Samsung TV model D6500

anci

New member
menu serwisowe

Mam pytanie jak w temacie, czy ktoś bawil się w tym menu w tv ue40d6500? Bo chyba przestawiłem matryce w Options-Type i nie wiem czy mam ustawioną odpwiednią. mam teraz ustawioną 40P1UF6E i Tuner Sec Tcs
 
Ostatnia edycja:

dash4

New member
Witam.
Od około 2ch tygodni jestem posiadaczem d6500. Niby wszystko ok, ale mam problem z ustawieniami.
Nie wspominam już o cloudingu -dużo było o tym.
Chodzi mi o płynność obrazu-a w zasadzie jej brak.
Oglądając programy HD (np National Geografic HD) przy płynniejszych scenach widzę jakieś skoki obrazu, rozmazane miejsca- zwał jak zwał.
Próbowałem już ustawiać wszystko w różnych konfiguracjach- ale nie za bardzo to pomaga;/
Niby tv ma te swoje 400hz- i co z tego. Inna możliwość to to że po prostu nie wiem gdzie to ustawić- jakie ustawienia za to odpowiadają.
Dodam tylko że sygnał mam z dekodera N HD po hdmi v1.4.
Przy przełączaniu SOURCE pokazuje mi się w rogu ekranu 1920x1080i @50Hz- i tu mnie zastanawia- czy te 50 hz da się zmienić? czy nie. Dekoder ustawiłem tak aby nadawał sygnał HD ale nic poza tym.
Suma summarum chciałbym prosić o pomoc w wyeliminowaniu tego (nie wiem jak to nazwać) rozmycia/smużenia/nie wyraźnego obrazu przy dynamicznych scenach (lot piłki nożnej,lot samolotu,bieg gepara itp)

Inna sprawa to PVR w tym telewizorze- każdy zachwala tą funkcję tylko nikt nie wspomina że można nagrywać programy z telewizji cyfrowej naziemnej, co dla mnie odrobinę mija się z celem bo co tam ciekawego jest do nagrania?? Poza tym- nie mając anteny naziemnej nie mam też programów z tych multiplexów a jedynie przez satelitę.
Czy da się jakoś obejść ten fakt tak aby nagrywać programy z satelity?

I ostatnie moje pytanie dotyczy 3d. Jakie fimy sa obsługiwane przez ten system-tj -ściągnąłem sobie obraz testowy (bitwa pod grunwaldem) w systemie SBS- ku mojemu zaskoczenie- obraz jest tak zrobione że nie wymaga nawet okularów aby to oglądać i dostrzec tam efekt trójwymiarowości- to raz- a dwa- Side by Side to chyba nie ten system do okularów migawkowych które są do tego tv.
Mam nadzieję że nie zamotałem i wszystko zostało zrozumiane. Po prostu chce wiedzieć jakie filmy mam kupować, ściągać tak aby móc je oglądać na tym tv. Chodzi o rodzaj : SBS, anaglif, czy jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
 

hadetefał

New member
Witam.

Chodzi mi o płynność obrazu-a w zasadzie jej brak.
...
Próbowałem już ustawiać wszystko w różnych konfiguracjach- ale nie za bardzo to pomaga;/
Niby tv ma te swoje 400hz- i co z tego. Inna możliwość to to że po prostu nie wiem gdzie to ustawić- jakie ustawienia za to odpowiadają.
.
Suma summarum chciałbym prosić o pomoc w wyeliminowaniu tego (nie wiem jak to nazwać) rozmycia/smużenia/nie wyraźnego obrazu przy dynamicznych scenach (lot piłki nożnej,lot samolotu,bieg gepara itp)

Inna sprawa to PVR w tym telewizorze- każdy zachwala tą funkcję tylko nikt nie wspomina że można nagrywać programy z telewizji cyfrowej naziemnej, co dla mnie odrobinę mija się z celem bo co tam ciekawego jest do nagrania??
...
Mam nadzieję że nie zamotałem i wszystko zostało zrozumiane. Po prostu chce wiedzieć jakie filmy mam kupować, ściągać tak aby móc je oglądać na tym tv. Chodzi o rodzaj : SBS, anaglif, czy jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam


