Samsung TV model D6500

trup

New member
Tez mam taki bajer jak ogladam cos przez tuner kablówki :) .

A panowie powiedzcie mi jedną rzecz : co znaczy Dopasowanie do ekranu w naszym TV ? dla mnie to powinno byc "autodopasowanie proporcji rozmiaru" a tak nie jest albo nie dziala. Drazni mnie to ze polowa programów w tym polsat nadaje w 4:3 i dopasowanie nie zmienia nic na plus - wlasciwie to ono wyglada jak 16:9 tyle ze bez tych wspomnianych pasków... Czy teraz w TV nie robi sie autodopasowania? czy robi sie ale w szajsungu zle to działa? skakanie po kanałach i za chwile widze halle bery z tyłkiem jak zapasniczka sumo a maluch ma sylwetke ferrari..
Dopasowanie do ekranu czyli rozdzielczości sprzętowej tunera, PC, PS3, itd, nie mylić z rozdzielczością danego programu. Ustawienie 16:9 lekko powiększa obraz, wtedy nie widać "śmieci", które zależą od nadawcy, z kolei sygnał z PC wtedy traci jakość i nie jest widoczny cały pulpit. Z tego co zauważyłem SAMSUNG nie stosuje auto dopasowania, przynajmniej nie na wejściach AV. Przy sygnałach cyfrowych ma to uzasadnienie.
 

Romek3333

New member
Juz od jakiegos czasu gram na PS3 na tym TV. i jestem zadowolony. Zmienilem tylko troche ostrosc bo aliasing troche dawal po oczach. :)

Romek3333 - pikseli raczej nie widzisz bo te byly na PS1, jak juz cos widzisz to raczej postrzepione krawedzie, a to co innego. :D
Zmniejsz ostrosc z 50 na 20, wlacz Motion Plus na plynny lub wysoki i bedzie lepiej.
masz rację, można to nazwać takim postrzępieniem krawędzi, led motion mi tutaj nie pomogl, mam ustawienia uzytkownika 4:4 i moim zdaniem jest lepsze, ale ostrość pomogła, z tym ze jednocześnie grafika się osłabiła
 

violettamiki

New member
najszybciej i najpełniej bdzie zajrzeć na jedną z ostatnich stron instrukcji obsługi tv bo tam jest pełna tabela obslugiwanych formatów ( audio i video ) oraz rozdzielczosci dla kazdego formatu.
Swoją drogą rzeczywistosc moze pokazac cos innego.

Da się na TV odtworzyć filmy AVI w 720p? Po wrzuceniu na dysk nie ma ich na liście, natomiast to samo w mkv działa.
 

gdadam

New member
Drodzy użytkownicy.
Planuję zakupić pendrive-a do mojego D6500 - do PVR. Nie chce kupować w ciemno, a jak wiadomo, aby pendrive działał musi być odpowiednio szybki. Może wymienilibyście modele które na bank działają.
Z góry dzięki
Ja mam Pendriva Patriot Rage 32GB Quad Channel 27/25 MB/s i działa bez zarzutu (od 170zł) Przy nagramiu filmu z telewizji cyfrowej naziemnej godzina zajmuje około 1,5GB. Plusy tego są takie, że mając telewizor powieszony na ścianie (odległość od ściany 1cm) zasilany kabelkiem i koncentrykiem wcześniej ułożonymi w tynku nie chcę psuć efektu "wiszącego obrazu" montowaniem jakichkolwiek półeczek potrzebnych do dysku zewnętrznego, PEN rozwiązuje ten problem znakomicie, chociaż nie służy do gromadzenia dużej ilości nagranych materiałów
 

yerry

New member
Nie na każdym kanale. Te paski są widoczne jak mam rozmiar ekranu na opcji " dopasowanie do ekranu ". Nie ma tego na ustawieniu 16/9 czy szeroki zoom.

Raczej mieto132 ma rację. Właśnie znajomy napisał mi taka ciekawostkę
" to jest wtedy gdy oglądasz rozciągnięty program 4:3 na całym ekranie w opcji SD. Takie zjawisko jest często na TVP1 SD na "N" przy podłączeniu dekodera przez HDMI i opcja ustawiona 1080i. "

Czy u Was też tak się dzieje ?

Telewizor jest podłączony poprzez kabel HDMI z dekoderem cyfry+ PACE PVR

Jest to objaw złej konfiguracji po stronie nadawcy programu.
Widoczny biało-czarny pasek o długości połowy ekranu to nic innego jak linia nr 23 sygnału wizyjnego, na której przesyłana jest informacja o aktualnym formacie obrazu (WSS). Nadawca musi włączyć opcję wygaszenia linii 23 w koderze i nie będzie po niej śladu na ekranie TV :smile:
 

kacper451

New member
Od siebie dodam, że można na dysku utworzyć 2 partycje. Jedna na TimeShift i nagrywania, a druga na materiały z PC (filmy, zdjęcia, muzyka).

