Samsung TV model D6500

misiak44

New member
podczas odtwarzania filmów z hdd mam istny teatr telewizji, chodzi wszystko jakby przyspieszone, wylaczylem motion plus, a on dalej prosze o pomoc jak to ustawic..., bo juz rece opadaja... pomozcie. Co mam wylaczyc bo to jest wkurzajace, jak to ma tak wygladac to ja dziekuje za tego samsunga. Mialem 37c650 wylaczylem motion plus i chodzilo teraz bez roznicy film w hd to tak jak teatr, nie mowiac o sd czy to wogole idzie cos z tym zrobic...
 
Ostatnia edycja:

adam777

New member
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy tv:)
cieszę się że i ja też dołączyłem do tego grona,
mam pytanie odnośnie ustawień tv+dekoder cyfry + nagrywarka stacjonarna,
nie wiem jak i który sprzęt ustawić tak aby po wyłączeniu nagrywania i nagrywarki tv automatycznie przełączył się na odbiór z dekoderac cyfry?
W tej powyłączeniu mam komunikat o braku połaczenia z nagrywarką i muszę za kazdym razem wybierać "ręcznie " dekoder.
bedę wdzięczny za jakieś wskazówki
pozdr
Adam
 

dmika

New member
Mam taki problem. Posiadam aparat i kabel do podłączenia do tv, jednak zastanawiam sie jak to podpiąć. Kabel AV z dwoma wtykami (żółty i czarny).
Jak sie coś takiego podpina do tego modelu tv? Osobiście posiadam UE40d6500.
 

krzyzak-MK

New member
Mam taki problem. Posiadam aparat i kabel do podłączenia do tv, jednak zastanawiam sie jak to podpiąć. Kabel AV z dwoma wtykami (żółty i czarny).
Jak sie coś takiego podpina do tego modelu tv? Osobiście posiadam UE40d6500.

Ja posiadam EU46D6500 i chyba jest tak samo :) musisz wpiac w TV te przejscie z chincz na jack x 2 mały i duzy. One sa ze soba połaczone. I teraz tak zółty to chyba bedzie VIDEO a czarny hmmm AUDIO.

Ja tez mam tam probowałem podłaczyc aparat ale ja mam trzy chincze BIAŁY-CZERWONY-ZÓŁTY
 

.:PhaRaoN:.

New member
witam
chciałem zainstalowac na moim 6500 aplikacje Netflix, jak wejde w SmartHub i wyszukam to znajduje ta aplikacje ale nie moge jej zainstalowac.
Czy u was jest dostepna ta aplikacja?


pozdr
 

mieto132

New member
podczas odtwarzania filmów z hdd mam istny teatr telewizji, chodzi wszystko jakby przyspieszone, wylaczylem motion plus, a on dalej prosze o pomoc jak to ustawic..., bo juz rece opadaja... pomozcie. Co mam wylaczyc bo to jest wkurzajace, jak to ma tak wygladac to ja dziekuje za tego samsunga. Mialem 37c650 wylaczylem motion plus i chodzilo teraz bez roznicy film w hd to tak jak teatr, nie mowiac o sd czy to wogole idzie cos z tym zrobic...

wyłączyłeś motion plus czy led motion plus,w tym pierwszym wiele osób ustawia na wyraźny i powinno być wpożądku
 

buashey

New member
Miałem ten sam problem.Tu masz rozwiązanie.Interesuje nas zakładka :
Jak odnaleźć niepotrzebne pliki

•• Czyścimy komputer - porządkujemy Windows


Gdy już usuniesz z dysku niepotrzebne pliki,podłącz dysk pod komputer.Następnie kliknij na ikonkę Kosz/Właściwości i ogranicz zarezerwowane miejsce z dysku na kosz wybierając 0%.
niestety nie pomogło, program nie widzi tych folderów, które widzi telewizor. Ktoś ma jakiś inny sposób?
 

lisekx

New member
Czy są jakieś widgety wspomagające w tym modelu przeglądanie stron www gdzie potrzebny jest flash player i czy w ogóle jest jakaś aplikacja by przyspieszyć otwieranie stron (mam neta 10mega), czy www to tylko taki mało użyteczny bajer ?
 
Ostatnia edycja:

dmika

New member
Ja posiadam EU46D6500 i chyba jest tak samo :) musisz wpiac w TV te przejscie z chincz na jack x 2 mały i duzy. One sa ze soba połaczone. I teraz tak zółty to chyba bedzie VIDEO a czarny hmmm AUDIO.

