Samsung TV model D6500

landr

Member
Witam, u mnie poszło bez problemów(UE46D6500), ostatnio Samsung (zobacz na stronie) udostępnia upgrade tylko File(USB type)nie dostępne online, a co Ci pokazuje komputer? jaką zawartość pena ( może źle rozpakowywuję), powinno być po rozpakowaniu T-GASDEUC-1021.1.exe.Proponuję zmienić na inny pendrive lub inne gniazdo USB. Powodzenia.
 

rybka2

New member
Po ściągnięciu mamy plik T-GASDEUC-1021.1.exe. Dopiero po rozpakowaniu na pena otrzymuje się następującą strukturę katalogów: T-GASDEUC\image. Próbowałem na innych penach i na różnych portach USB bez powodzenia.
 

landr

Member
Dziwne...a może przywróć ustawienia fabryczne (trzyma się długo przycisk exit, aż pojawi się propozycja powrotu do ustawień fabrycznych), ale może zadzwonić na info Samsunga??? Pozdrawiam.
 

bartez

New member
Mam pytanie,
Chciałbym aby przy przełączaniu kanałów wyświetlało się co aktualnie leci. Do tej pory za każdym razem muszę przyciskać info jest to trochę irytujące.
Dzięki za pomoc.
 

cezary1020

New member
Ściągnąłem ze strony Samsunga firmware o numerze 1020.1 oraz 1021.1 dla mojego TV model UE40D6500VS celem zaktualizowania softu telewizora. Rozpakowuje plik na pendriwa i próbuje zaktualizować soft poprzez port USB a tu wyskakuje za każdym razem komunikat o braku pliku do aktualizacji. Dodam, że próbowałem już na penie z systemem plików FAT, FAT32, NTFS i nic. Poprzednio aktualizacje poprzez port USB przebiegały bezproblemowo aż do wersji softu o numerze 1019.4. Przy próbie aktualizacji w trybie Online również wyskakuje komunikat o braku oprogramowania do zaktualizowania.
Co może być powodem braku możliwości zaktualizowania softu TV?

Plik z firmware wrzuć na pendriva i dopiero wtedy wypakuj.Miałem podobny problem.Jeśli pobrany plik znajdował się na PC i wypakowałem na pena,to instalka nie weszła.
 

tiki-taki

New member
Tak coś czułem przy instalacji tej aplikacji, że będą problemy. .
Aplikacja którą zainstalowałem "londyn2012.tvp.pl" miała również w samsung apps do do instalowania nazwę to taki powiedzmy widget który przy przełączeniu na TVP1 bądź TVP2 wyświetlał pasek u dołu ekranu, który umożliwiał po naciśnięciu odpowiedniego przycisku bezpośrednie przejście do aplikacji.
Aplikację odinstalowałem, ale ów pasek wyświetla się dalej!
Czy ktoś wie jak się go pozbyć?
 

cacumen

Member
Bez reklam
Tak coś czułem przy instalacji tej aplikacji, że będą problemy. .
Aplikacja którą zainstalowałem "londyn2012.tvp.pl" miała również w samsung apps do do instalowania nazwę to taki powiedzmy widget który przy przełączeniu na TVP1 bądź TVP2 wyświetlał pasek u dołu ekranu, który umożliwiał po naciśnięciu odpowiedniego przycisku bezpośrednie przejście do aplikacji.
Aplikację odinstalowałem, ale ów pasek wyświetla się dalej!
Czy ktoś wie jak się go pozbyć?