Nie dawno stałem się posiadaczem Samsung UE40D6500.
Na razie jestem w fazie testów, jestem zadowolony z telewizora i jakiś większych bolączek nie mam.
Odnośnie nagrywania na dysk twardy zewnętrzny. Posiadam nowego Samsunga M2 Portable 750 GB, mam tam już troszkę materiału zgromadzonego
Jak wiadomo sprzęt musi zostać sformatowany do systemu zgodnego z telewizorem.
Wiadomo tez również ze nie odtworzymy takiego nagranego materiału z komputera (zabezpieczenia) w komputerze widoczny system RAW, podejrzeć zawartości oczywiście nie można.
NiemPa napisał o podzieleniu dysku na partycje, jedna na nagrywanie z telewizora, druga na wrzucanie filmów z komputera. Co w sumie jest logiczne.
I teraz pytanie czy dysk podzielony na partycje podłączony do telewizora pozwoli na wybranie partycji do sformatowania czy sformatuje cały dysk??
Jeżeli sformatuje cały dysk to raczej chyba nie będzie możliwości wrzucania filmów z komputera, ponieważ go w komputerze już nie zobaczy.
Musze mieć dwa osobne dyski (pendrive-y) jeden do nagrywania drugi do odtwarzania filmów z komputera??
Czy jest jakaś inna możliwość by jeden dysk miał obie możliwości??
 

NiemPa

New member
[...] czy dysk podzielony na partycje podłączony do telewizora pozwoli na wybranie partycji do sformatowania czy sformatuje cały dysk? [...]
Pozwoli wybrać - ja tak mam. O ile pamiętam obie partycje utworzyłem jako NTFS, a TV sformatował tylko wybraną przez użytkownika. Tylko trzeba pamiętać, żeby w PC nie sformatować partycji dla TV.
 

kacper451

New member
Pozwoli wybrać - ja tak mam. O ile pamiętam obie partycje utworzyłem jako NTFS, a TV sformatował tylko wybraną przez użytkownika. Tylko trzeba pamiętać, żeby w PC nie sformatować partycji dla TV.

Dzięki za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło, myślałem ze będę musiał sformatować cały dysk, teraz podzielę go sobie na partycje, zgromadzony już materiał zostawię na jednej partycji a część dysku zostawię na nagrywanie, zobaczymy czy mój TV i dysk będzie miał możliwość wybrania partycji do formatowania, tak jak w przypadku Twojego.
 

Grzegorz82

New member
Kupiłem okulary 3D model 3050 i nie zauważyłem żadnych różnic miedzy 3D a zwykłym obrazem, oprócz tego ze po wciśnięciu przycisku na pilocie 2D=>3D okulary się przyciemniają efekt rozmazania znika ale efektu 3D nie zauważyłem. Jak mogę sprawdzić efekt 3D na TV ?
 

mieto132

New member
najprościej to wejdź do huba i masz tam aplikacje 3D,jest tam sporo materiału lub you tube i terz tam szybko znajdziesz jakieś trailery,dema np.pod hasłem 3Ddemo.

GT-I9000
 

Grzegorz82

New member
sprawdzałem you tube ale okulary nie chcą sie łączyć tzn nie chcą przejść w tryb 3D i mam rozmazany obraz, co chodzi o aplikacje explore 3D to żadnych efektów 3D nie zauważyłem aby były, obejrzałem 3 klipy.
 

Frytejro

New member
czyli 3d dziala - a wychodzenie obrazu z TV wystepuje w 3d sporadycznie - np ogladasz film 10 minut i moze nie wyskoczyc z tv nic.. widzisz tylko głebie .. (i na tym sie masz skupic...) a znow inne 10 minut i moze kilka razy cos z TV "wyjsc". Idz do kina - tam tez nie zawsze wychodzi cos z ekranu. Auta 2 3d - to raptem z calego filmu moze z 5 razy cos wyskoczylo a byly to kawałki drogi. :D Mało tego 80% filmów ma "okrojone 3d" do tego stopnia ze czesc filmu mozesz bez okularów zobaczyc bo producent stweirdzil ze w danym momencie filmu tak czy tak nie zauwazysz roznicy w 3d a 2d wiec po co ma tak duzy film robic - przyklad Piła 3D i najnowsi piraci - w paru momentach jak sciagnies zokulary to obraz jest tak samo ostry jakby bylo to 2d albo mialbym okulary na nosie :]
 

lemon 1971

New member
Mam, mam, nawet jak przechodzi w tryb 3D to widać jak sie okulary przysłaniają i obraz rozmazany staje sie wyraźny ale efektów 3D nie uświadczyłem.
Co do YT to nie mogę włączyć efektu 3D w explore3D po obejrzeniu 3 filmików tez nie zaobserwowałem tego efektu.
-moze po prostu masz pecha ,jestes jedna osoba na 100000 KTORA nie widzi efektu 3D
 

wiktor3a

New member
Co myślicie o tym piśmie które chcę napisać do Samsunga:

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
ul. Marynarska 15
02-674 Warszawa


Witam,
Jako Wasz wieloletni klient ( kilka telewizorów, telefon Omnia II, zestaw kina domowego, odtwarzacz MP3) chciałbym podzielić się opinią na temat kupna najnowszego produktu Państwa firmy, który znalazł się w moim domu, a mianowicie chodzi o telewizor: Samsung UE46D6500. Telewizor został zakupiony 12.12.2011r. w sklepie sieci Media Expert w Nowej Soli (adres sklepu: Nowa Sól ul. Wojska Polskiego 55).
Data zakupu nowego telewizora wyposażonego w 3d nie była przypadkowa, gdyż zbliżały się święta Bożego Narodzenia, do rodzinnego domu zjechać miały dzieci. Niewątpliwie TV miał być jednym z prezentów na Święta i każdy z członków rodziny podniecony był myślą o spędzeniu wspólnie czasu z rodziną przy nowym, pięknym telewizorze z funkcją 3d.
Niestety czar prysł 2 dni przed Wigilią. Na telewizorze zaczęły pojawiać się pasy w górnej części matrycy, a po paru godzinach zaczął mrugać jak choinka-na ten czas można byłoby powiedzieć, że były ich w domu dwie sztuki…Następnego dnia problem został poruszony na czacie z Państwa konsultantem na stronie Samsung polska. Niestety rady udzielone przez konsultanta(reset ustawień, sprawdzenie oprogramowania )nic nie dały i usterka została zgłoszona przez infolinie do Państwa firmy. Serwis z Zielonej Góry zabrał telewizor 29.12.2011r. Całe Święta oraz dni poprzedzające Nowy Rok nasza rodzina spędziła przy 20-letnim telewizorze marki Curtis, gdyż poprzedni model też samsung (37b650) został przekazany synowi w dniu zakupu nowego.
Telewizor wrócił z naprawy z serwisu z Zielonej Góry 12.01.2012r.-na karcie gwarancyjnej napisane było: wymiana matrycy. Byłem przekonany, że to już koniec problemów z TV. Niestety nic bardziej mylnego…Chcąc oglądnąć materiał w 3d niestety na ekranie wyświetlał się obraz powiększony. Korzystając z tego iż syn miał przyjechać na weekend postanowiłem poczekać, gdyż byłem przekonany , iż może mieć to coś wspólnego z nie najnowszą wersją oprogramowania. Niestety Syn korzystając z instrukcji aktualizacji oprogramowania za nic nie mógł wgrać najnowszego oprogramowania za równo przy pomocy pamięci usb jak i online. Do tego wszystkiego doszły problemy z instalacją usługi smart TV-aplikacje instalowały się w kółko za każdym razem po włączeniu aplikacji SMART HUB.
Zniesmaczony i rozgoryczony postanowiłem tym razem oddać TV do sklepu, gdyż nie chciałem już mieć do czynienia zarówno z tym modelem jak i z kiepskim serwisem z Zielonej Góry( według mojej opinii wymienili tylko matrycę nie sprawdzając kompleksowo TV).
Dziś będąc w sklepie Media Expert dowiedziałem się, że mój „wspaniały, nowy” telewizor zawędrował do serwisu, aż do Jeleniej Góry, gdzie czeka go wymiana płyty głównej i może będzie do obioru w okolicach 03.02.2012. Tylko, czy wróci w pełni naprawiony?! W to za bardzo nie mam sił już wierzyć…
Niestety bardzo rozczarowałem się tym modelem jak i serwisem Państwa firmy. Najchętniej chciałbym dostać zwrot pieniążków i w tej chwili kupić każdy inny model telewizora oprócz Samsung, ale zapewne będzie to nie możliwe, gdyż TV będzie naprawiany w kółko…
Jeżeli tak traktuje się wiernego, wieloletniego klienta to przesyłam najszczersze gratulacje.
Chciałbym, aby Firma Samsung ustosunkowała się do tego pisma i zaproponowała jakieś sensowne rozwiązanie.




Podaję specyfikację TV, żeby nie było że opowieść to bajka wyssana z palca:

Telewizor SAMSUNG UE46D6500 FULL HD 400Hz LED 3D
MODEL CODE: UE46D6500VSXXH
SERIAL NUMBER: Z8HV3SQBB00840V
 
Do góry