Nie da się nagrywać na tym tv ze źródeł innych niż wbudowane weń tunery.
Ustawienie odpowiedzialne za problemy o których piszesz (rozmycia - skakania itp) to motion plus - zapewne masz ustawione domyślnie - pobaw się suwakami i zobaczysz jak to wpływa na obraz.
Co masz na myśli mówiąc ze widzisz obraz 3d bez okularów ? Czy widzisz 2 obrazy obok siebie lub jeden nad drugim? "Poprawne" 3d daje obraz mocno rozmyty i napewno bez okularów nie da się tego oglądać - tzn może i się da ale zdrowe to nie jest dla oczu. Okulary migawkowe będą tak samo "pokazywały" obraz 3d jak inne na innym rodzaju telewizora. Film SBS nie jest tworzony do konkretnej technologii - obraz będzie przetwarzany przed tv na "migawki" lub polaryzację.
 

rude_boy

New member
hej,

przebilem sie przez pol watku jednak nie znalazlem...
czy ma ktos z was liste kanalow pod cyfre plus? zeskanowalem satelite i znalazl mi 1500 kanalow, niektore po kilka razy... uporzadkowanie zajeloby chyba caly dzien....

i jeszcze jedno pytanie, dzis podlaczylem dopiero satke, i w momencie gdy ja podlaczam kabel sat ginie mi sygnal dvb-t... czy to normalne?
 

mietka

New member
I ostatnie moje pytanie dotyczy 3d. Jakie fimy sa obsługiwane przez ten system-tj -ściągnąłem sobie obraz testowy (bitwa pod grunwaldem) w systemie SBS- ku mojemu zaskoczenie- obraz jest tak zrobione że nie wymaga nawet okularów aby to oglądać i dostrzec tam efekt trójwymiarowości- to raz- a dwa- Side by Side to chyba nie ten system do okularów migawkowych które są do tego tv.
Mam nadzieję że nie zamotałem i wszystko zostało zrozumiane. Po prostu chce wiedzieć jakie filmy mam kupować, ściągać tak aby móc je oglądać na tym tv. Chodzi o rodzaj : SBS, anaglif, czy jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
SideBySide jak sama nazwa mówi "StronaPrzyStronie" czyli obraz przy obrazie czyli wyświetlają sie dwa takie same obrazy obok siebie przesunięte względem środka.Ten rodzaj obrazu przerabia TV na 3D oczywiście żeby to zobaczyć potrzebne są okulary migawkowe.Możesz się spotkać też ale rzadko z filmami zapisanymi Up&Down.Natomiast anagrify też obejrzysz nie tylko na tym tv tylko na każdym kolorowym z pomocą okularów dwukolorowych(czerwono-niebieskie---przeważnie)
 

eskalator

New member
Dwa tygodnie temu kupiłem śliczny UE40D6500 w super promo - w pewnym markecie gdzie nie sprzedają dla inteligentnych inaczej. Dzięki super sprzedawcy miałem możliwość sprawdzenia matrycy jaką kupuję, a nie kota w worku. Kiedy ujrzałem "A" wiedziałem że ten TV jedzie ze mną do domu. Moja radość nie trwała jednak długo bo dwa dni temu znalazłem red pixela. I wyobraźcie sobie, że bez problemu wymieniłem go na nowy - oczywiście po sprawdzeniu producenta matrycy. W tym markecie mają regulamin, który mówi, że klient ma dwa tygodnie na sprawdzenie sprzętu. W moim przypadku było to już 15 dni i zero problemów. Wielki szacunek dla kolegi sprzedawcy za profesjonalne podejście do klienta. Okazuje się że wielkie markety też potrafią powalczyć o klienta i ceny mają nawet niższe niż w necie. Tak swoją drogą coś usłyszałem właśnie o konkurowaniu ze sklepami Internetowymi. Ja swój TV kupiłem za cenę jakiej nie widziałem jeszcze w sieci. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i szukać tzw. promocji. Myślę że kolega tdx też to potwierdzi.
 

shados

New member
Witam
Wczoraj po raz pierwszy odpaliłem płytkę na bluray'u (film 2012) i wcale jakość tego nagrania mnie nie powaliła-szczerze to nawet się zawiodłem bo z N-ki na MGM mam taką samą.A jak jest u Was?

