Samsung TV model D6500

dobry88

New member
Film
Podświetlenie: 10
Kontrast: 96
Jasność: 51
Ostrość: 15 [lub inna wartość, w zależności od preferencji]
Kolor: 47
Odcień (Z/C): G50/R50

Tonacja czerni: wył.***
Kontrast dynamiczny: wył.
Gamma: -1
Wzorce zaawansowane: wył
Tylko tryb RGB: wył.
Przestrzeń kolorów: Użytkownika [patrz niżje]***
Balans bieli: [patrz niżej]
Balans bieli 10p: wł.
Odcień skóry: 0
Uwydatnienie krawędzi: wył.
Oświetl. dynamiczne: wył.
xvYCC: wył.
LED Motion Plus: wł.***

Przestrzeń kolorów:
Czerwony: czerwony 59, zielony 0, niebieski 0
Zielony: czerwony 10, zielony 55, niebieski 10
Niebieski: czerwony 0, zielony 6, niebieski 61
Żółty: czerwony 53, zielony 50, niebieski 0
Cyjan: czerwony 4, zielony 49, niebieski 50
Purpurowy: czerwony 37, zielony 4, niebieski 41

Balans bieli:
Przes. C: 19
Przes. Z: 18
Przes. N: 20
Wzm. C: 31
Wzm. Z: 29
Wzm. N: 24

Balans bieli 10p:
1: C 2, Z 2, N 2
2: C -1, Z -1, N -1
3: C 1, Z 1, N 0
4: C 3, Z 3, N 2
5: C 6, Z 4, N 3
6: C 7, Z 6, N 4
7: C 5, Z 6, N 4
8: C 3, Z 3, N 2
9: C 1, Z 1, N 0
10: C -2, Z 0, N -1


Ton kolorów: ciepły2
Filtr zakłóceń cyfr.: wył.
Red. zakłóceń MPEG: wył.
Poziom czerni HDMI: n/a [lub Normalny]
Tryb film: n/a
Motion plus: Wyraźny [lub użytkownika, w zależności od upodobania]
 

piwosz30

New member
Witam
Przymierzam się do zakupienia dysku zewnętrznego do Samsunga D6500 mam na oku dwa modele dysku:
1.DYSK ZEWNĘTRZNY USB 2,5 INTENSO 320GB Wysyłka 24h (2665479465) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
2.Dysk zewnętrzny Seagate 320 GB 2.5'' - promocja (2616937602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
I teraz mam kilka pytań:
- który z powyższych dysków byłby najlepszy do modelu D6500
- i czy lepszym wyborem jest zakupienie dysku zasilanego z portu USB, czy może zasilanego bezpośrednio z gniazdka.
Proszę o pomoc w wyborze oraz o opinie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Przymierzam się do zakupienia dysku zewnętrznego do Samsunga D6500 mam na oku dwa modele dysku:
1.DYSK ZEWNĘTRZNY USB 2,5 INTENSO 320GB Wysyłka 24h (2665479465) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
2.Dysk zewnętrzny Seagate 320 GB 2.5'' - promocja (2616937602) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
I teraz mam kilka pytań:
- który z powyższych dysków byłby najlepszy do modelu D6500
- i czy lepszym wyborem jest zakupienie dysku zasilanego z portu USB, czy może zasilanego bezpośrednio z gniazdka.
Proszę o pomoc w wyborze oraz o opinie.

Twój TV ma specjalne złącze USB oznaczone jako HDD i możesz spokojnie podpinać dyski z zasilaniem tylko usb i taki też jest leszy. Co do firmy nie ma znaczenia.
Co do dysku proponuje jednak rozglądnąć się za czymś większym jak masz zamiar trzymać filmy w min 720p to na 320GB niewiele się ich zmieści. za 249zł masz min 500GB
 

piwosz30

New member
Ok dziękuje za odpowiedz i rady.
A mam jeszcze jedno pytanie czy D6500 odtworzy mi bezpośrednio z dysku film Blu-ray czy DVD.
A jeśli nie to czy jest jakiś sposób na oglądanie filmów np. Blu-ray w Full HD z dysku.
 

dobry88

New member
Witam ostatnio aktualizowałem oprogramowanie do najnowszego i teraz filmy z tvn player, vod tvp itd się zacinają i co chwilę buforują. Też tak macie? Dodam, że mam neta 6mb i wcześniej wszystko chodziło bez zarzutów nawet w hd.
 

Adramel

New member
Witam

Mam problem z odtwarzaniem niektórych filmow na D6500. Telewizor czasem przerywa film, jakby ten się nagle skończył. Jak przeskocze ten moment w który tv urywa film to idzie dalej dobrze, aż do momentu w których znowu film się zerwie. Dzieje się tak na niekórych plikach. Na komputerze chodzą dobrze, ale z pendriva czy przez DLNA się rwą. Da się coś z tym zrobić?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam

Mam problem z odtwarzaniem niektórych filmow na D6500. Telewizor czasem przerywa film, jakby ten się nagle skończył. Jak przeskocze ten moment w który tv urywa film to idzie dalej dobrze, aż do momentu w których znowu film się zerwie. Dzieje się tak na niekórych plikach. Na komputerze chodzą dobrze, ale z pendriva czy przez DLNA się rwą. Da się coś z tym zrobić?

Najczęściej przyczyną jest to że film się źle ściągnął. Na PC tego nie widać bo player jest w stanie przeskoczyć uszkodzony fragment. TV jest bardziej na to wrażliwy.
 

Adramel

New member
Najczęściej przyczyną jest to że film się źle ściągnął. Na PC tego nie widać bo player jest w stanie przeskoczyć uszkodzony fragment. TV jest bardziej na to wrażliwy.
Plik nie mógł się źle ściągnąć, bo torrenty zawsze sprawdzają sume kontrolną. Ściągnięty plik musi być w 100% zgodny z oryginałem wrzuconym w sieć.
Jest jakiś sposób by wymusić poprawne wyświetlenie takiego pliku przez TV?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja właśnie najwięcej uwalonych w ten sposób filmów mam właśnie z torrentów
zapodaj jakiegoś mkv fix/repair i zobaczysz :)
 

mars75

New member
Po aktualizacji do softu 21 moj 55d6500 gra spiewa i tanczy tak jak mu zagram skonczyly sie problemy ze smuzeniem lagiem i ogolnie jest lepiej wiec cos tam ten soft jednak wniosl dodam ze mialem wersje 18
 

Adramel

New member
Mam filmy który mają kilka ścieżek językowych, w tym polski, np "prometheus.2012.multi.720p.bluray.x264-ptrg.mkv"
Ale TV zawsze wybiera język angielski. Da się w TV jakoś wskazać właściwą ścieżkę jezykową? Jest jakieś narzędzie na PC które pozwala wywalić niepotrzebne werjse językowe bez rekompresji całego pliku?
 

Frytejro

New member
Witam.
Panowie czy ten nowy soft zmienia cos przy nagrywaniu PVR? denerwuje mnie to ze TV przy cenie zakupu ok 4k i wiecej zaleznie od wielkosci nie umie nagrywac na zwyklym pendrivie tylko jakims mega szybkim. Zwykle TV za 1300pln sa w stanie nagrac na penie za grosze i jest bajka a tutaj klops. ;/ Czy nowy soft cos w tym temacie zmienia??
 

Frytejro

New member
Fajnie, tylko ze dekodery wiva tez nagrtywaja w 1080p i na najtanszym pendrivie to robia. Fergusony równiez.. Tośka za 1500-1800pln TV tez w FHD nagrywa na "byle czym".. no nic.. trudno sie mowi heh..
 
Do góry