Samsung TV model D6500

ja.mirek

New member
Jakie masz systemy plików na tych partycjach po podziale?

Po podłączeniu do TV wybierz na pilocie przycisk "Source". Wyświetlą się tobie źródła sygnału i strzałkami zejdź na urządzenie USB które chcesz formatować. Naciśnij przycisk "Tools" i dalej wybierz formatowanie. to wszystko co musisz zrobić. Potem sprawdź po jakim czasie pojawią się tobie urządzenia USB po włączeniu TV. U mnie na dysku 320GB podzielonym na dwie partycje jedna 100 GB druga 220 GB trwa to około 1 minuty po włączeniu TV.

Czy po podłączeniu dysku podzielonego na partycje TV "widzi" jeden dysk czy tyle na ile go podzieliłeś?
 

edlew

New member
Czy po podłączeniu dysku podzielonego na partycje TV "widzi" jeden dysk czy tyle na ile go podzieliłeś?

Widać tyle urządzeń USB na ile go podzieliłeś. Ja swój dysk podzieliłem na partycje już na komputerze i formatowałem pod filmy partycja z systemem plików NTFS, nagrywanie z TV partycja z systemem plików XFS.
 

jigaman

New member
Ma ktos pomysł na sprzet audio do tego TV ? Nie chce żadnego kina domowego, ale jakis dostepny cenowo amplituner + glosniki 5+1 do niezbyt duzego pokoju. Nie jestem audiofilem wiec wystarczy cos w przedziale 1-2 tys zł calość.
 

Madas

New member
Bez reklam
za te pieniądze to może stereo bardzo sobie chwale system stereo z kina już dawno zrezygnowałem

może takie zestaw Harman Kardon 3490 plus jakieś kolumny
 

mint

New member
Ma ktos pomysł na sprzet audio do tego TV ? Nie chce żadnego kina domowego, ale jakis dostepny cenowo amplituner + glosniki 5+1 do niezbyt duzego pokoju. Nie jestem audiofilem wiec wystarczy cos w przedziale 1-2 tys zł calość.

Zdaję sobie sprawę jak łatwo się narazić, wypowiadając się w temacie drażliwym dla "audiofilów".

Uważam, że kupowanie kina domowego jest bez sensu. Zwłaszcza w budżecie do 2 tyś zł trudno zbudować coś w systemie 5.1 co dostarczy dźwięk i efekty wysokiej jakości. Chciałbym zwrócić uwagę, że w tej cenie dostaniemy urządzenie, które będzie w pewnym stopniu dublem funkcji, w które wyposażony jest nasz tv: SMART TV, odtwarzanie wielu formatów, radio (dostępne na satelicie). Dostaniemy głośniki, ale raczej takie lekkie, w plastikowej obudowie więc słabe.
Pominę trudności estetycznego, ale przede wszystkim efektywnego wkomponowania głośników w przeciętnej wielkości pokoju, który nie jest studiem dedykowanym tylko temu celowi. Te nowsze modele są częściowo bezprzewodowe, ale i tak ilość kabli (zasilanie) raczej nie jest niczym wygodnym (odkurzanie w sobotę - użas!).

TV Samsunga mają słabe głośniki więc coś w tym względzie wypada poprawić. Ja użytkuje tani głośnik (sound bar) zawieszony pod TV. Jest wyposażony w subwoofer. Za całość na allegro zapłaciłem poniżej 700 zl. Muzykę uruchamiam na TV i wyłączam ekran, filmy przez USB, ale najczęściej przez USB podłączone do routera w trybie DLNA. Radia słucham żadziej niż w przeszłości, ale jeśli mam ochotę uruchamiam z TV przy wyłączonej muzyce.

Moje rozwiązanie nie jest skierowane do tych, którzy posiadają bogatą kolekcję BluRay (ilu jest takich?), nieliczne płyty DVD mam zripowane do plików i umieszczone na nośniku USB. Generalnie w ekstremalnych sytuacjach wspieram się laptopem.

