Samsung TV model D6500

Grzegorz82

New member
Obejrzałem to demo youtube.com/watch?v=pBFi_AfySic (jest tam fragment teledysku) i widziałem te serpentyny, faktycznie powinno to wyglądać tak jakby wychodziły z ekranu. Wchodziłeś może do menu serwisowego?

Byłem w sklepie aby sprawdzić okulary i są dobre, efekt 3D był widoczny. Po odpalaniu YT odpaliłeś z pilota 3D. Moze ja coś źle robię ale z drugiej strony tak mam obraz rozmazany a w trybie 3D z włączonymi okularami mam obraz ok, tylko bez efektu.
 

Pit_

New member
Wifi

Wg specyfikacji D6500 obsługuje 801.11 a/b/g/n, przy czym "a" na pewno jest 5GHz.
Czy zatem nasz TV chodzi na zarówno na 2,4 jak i 5GHz w "n-draft".
Jeśli tak posiadając router 2,4/5GHz można by utworzyć podsieć 5GHz dla transferu HD do TV,
np. routerem Netgear WNRD3700. Może to ktoś sprawdzić?

Co do często pojawiających się pytań:
1. Można wymieszać analogowe i cyfrowe kanały "z powietrza", natomiast nie można wymieszać powietrza z satelitą ew. kablówką.
2. W przypadku posiadania wzmacniacza bez HDMI i bez Toslinka, najlepszym rozwiązaniem na przesłanie dźwięku z TV jest zakup urządzenia FiiO D3 za 149 zł - jest to min DAC - działa świetnie, a tańszego nie znalazłem.
Paru moich znajomych poszło moim śladem, Ew. wymiana wzmacniacza/jednostki centralnej, ale to już inna kasa.
Przesyłanie dźwięku przez EURO nie dość, że nie działa z wszystkiego (np.USB) to jeszcze jest opóźnione w czasie. Starszy model c650 wysyła wszystko poprzez euro, ale opóźnione.
Przesyłanie dźwięku przez jack'a jest delikatnie mówiąc uciążliwe.
 

tvuse

New member
Byłem w sklepie aby sprawdzić okulary i są dobre, efekt 3D był widoczny. Po odpalaniu YT odpaliłeś z pilota 3D. Moze ja coś źle robię ale z drugiej strony tak mam obraz rozmazany a w trybie 3D z włączonymi okularami mam obraz ok, tylko bez efektu.

Mi po odtworzeniu filmu w 3d w widgecie (play youtube on tv) w większości materiałów odrazu włącza się tryb 3D w telewizorze, a jeśli tak się nie stanie to wtedy włączam tryb 3D ręcznie.
 

Frytejro

New member
Panowie a powiedzcie mi jedno .. chce złozyc sobie sam kino do tego D6500. Chce sobie kupic ampli 5+1 (do tego podepne swoje kolumny bo mam "luzne" i do tego BR3D. Tylko chce by zawsze dzwiek byl z ampli - czy to z BR czy z TV. Zatem jak to podpiąc majac w tv 1 optyk i np w BR tez jeden?
 

Frytejro

New member
Na ta chwile licytuje SONY STR-DE675 - ogolnie chce cos w ten desen i chce oczywiscie jaknajtaniej - max 500 pln - najbardziej zalezy mi na ręcznym korektorze niskich i wysokich tonów..
 

mietka

New member
W ampli jakie chce kupic nie ma HDMI ;/ sa 4 optyki 2we i 2 wy, anie nie ma HDMI... BR samsunga maja tylko 1 optyki ?
optyczne z tv i br do ampli,ale zastanów się nad lepszym ampli właśnie z przekazywaniem obrazu przez hdmi Ja miałem taki problem,że brakło mi wejść(optycznych i coaxial) w ampli więc musiałem wymienić amplę Jak chcesz to mam AIWę AV D77 do sprzedania 2x180W lub 5x100W 100% sprawna za 400zł + paczka
ps w tym ampli sony masz 3 wejącia optyczne i jedno coaxial
 
Ostatnia edycja:

szela

New member
ściągnąłem The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling (Samsung Demo 3D) HDTV(1080p_H.264-AAC), 3DHD Animation, avatar... i na każdym jest bez efektu 3D. W teledysku jak pamiętam bo to oglądałem w sklepie na końcu jak serpentynę rzucają to wydaje sie jak by wychodziła z TV a tu nic.

Wejdź w aplikacje 3D w Smart Hub'ie , poszukaj tam filmiku ( o ile się nie mylę) Yamakasi . Jest to chyba jeden z lepszych - znajdziesz tam kilka akcji wychodzących z telewizora. Jeśli tu nic nie zauwazysz to masz coś nie tak z TV
 

arbus

New member
Witam ponownie kolegów mam 2 znajomych co posiadają UE55D6500 i jest dziwny temat mianowicie u jednego Hub startuje po włączeniu tv do ok 1 minuty max a w drugim takim samym tv potrafi to trwac około 10-40 minut a czasami "tylko ok 5 minut" czy ktoś się orientuje co może być nie halo ?
Czy zdarzały się uszkodzone jakieś kości pamięci w tych tv lub podobne problemy z elektroniką??

Czy w menu service jest jakaś opcja sprawdzenia pamięci tv bo z tego co kojarzę jest tam chyba 1GB nand być może jest z nim coś nie tak stąd takie problemy. Jeśli ktoś może zna kogoś z service samsunga prosiłbym o informację co z tym fantem można zrobić
 

deywies

New member
Bez reklam
odlacz od internetu I wtedy zobacz, zaktualizuj soft. jak nic nie pomoze to oddaj do serwisu. Takich rzeczy sie nie naprawia. Wymieniaja cala plyte w razie uszkodzonego flasha. Watpie jednak ze to jego wina ( sypal by sie caly TV)
 

fula

New member
Witam ponownie kolegów mam 2 znajomych co posiadają UE55D6500 i jest dziwny temat mianowicie u jednego Hub startuje po włączeniu tv do ok 1 minuty max a w drugim takim samym tv potrafi to trwac około 10-40 minut a czasami "tylko ok 5 minut" czy ktoś się orientuje co może być nie halo ?
Czy zdarzały się uszkodzone jakieś kości pamięci w tych tv lub podobne problemy z elektroniką??

Czy w menu service jest jakaś opcja sprawdzenia pamięci tv bo z tego co kojarzę jest tam chyba 1GB nand być może jest z nim coś nie tak stąd takie problemy. Jeśli ktoś może zna kogoś z service samsunga prosiłbym o informację co z tym fantem można zrobić

Mogę się mylić ale wydaje mi się że jest test pamięci w MS.
Znajduje się on w głównej zakładce "Option", pod nazwą CIP SUCCESS DRM: u mnie ten parametr wygląda tak "----", a czas wgrania Huba 1,5 minuty od włączenia tv.
 

riki32

New member
Cena w gore

Witam wszystkich...jak zapewne wiecie cena naszego kochaego 6750 znowu w gore..widać ze brak fullhd 3d ani to ze zaraz wyjdą nowe modele nie ma wplywu na redukcje ceny :) a wręcz odwrotnie :)
 

tvuse

New member
Samsung Developer

Witam. Mam do was pytanie. Ostatnio słyszałem o środowisku programowym (Samsung SmartTV SDK) udostępnionym przez samsunga do tworzenia widgetów na TV. Z tym właśnie wiąże się moje pytanie. Czy próbował ktoś zapoznać się z tym środowiskiem programowym? Jeśli tak, to proszę o informację co trzeba umieć do stworzenia własnego dzieła;) i jak sprawdzić je na d6500.
 
Do góry