Samsung TV model D6500

cesarz69

New member
masakra! już mnie wku*** ten youtube nowy. Jest mozliwosc zainstalowania starego youtube? taki z zielono-niebieskim tlem mial z 10 opcji i mozna bylo wpisywac z telefonu na normalnej klawiaturze :x
 

zuzux

New member
mam pytanko, posiadam 32d6500 i czy ktoś wie jakie zmiany wnosi najnowszy firmware 1021? bardzo prosze o odpowiedź. mam zainstalowany 1018 i nie wiem czy jest sens aktualizacji a nigdzie na necie nie widze listy zmian. z góry dzięki za odpowiedź ;)
 

Traper2000

New member
Witam,
szybkie pytanko... czy w menu serwisowym nie jest gdzieś zaszyte ustawienie żeby TV włączał przy starcie inne urządzenie po HDMI-CEC np. kino domowe?
 

ciciol

New member
Do uruchomienia takiej funkcji wystarczy zwykłe Menu. Wystarczy wszystko dobrz poustwiać w komunkikacji HDMI-CEC. Mi dekoder sat włącza TV i go również wyłącza. Tak samo jest w przypadku kiedy włącze TV to z automatu załącza się dekoder sat. Warunek musi być taki, że obydwa urządenia mają funkcję HDMI-CEC.
 

Traper2000

New member
Do uruchomienia takiej funkcji wystarczy zwykłe Menu. Wystarczy wszystko dobrz poustwiać w komunkikacji HDMI-CEC. Mi dekoder sat włącza TV i go również wyłącza. Tak samo jest w przypadku kiedy włącze TV to z automatu załącza się dekoder sat. Warunek musi być taki, że obydwa urządenia mają funkcję HDMI-CEC.

I tu jest pewien problem... Mam TV 46D6500 i kino Samsunga E5550 (oba urządzenia Anynet) oraz dla pewności dobre kable HDMIv1.4. Wszystko połączone i poustawiane jak trzeba i niestety, nie ma możliwości automatycznego włączania kina przy starcie TV, działa tylko automatyczne wyłączanie (to też potwierdziło wsparcie Samsunga). Z ciekawości sprawdziłem z Amplitunerem ONKYO 309 i tu sprzęt potrafił się załączyć.
Trochę to śmieszne... dwa nowe urządzenia tej samej firmy, zgodne z Anynet i taki babol.
Dlatego też pytałem o menu serwisowe z nadzieją, że tam coś mogę ustawić.
 

zuzux

New member
mam pytanko, posiadam 32d6500 i czy ktoś wie jakie zmiany wnosi najnowszy firmware 1021? bardzo prosze o odpowiedź. mam zainstalowany 1018 i nie wiem czy jest sens aktualizacji a nigdzie na necie nie widze listy zmian. z góry dzięki za odpowiedź ;)

napisalem mejla do samsunga i oto jaką odpowiedź otrzymałem:

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Nowy firmware stabilizuje pracę telewizora oraz poprawia drobne błędy oprogramowania. Producent natomiast nie podaje pełnej specyfikacji zmian zamieszczonych w nowym oprogramowaniu.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Czyli dalej nic nie wiadomo jakie konkretne rzeczy poprawili...
 

Markus1

New member
I tu jest pewien problem... Mam TV 46D6500 i kino Samsunga E5550 (oba urządzenia Anynet) oraz dla pewności dobre kable HDMIv1.4. Wszystko połączone i poustawiane jak trzeba i niestety, nie ma możliwości automatycznego włączania kina przy starcie TV, działa tylko automatyczne wyłączanie (to też potwierdziło wsparcie Samsunga). Z ciekawości sprawdziłem z Amplitunerem ONKYO 309 i tu sprzęt potrafił się załączyć.
Trochę to śmieszne... dwa nowe urządzenia tej samej firmy, zgodne z Anynet i taki babol.
Dlatego też pytałem o menu serwisowe z nadzieją, że tam coś mogę ustawić.
U mnie jest dokładnie odwrotny efekt tylko na moim odtwarzaczu bluray. Mogę włączyć ale wyłączyć już się nie da.
 

Slimak84

New member
Nasz tv a dysk Platinum 750 GB

Może ktoś przerabiał podobny temat: zakupiłem dysk Platinum 750 GB. Po każdym włączeniu tv staje się on widoczny dopiero po około 15 minutach. Tak jakby musiał zostać zaczytany. Czy spotkaliście się z takim problemem?

Dodatkowo nie mogę poradzić sobie z podziałem dysku na dwie części: pod PC i TV. Po zrobieniu dwóch partycji na kompie i podłączeniu pod TV cały dysk został sformatowany pod TV. Czy macie na to jakąś radę?
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
bardzo dziwna sprawa mój odpala po kilkunastu sekundach

co do partycji to powinien tylko jedną partycję przeznaczyć pod TV u mnie tak jest mam na 3 podzieloną i jedna służy do nagrywania
 

edlew

New member
Może ktoś przerabiał podobny temat: zakupiłem dysk Platinum 750 GB. Po każdym włączeniu tv staje się on widoczny dopiero po około 15 minutach. Tak jakby musiał zostać zaczytany. Czy spotkaliście się z takim problemem?

Dodatkowo nie mogę poradzić sobie z podziałem dysku na dwie części: pod PC i TV. Po zrobieniu dwóch partycji na kompie i podłączeniu pod TV cały dysk został sformatowany pod TV. Czy macie na to jakąś radę?

Jakie masz systemy plików na tych partycjach po podziale?

Po podłączeniu do TV wybierz na pilocie przycisk "Source". Wyświetlą się tobie źródła sygnału i strzałkami zejdź na urządzenie USB które chcesz formatować. Naciśnij przycisk "Tools" i dalej wybierz formatowanie. to wszystko co musisz zrobić. Potem sprawdź po jakim czasie pojawią się tobie urządzenia USB po włączeniu TV. U mnie na dysku 320GB podzielonym na dwie partycje jedna 100 GB druga 220 GB trwa to około 1 minuty po włączeniu TV.
 
Ostatnia edycja:

MiG74

New member
pomocy szukam wszędzie nowego firmware do eu55d6500 ale nie mogę nigdzie znaleść jeśli ktoś mógł by podać link był bym wdzięczny
 
Do góry