W przeszłości miałem kino 2.1, później 5.1. Pozbyłem się z ulgą! Obecne rozwiązanie jest dla mnie najlepsze, "nie cofnąłbym" się do czasów kina domowego.

Nie muszę dodawać, bo to udowodniłem tekstem, że nie jestem a przede wszystkim nie KREUJĘ się na AUDIOFILA...

Mint
 

argen64

New member
Witam. Czy ktoś z Was zaktualizował soft Samsunga UE40D6500 do wersji "t-gasdeuc 1021.1". Jeżeli tak to jakie to spowodowało zmiany??.
Może jakieś plusy i minusy za i przeciw instalacji tej łatki.
Z góry thx za odpowiedź i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

d6500

New member
Mint - to nie jest tak do końca jak piszesz .
Jeden chce mieć możliwość oglądania filmów relacji sportowych z dobrym brzmieniem
Drugi chce mieć sprzęt audio

Jako jedno urządzenie no to kiepskie rozwiązanie bo kino domowe jest do czego innego audio do czego innego lecz w jednym pudełku jest kompromis
Kompromisy jednak mają ustępstwa

Więc przede wszystkim sam użytkownik musi wybrać
czy chce audio czy kino domowe , jeśli decyduję się na audio i kino musi się liczyć z dużymi kosztami.
Czego się nie robi dla swoich upodobań czy pasji wtedy nie pieniądze decydują lecz to co chcemy osiągnąć i jak daleko nasza fantazja się posunie.
Inną rzeczą jest ile z tych wszystkich funkcji w czarnych czy srebrzystych pudełkach wykorzystamy . Wszak na Arktyce można mieć cabrio ale czy on spełni swoją funkcję .........
 

mint

New member
Mint - to nie jest tak do końca jak piszesz .
Jeden chce mieć możliwość oglądania filmów relacji sportowych z dobrym brzmieniem
Drugi chce mieć sprzęt audio

Być może nie jest tak jak piszę, ale czy na pewno mnie zrozumiałeś?

Moja opinia była skierowana do osób z tego przedziału, którzy nie są skłonni wydawać dużych kwot na sprzęt. Chciałem zwrócić uwagę, że kino domowe (zwłaszcza w cenie <2 tys zł) nie jest produktem, który w sposób cudowny zamieni nasz pokój dzienny w salę kinową. Chciałem również podkreślić, że osiągnięcie podobnego efektu jest możliwe niższym kosztem i bez potrzeby rozstawiania niewiele dających, słabych głośników.

Mogę się mylić, ale dla mnie kino domowe to jednak produkt marketingowy.

Nie chcę też uchodzić za osobę wszystkowiedzącą. Dla przykładu podam, że już ponad 15 lat temu, za blisko 2 tyś (!) kupiłem fantastyczny magnetowid SONY HIFI stereo w nadziei oglądania i odsłuchiwania filmów w fantastycznej jakości... Jakież było moje zdziwienie, kiedy się okazało, że wszystkie wypożyczane filmy miały ściszoną oryginalną ścieżkę, dodatkowo zagłuszaną lektorem... Nie wspomnę o tej historycznej jakości obrazu.


Nie polemizuję, z tą wąską grupą, która faktycznie jest w stanie docenić walory dobrego brzmienia i jest skłonna dokonać zakupu nie licząc się z kosztami.

Dziękuję za odpowiedź w temacie.

