Samsung TV model D6500

kowax18

New member
Dysk zewnetrzny

Witajcie

Od dłuższego czasu jestem szczęśliwą posiadaczkąTV D6500.
Zanim zakupiłam dysk, uważnie przeczytałam to forum. Zdecydowałam się na ADATA CH94, kilka osób pisało że dobrze działa pod tym TV.

Gdy go podłaczyłam, okazało się, że TV go nie wykrywa. Kupiłam kabel z dwoma końcówkami USB i zadziałał. Problem kolejny pojawił się podczas korzystania z niego.

Utworzyłam partycje: jedną do nagrywania 100 GB, drugą 600 GB na prywatne pliki.

Gdy podłaczam Dysk wykrywa mi obydwie partycje, problemem jest to, że często dysk sam sie odłacza, poźniej znów pojawia wykryty w TV i tak w kółko. Tak jak by kabel był od USB włożony nie do końca. Ale połączenie jest stabilne i dość sztywne.

Pytania moje:

1) Czy wy też macie taki problem z dyskami ( często sam się wykrywa i często znika)?
2) Ile godzin filmu mogę z TV nagrać na 100 GB? Nagrałam 20 minut i chciałam spr na PC, ale nie mogłam wejść na dysk bo chciał go sformatować, więc zarazem nie sprawdziłam.
3) Jak najlepiej podzielić dysk 750 GB ( na nagrywanie i rzeczy prywatne, FAT najlepiej?
4) Miałam przypadek, że nagrałam program z TV i chcać go pozniej odpalić robił się ciemny ekran i TV sie wyłaczał. Skasowałam ten program i nagrałam kolejny program i działało juz ok. Jaki mógł być powód?
5) Czy jest możliwość oglądania np kanału 2 a nagrywania kanału 4 ?
6) Jak zrobić, żeby wykrywał mi tylko dysk 100 GB? Nie chce żeby wykrywał mi obydwu 100 i 650 GB. Da się jakoś zblokować ten drugi dysk, żeby nie pojawiał się w TV? jeszcze przypadkiem kliknie parowanie tego dysku i sformatuje mi ten o pojemnosci 650 GB ( przez przypadek ) i skasuje wszystkie moje zdjecia:(
7) Czy mozna dysk na który nagrywam z TV podłączyć pod PC tak, żeby nie formatował mi go na wstępie?
8) Da się oglądać programy nagrane na TV na PC?
9) Czy dysk odłaczony i podłaczony ponownie do TV za każdym razem musi przechodzic test szybkości?

Dziękuje za pomoc. mam nadzieję na pomoc kogoś zyczliwego

Pozdrawiam

Basia
 

deywies

New member
Bez reklam
1) problem jest z zasilaniem, kup inny dysk do TV albo kieszeń z zew. zasilaniem.
2) zalezy od jakosci zrodla. srednio 30h wejdzie na 100GB
3) koniecznie formatuje sie NTFS. zaden FAT
4) patrz punkt 1
5) nie ma, ogladasz to co nagrywasz. Ewentualnie nagrywasz na wyłączonym TV
7) raczej nie.*
8) tez nie.*
9) nie, tylko przy formatowaniu

*opcja dla wtajemniczonych
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
Czyli jak kupię kieszeń na ten dysk zewnętrzny to bedzie mi to działało tak jak powinno?

Gwarancji Ci nie dam. Może być tak że dzieje się coś z zasilaniem w samym TV. Kabel zły (za długi).
Może być też dysk/kieszeń uszkodzony........ Trudno tak na odległość ocenić. Jednak najprawdopodobniej będzie to co napisałem na początku.


Witam. Ja mam też dysk firmy ADATA. Aby nie było problemu z zasilaniem musisz go podłączyć pod odpowiedni port usb (HDD) najlepiej oryginalnym kablem.

Tak dla ścisłości ADATA NIE produkuje żadnych dysków, tylko samą KIESZEŃ. Zaś w tej kieszeni może być dowolny dysk, dowolnego producenta.

Dlatego lepiej kupić samemu dysk i dokupić kieszeń do niego. Nie bawić się w taką loterię.
 
Ostatnia edycja:

edlew

New member
Witajcie

2) Ile godzin filmu mogę z TV nagrać na 100 GB? Nagrałam 20 minut i chciałam spr na PC, ale nie mogłam wejść na dysk bo chciał go sformatować, więc zarazem nie sprawdziłam.