A może po prostu zainstalowałeś jeszcze integratora do przełączania bez smarthuba ?/

To był oddzielny widget oprócz podstawowej aplikacji i z pewnością jest źródłem problemu :?
 

tiki-taki

New member
Znalazłem dwa rozwiązania jedno połowiczne SMART > niebieski D> wybieramy Menedżer usług> i ustawiamy na wyłączona... aplikacja istnieje ale się nie uruchamia
Drugie SMART> niebieski D> i wybieramy Zeruj... Kasuje aplikacje, ale wtedy również kasuje nam wszystkie własne ustawienia SmartHub i instaluje całe SmartHub od nowa, jak przy pierwszym uruchumieniu tv.
 

tvuse

New member
Znalazłem dwa rozwiązania jedno połowiczne SMART > niebieski D> wybieramy Menedżer usług> i ustawiamy na wyłączona... aplikacja istnieje ale się nie uruchamia
Drugie SMART> niebieski D> i wybieramy Zeruj... Kasuje aplikacje, ale wtedy również kasuje nam wszystkie własne ustawienia SmartHub i instaluje całe SmartHub od nowa, jak przy pierwszym uruchumieniu tv.

Spróbuj jeszcze tak: Wejdź w samsung apps a nastepnie wybierz moje konto i kliknij lista aplikacji. Po tym wyświetli ci się lista zainstalowanych aplikacji i tam prawdopodobnie bedzie ten dodatek.
 

rybka2

New member
Tak coś czułem przy instalacji tej aplikacji, że będą problemy. .
Aplikacja którą zainstalowałem "londyn2012.tvp.pl" miała również w samsung apps do do instalowania nazwę to taki powiedzmy widget który przy przełączeniu na TVP1 bądź TVP2 wyświetlał pasek u dołu ekranu, który umożliwiał po naciśnięciu odpowiedniego przycisku bezpośrednie przejście do aplikacji.
Aplikację odinstalowałem, ale ów pasek wyświetla się dalej!
Czy ktoś wie jak się go pozbyć?
Jak masz uruchomioną usługę hddtv to ten pasek po przejściu na kanał TVP1 lub TVP2 będzie się wyświeltał nawet bez zainstalowanej aplikacji "londyn2012.tvp.pl". Przyczyna leży po stronie TVP.
 

tiki-taki

New member
Jak masz uruchomioną usługę hddtv to ten pasek po przejściu na kanał TVP1 lub TVP2 będzie się wyświeltał nawet bez zainstalowanej aplikacji "londyn2012.tvp.pl". Przyczyna leży po stronie TVP.

Nie, nie mam bo tv jeszcze na gwarancji, a jakoś nie chce mieć potem problemów w razie tfu tfu jakby co.. Czekam więc na aktualizacje samsunga jeśli chodzi o hbbtv :D
Wiem, wiem, żartowałem :D
 

rybka2

New member
Ściągnąłem ze strony Samsunga firmware o numerze 1020.1 oraz 1021.1 dla mojego TV model UE40D6500VS celem zaktualizowania softu telewizora. Rozpakowuje plik na pendriwa i próbuje zaktualizować soft poprzez port USB a tu wyskakuje za każdym razem komunikat o braku pliku do aktualizacji. Dodam, że próbowałem już na penie z systemem plików FAT, FAT32, NTFS i nic. Poprzednio aktualizacje poprzez port USB przebiegały bezproblemowo aż do wersji softu o numerze 1019.4. Przy próbie aktualizacji w trybie Online również wyskakuje komunikat o braku oprogramowania do zaktualizowania.
Co może być powodem braku możliwości zaktualizowania softu TV?
Wreszcie poszło i to z karty SDMMC za pośrednictwem adaptera - trochę dziwne bo kiedyś wcześniej karty SDMMC poprzez adapter TV nie widział.
 

tiki-taki

New member
Koledzy mam prośbę. . Skoro już tak o aktualizacjach mowa, to powiedzcie mi proszę czy wogóle jest sens aktualizować tv? Co konkretnie daje ta aktualizacja?
 

MiG74

New member
witam mam pytanie czy nagrywając program na dysk można oglądać inny program niż nagrywany ? (mając moduł CI+ ) tv to samsung ue55d6500
 

fula

New member
witam mam pytanie czy nagrywając program na dysk można oglądać inny program niż nagrywany ? (mając moduł CI+ ) tv to samsung ue55d6500

Nie, niemożna.
Można natomiast nagrywając program oglądać:
-wcześniej nagrane programy
-oglądać przez component inne programy z tunera satelitarnego zewnętrznego (używam często)
 
Do góry