Mint
 

argen64

New member
Witam. Czy ktoś z Was zaktualizował soft Samsunga UE40D6500 do wersji "t-gasdeuc 1021.1". Jeżeli tak to jakie to spowodowało zmiany??.
Może jakieś plusy i minusy za i przeciw instalacji tej łatki.
Z góry thx za odpowiedź i pozdrawiam

To może zadam inaczej pytanie.... czy ta aktualizacja "t-gasdeuc 1021.1" nie ma negatywnego wpływu na ogladanie filmów z zewnętrznego dysku twardego w jakości HD /pliki mkv/ oraz czytanie napisów /srt/ do tych filmów /polskie znaki... ęąóńś/ oraz czy nie wpływa negatywnie na to samo co opisałem powyżej tylko przez funkcę AllShare /wifi/. Proszę o odpowiedź tych którzy mają tą aktualizację i ją przetestowali. Pozdrawiam
 

tiki-taki

New member
@argen64 żadnych zmian, zauważalnych na pewno, a nie zauważalnych nie wiadomo. . Ja po instalacji i braku właśnie widocznych zmian wysłałem maila do samsunga z zapytaniem co ona wnosi i odpowiedź w streszczeniu właśnie brzmiała tak że oni tego nie wiedzą.

acha zapomniałem o najważniejszym.. jeśli masz zamiar grzebać w tv to cytat ze strony samygo "WARNING: DO NOT UPDATE THE SAMSUNG LATEST FIRMWARE UPGRADES or YOU CAN NOT USE OUR HACKS AND CAN NOT REVERT FIRMWARE BACK EASILY!"
 

mint

New member
jaki to jest soundbar - samsunga (HW-E450)? i jak to sie montuje :) ?

Soundbar montuje się przy użyciu dwóch wkrętów mocujących na stałe blaszkę montażową. W kolejnym kroku podłącza się przewod (przewody) i zawiesza się głośnik na wspomnianej wcześnie blaszce.

Od razu zaznaczam: ten soundbar nie ma możliwości sterowania głośnością przez AnyNet ponieważ nie jest wyposażony w wejście HDMI. Piszę o tym dlatego, że w użytkowaniu wymaga operowania dwoma pilotami (TV + soundbar). Włączenie i wyłączenie następuje automatycznie
 
Ostatnia edycja:

warga13

New member
Witam.Posiadam UE 46D6500,czy może kotś mi pomóc go skalibrować bo nie jestem zadowolony z ustwień standardowych.sygnał odbieram z polsatu cyrf.Pozdrawiam i dziękuę
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Ale co chcesz kalibrować. Jeśli oraz to jest najlepszy sposób na kalibrację. Mianowicie proponuje znaleźć w sieci plansze do kalibracji i pobawić cię trochę. Opisy możesz też w necie znaleźć. pamiętaj że każdy użytkownik TV na swoje ulubione preferencję obrazu. Jeden lubi więcej czerni, inny małe nasycenie barw. Ustaw tak jak tobie się będzie podobać. Poza tym, kalibracja temat rzeka.
http://www.komputerswiat.pl/poradni...--czesc-1-szybka-kalibracja-w-10-krokach.aspx
 

Hasz77

New member
warga13 spróbuj z testu ue40d6530 na stronie hdtvtest.co.uk - na dole rozwiń komentarze i bodajże w 7 komentarzu jest link do ustawień. Ja mam ue40d6500 i ustawienia z tego testu jak dla mnie super. Też mam CP.
 
Ostatnia edycja:

dash4

New member
Witam.
Panie/ Panowie żeby nie zakładać kolejnego tematu pozwolę sobie napisać tu:
Chodzi o ustawienie d6500 aby nie było smużenia, niewyraźnych obrazów i ogólnie żeby obraz był dobry. Miałej już ustawiony telewizor w sposób ktory mi odpowiadał ale po aktualizacji oprogramowania wszystko się tak jakby wyzerowało (a może to moje wrażenie).
Wcześniejsze ustawienia znalazłem gdzieś na necie- ale teraz tej strony nie mogę znaleźć. Ustawienia podawane na forum też już w większości przetestowałem i "to nie to".
Dlatego prosiłbym w miarę możliwości o podanie ustawień obrazu swojego d6500 - ponieważ sam tej "cholery" nie mogę ustawić;/
Ewentualnie może jakieś linki z ustawieniami tego tv.?
Oglądam tv cyfrową naziemną- w tym są dwa kanały HD -1 i 2.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry