Samsung UE 37 D5000 - filmy USB.

jamessmith

New member
Witam!

Jestem zadowolony z tego modelu i cały czas go poznaję, jednak muszę się zwrócić do was o pomoc. Otóż oglądając filmy przez USB często występuje problem z napisami natury synchronizacji.

Do tej pory używałem wyłącznie plików txt. i część filmów była odtwarzana elegancko z napisami dokładnie w tym miejscu i czasie, w którym powinny być - o dziwo bez mojej ingerencji,, a część miała następujący efekt: pierwsze dajmy na to 5min filmu dobrze, a później stopniowo co raz to większe opóźnienie. Co więcej, gdy korygowałem opóźnienie poprzez funkcję w tv, to efekt się powtarzał, czyli kolejne 5min ok, a później znowu to samo.

Przeszukałem fora i google i natrafiałem tylko na propozycję zamiany txt. na srt. co w efekcie miałoby dać likwidację problemu, czyli dyskomfort z seansów miał zniknąć. Dzisiaj miałem ochotę na filmy i niestety znowu trafiły się takie co nawet z plikami srt. nie były zgrane po jakimś czasie.

Błagam o pomoc, ponieważ mnie to niemiłosiernie irytuje. Czy to wina źródła napisów, rodzaju pliku filmowego czy czegoś innego? Czy jedynym rozwiązaniem jest wgranie napisów w film, czyli tak zwane hardsubs? Proszę o rady.

Pozdrawiam :)
 

jamessmith

New member
Okey. W oczekiwaniu na waszą pomoc, muszę zaktualizować informację dotyczącego tego problemu. Otóż dzisiaj postanowiłem odtworzyć ten sam film, który poprzednio nie był zgrany z napisami. Zamiast sugerowanych plików srt. włożyłem zwyczajny txt. O dziwo wszystko było idealne. Czy to był przypadek, że txt. z tym filmem ładnie współpracowało, czy nowe Samsungi nie potrzebują srt.?
 

tdx

New member
Bez reklam
samsungi wolą raczej srt niż txt różnica polega na formacie czasu w napisach. Najlepiej ściągnąć sobie programik napi projekt który dopasowuje napisy to Twojej wersji filmu i w opcjach zaznaczyć żeby ściągał napisy w srt.
Też mam samsunga dzięki temu co napisałem wyżej nie mam żadnych problemów z napisami
 

jamessmith

New member
Odkąd pamiętam na komputerze używałem All Playera z NapiProjekt. Po przerzuceniu się w końcu na tv, w dalszym ciągu pobieram napisy z NP, więc zawsze są one dopasowane do wersji filmu.

Nie widzę natomiast w opcjach, jaki typ napisów ma mi pobierać, więc domyślnie ściąga txt. - możesz mi wskazać? Dlatego musiałem je konwertować innymi programami (nawet jeden jest w przeglądarce z zaznaczaniem fps'ów filmu - bardzo wygodne).

No ale dalej pojawia się pytanie, dlaczego srt. ostatnio też nie współpracowało w tv, a po zmianie ich na txt. było dobrze?
 

tdx

New member
Bez reklam
Musisz zobaczyć jakie kodowanie czasu jest dobrze rozpoznawalne przez TV
A ustawienia w napi masz poniżesz
 

Attachments

  • napi.jpg
    napi.jpg
    67 KB · Wyś: 2970

jamessmith

New member
Dziwne, ja mam tylko w opcjach zakładki: ogólne, wygląd, okładki folderów - a konto posiadam.

A gdzie sprawdzić jakie kodowanie tv czyta najlepiej?
 

tdx

New member
Bez reklam
może masz starą wersję napi.

Najlepiej sprawdzają się zapis klatkowy
[1686][1714]
{4671}{4737}
 

francuski

New member
Witam

Mam problem z odtwarzaniem napisów, poza problemami z synchronizacja w niektorych filmach (ktore nie występują na komputerze) telewizor w ogole nie czyta napisów pod pewnymi rozszerzeniami plików filmowych. Do tej pory zauwazylem że niepasują mu formaty .MKV oraz .MP4. Nie odczytuje napisów zarówno srt jak i txt.
 

Frytejro

New member
J do tej pory natrafilem na 2 filmy ktore na samsungu miały plywajace napisy. Nie szlo ich niestety ustawic - raz ogladnalem na kompie film, a za drugim razem dorwałem inna wersje filmu (napisy mimo dopasowania na kompie dzialaly a na tv sie rozplywały) - scalałem czasem filmy bo mialem dosc pakowania filmu w 10 folderów i szukanie który zatrybi z napisami herh

Co do twojego problemu francuski - bylo na forum. Ten tv czyta wybiorczo/losowo napisy. Wrzuc w inne miejsce film z napisami i najlepiej zeby tylko on byl w folderze, bez innych i jest szansa ze odczyta. Jak nie to probuj w jeszcze inne miejsce :D
 

francuski

New member
Mowic inne miejsce masz na myśli inną ścieżkę na pendrivie/hdd?

Ja trafilem do tej pory na jeden film do ktorego sciagnelem 4 rozne wersje napisów (i w txt i srt) i napisy plywaly na telewizorze...(na kompie nie...)

Pozdrawiam
 

ofis77

New member
Zmiana, i zapis w formacje srt niweluje problem przesunięcia czasowego napisów.
Można to zmienić np. bestplayerem w ustawieniach napisów.
;)
 
Do góry