Ja tez mam tam probowałem podłaczyc aparat ale ja mam trzy chincze BIAŁY-CZERWONY-ZÓŁTY

Przejście, czyli kabel component? (tak sie chyba nazywa), chodzi mi o ten z 5 wejściami. Tylko tam obraz jest rozdzielony na 3 a dźwięk 2. A ja wyjście mam z aparatu 1 kabel wideo.
Czy jednak chodzi ci o inne przejście? W komplecie z tv nic innego nie nadaje sie aby to połaczyć:/
 

Kali_69

New member
dmika czy ta czarna wtyczka wygląda tak jak wtyczka do słuchawek (mały jack), tzn. cienka, podzielona na trzy części metalowa końcówka (pasuje do gniazda słuchawek w TV, tylko nie wkładaj jej podłączonej do aparatu:))? Bo jeśli jest to typowy chinch (taka sama jak wtyczka żółta), jest to po prostu sygnał audio, ale w mono. Jeżeli mały jack, to trzeba przejściówkę.
 

dr-ozdz

New member
Witam! Mam pytanie - czy ktoś może się podzielić ciekawymi ustawieniami obrazu do tego modelu? Sam posiadam d6000 ale wydaje mi się, że będą podobne. Interesuje mnie szczególnie kwestia telewizji i programów SD u nas nadawanych przy użyciu zwykłej anteny.
Wszelkie ustawienia w trybie MOVIE i tym podobne, których masę w internecie niezbyt się sprawdzają do oglądania telewizji moim zdaniem.

Aktualnie sprawdzam coś takiego (druga pozycja)

For Critical Movie viewing, and conforming to the Motion Picture Standard:


Picture mode: Movie
Backlight: 12 (dark room backlight 10) (see above explanation for adjustment advice)
Contrast: 85
Brightness: 44 (ensures video black is as deep as possible while maintaining full shadow detail)
Sharpness: 20 (sure, 0 introduces no enhancement, but it creates an out of focus appearance you don't experience at the movie theatre. 20 is actually quite realistic)
Color: 48 (balanced)
Tint: 50/50

Advanced
Black tone: off
Dynamic contrast: off
Shadow detail: +2
Gamma: 1
Color space: Auto (confusing with the name "Auto", but this is the color gamut that aligns with Rec 709)
White balance: off
Flesh tone: 0
Edge enhancement: off
Motion lighting: off
Led motion plus: off

Picture options:
Color tone: warm 2
Digital noise filter: off
Mpeg noise filter: off
HDMI Black level: low
Film mode: auto 2 (or greyed out)
Auto motion plus: Clear or Off

System
Eco sensor: off



Now here is a second set of settings, and this is an option for those who simply want to see how well this set can perform OUTSIDE of the standards used in motion picture and television. These settings will look stunning with animation both hand drawn and computer generated, and look stunning with video games.

For the most visually stunning performance of the set outside the Motion Picture standard (without clipping any details):



Picture mode: Standard
Backlight: 12 (see above explanation for adjustment advice)
Contrast: 85
Brightness: 45
Sharpness: 35 (the default 50 is WAY to high, and causes many problems, including enhancing noise)
Color: 50 (slight over saturation, no clipping)
Tint: 50/50

Advanced
Black tone: off
Dynamic contrast: Medium (wont clip dark detail through its dynamic range paired with brightness @ 45)
Shadow detail: -2 (one of my favorite features, if it doesn't bother you, ensures your contrast stays great in dark scenes)
Gamma: 0
Color space: Native (the tamed green and slightly enhanced red of this Samsung created color gamut pairs very well with the Warm 1 overly blue color temp. Appears very balanced to the eye, although does not conform to the standard for motion picture. Sand, sunlight and skin will appear more realistic)
White balance: off
Flesh tone: 0
Edge enhancement: on
Motion lighting: off
Led motion plus: off

Picture options:
Color tone: warm 1 ("standard" color temp was way to blue. Warm 1 improves matters. Although still overly blue, it does not wash out colors with a radically blue grayscale.)
Digital noise filter: off
Mpeg noise filter: off
HDMI Black level: low
Film mode: auto 2 (or greyed out)
Auto motion plus: Clear

System
Eco sensor: off
 
Ostatnia edycja:

krzyzak-MK

New member
Przejście, czyli kabel component? (tak sie chyba nazywa), chodzi mi o ten z 5 wejściami. Tylko tam obraz jest rozdzielony na 3 a dźwięk 2. A ja wyjście mam z aparatu 1 kabel wideo.
Czy jednak chodzi ci o inne przejście? W komplecie z tv nic innego nie nadaje sie aby to połaczyć:/
tak tak dokłądnie.Video jest rozdzielone na 3 ale podłaczasz wideo z aparatu do zółto-zielonego wejscia no i jedno do audio
 

dr-ozdz

New member
Game Mode
Backlight : 11
Contrast : 75-80
Brightness : 43
Sharpness : 10
Color : 47
Tint : 50

Color Space : Auto

White Balance
R-Offset : 25
G-Offset : 25
B-Offset : 26
R-Gain : 32
G-Gain : 24
B-Gain : 28

Color Temp : Warm 2


Polecam to ustawienie jeśli gramy :) Bardzo fajnie to wszystko wyszło. Niestety pod TV SD dalej poszukuje.
 

CzarnaPłyta

New member
Panowie mam pytanie, jaki ustawić cyfrowy format kolorów w panelu nvidi tak aby uzyskać optymalny obraz (komputer z bd, hdmi 1.4 -> D6500) RGB a może ycbcr444? czy nie ma to raczej większego znaczenia?. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

PS1948

New member
Koś może podłączał coś takiego :

DYSK ZEWNĘTRZNY Seagate GoFlex 500 GB USB3.0

Działa z UE46d6500 bez problemu ? Chodzi mi o te usb 3.0 czy jest kompatybilne z tym modelem .

pzdr
 
Do góry