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?
 

Bak29

New member
A jak wygląda obraz w SD i HD z telewizji naziemnej DVB-T, mam zamiar kupić ale 40 cali i bede maił dostęp tylko do BVB-T.
 
Do góry