Basia

Doĸladną ilość nagrywania na 100 GB partycji możesz sprawdzić w Ikonce "Zarządzanie Urządzeniami" w opcji "Dane Urządzenia" przy pustej partycji. Pod systemem Windows musisz mieć program który odczyta partycje formatowaną na system plików XFS ponieważ na takiej partycji TV zapisuje nagrywane programy.
 
Ostatnia edycja:

rupert9

New member
tuner sat nie przechodzą uprawnienia TNK HD

Witam
Posiadam tv ue40d6510 z modułem TNK HD i przez jakiś rok wszystko działało uprawnienia przechodziły po kilku minutach. Ale od jakiegoś czasu około dwa tygodnie nie przechodzą mimo kilkukrotnych prób wysyłania ich przez tnk nie przynosi to żadnego rezultatu. U operatora tv jest wszystko ok przynajmniej tak mówią że jest wszystko wysyłane. Oczywiście odsyłają mnie do samsunga bo to napewno ich wina softu w tv nie zmieniałem jest 1018. Dzwoniłem do samsunga to oczywiście powiedziała że to napewno wina operatowa czyli TNK HD ale jeszcze sugerowała zmiane softu na 1021.1. Spróbuje to zrobić ale już teraz uważam ze to nieprzyniesie oczekiwanych rezultatów.
Stąd moja prośba może ktoś ma jakiś pomysł na te objawy, może ktoś miał coś takiego.

Pozdrawiam
 

Madas

New member
Bez reklam
innymi słowy jak użyjesz moduł cam to możesz nagrywać lub bezpośrednio przez podłączenie anteny do tv jeśli sygnał jest cyfrowy
 

Grzegorz82

New member
Jak Tv testuje pendrive co on w tym momencie sprawdza ? przepustowość czy co innego ? Jaka musi być prędkość pendriva aby test przeszedł ?
 

Madas

New member
Bez reklam
z penami do nagrywania ogólnie to ciężka sprawa ja ja testowałem chyba z 15 i jeden tylko przeszedł test, wkurzyłem się kupiłem dysk zew i mam święty spokój - polecam takie właśnie rozwiązanie
 

nemko

New member
z penami do nagrywania ogólnie to ciężka sprawa ja ja testowałem chyba z 15 i jeden tylko przeszedł test, wkurzyłem się kupiłem dysk zew i mam święty spokój - polecam takie właśnie rozwiązanie

Muszę Cię zmartwić, ale wkurzysz się jeszcze raz :smile:
Potraktuj te peny "Samsung-USB-Adjuster". Zrób to w Windowsie, a jak nie pomoże uruchom komputer w trybie awaryjnym i powtórz zabawę.
 

chudzinki

New member
Czy mozna bez przewijania kontynuowac ogladanie filmu z HDD od momentu, w ktorym ostatnio skonczylismy ?

Tak, nie ma z tym problemu

Ciekawe dlaczego nie działa ta funkcja na pendrivie?

Pytanie bylo o dysk :)

Wysłane z mojego GT-I9100
Wiem tylko zastanawiam się dlaczego nie działa na pendrive? ;-)
Działa :), format pliku mp4.

Nie sprawdzę, bo nie mam takich nagrań. Oglądam tylko z PVR.
 

lasyk

New member
Witam. Mam mały problem. Dlaczego nie idzie zaktualizować softu do najnowszego 1021.1? w tv mam wersje 18. Jak próbuje zaktualizować przez penka krzyczy, coś w stylu, że nie może znaleźć pliku do aktualizacji. Pomijając już próby aktualizacji przez neta bezpośrednio na TV bo tam w ogóle nie znajduje nigdy. Proszę o podpowiedź.
 

zzabek

Member
Witam. Mam mały problem. Dlaczego nie idzie zaktualizować softu do najnowszego 1021.1? w tv mam wersje 18. Jak próbuje zaktualizować przez penka krzyczy, coś w stylu, że nie może znaleźć pliku do aktualizacji. Pomijając już próby aktualizacji przez neta bezpośrednio na TV bo tam w ogóle nie znajduje nigdy. Proszę o podpowiedź.

1. Pusty pen
2. Dość szybki pen
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam. Mam mały problem. Dlaczego nie idzie zaktualizować softu do najnowszego 1021.1? w tv mam wersje 18. Jak próbuje zaktualizować przez penka krzyczy, coś w stylu, że nie może znaleźć pliku do aktualizacji. Pomijając już próby aktualizacji przez neta bezpośrednio na TV bo tam w ogóle nie znajduje nigdy. Proszę o podpowiedź.

Sprawdź raczej czy pobierasz odpowiedni soft (w jednym była literówka) na penie ma być katalog z softem.
Dopiero wtedy TV to zobaczy
 
Do góry