To był blue-ray 720 czy 1080p?
Oglądałem ten film w 1080p, z tym że .mkv i jakość mnie powaliła (może też dlatego, że był to w ogóle pierwszy film, który obejrzałem w tej rozdzielczości)
 

shados

New member
Mam tak. Od 1-8 programy cyfrowe i dalej 1-52 analogowe. A chce mieć jedną listę i na niej tak:
...
6 - TV4 analogowy
7 - TVN Siedem cyfrowy
8 - TVN cyfrowy
9 - TVN24 analogowy
...
itd.

Tak się nie da: albo osobne listy dla cyfrowych i analogowych kanałów, albo wspólna, na której najpierw będą kanały cyfrowe, a później analogowe.
 

Lalek40

New member
Pozwólcie, że wrócę do tematu niepoprawnego odtwarzania obrazu 3DFullHD w serii D6500.
Od kilku dni jestem posiadaczem UE55D6500, próbowałem odtworzyć zamieszczone przez Was obrazki testowe i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy obrazem 2D i 3D (oprócz oczywiście znaczka 3D). Dla pewności zapuściłem oba obrazki jako pokaz slajdów i brak jakiejkolwiek różnicy. Szare prostokąty ją jednakowe zarówno patrząc z bliska jak i z daleka. Czy Samsung coś poprawił w tej kwestii czy może moja interpretacja jest nieprawidłowa? Moja matryca to 55A1UF6E .
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Pozwólcie, że wrócę do tematu niepoprawnego odtwarzania obrazu 3DFullHD w serii D6500.
Od kilku dni jestem posiadaczem UE55D6500, próbowałem odtworzyć zamieszczone przez Was obrazki testowe i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy obrazem 2D i 3D (oprócz oczywiście znaczka 3D). Dla pewności zapuściłem oba obrazki jako pokaz slajdów i brak jakiejkolwiek różnicy. Szare prostokąty ją jednakowe zarówno patrząc z bliska jak i z daleka. Czy Samsung coś poprawił w tej kwestii czy może moja interpretacja jest nieprawidłowa? Moja matryca to 55A1UF6E .

a jak włączasz konwersje 2D->3D i wciśniesz menu to nie ma gorszej jakości na grafice ekranowej?
 

mietka

New member
To był blue-ray 720 czy 1080p?
Oglądałem ten film w 1080p, z tym że .mkv i jakość mnie powaliła (może też dlatego, że był to w ogóle pierwszy film, który obejrzałem w tej rozdzielczości)
Szczerze mówiąc nie wiem ,ale płytka była z wypożyczalni.
PS.Może faktycznie pierwszy film tak na Ciebie podziałał,ale ten film jest naprawdę bardzo widowiskowy,oglądałem go w DIVX-ie i też byłem pod wrażeniem efektów.
Jeżeli chcesz obejrzeć naprawdę dobry film z 3D to polecam Avatar'a SBS z sieci to dopiero odlot,jak do tej pory nic lepszego nie widziałem jeżeli chodzi o efekty 3D
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
Pozwólcie, że wrócę do tematu niepoprawnego odtwarzania obrazu 3DFullHD w serii D6500.
Od kilku dni jestem posiadaczem UE55D6500, próbowałem odtworzyć zamieszczone przez Was obrazki testowe i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy obrazem 2D i 3D (oprócz oczywiście znaczka 3D). Dla pewności zapuściłem oba obrazki jako pokaz slajdów i brak jakiejkolwiek różnicy. Szare prostokąty ją jednakowe zarówno patrząc z bliska jak i z daleka. Czy Samsung coś poprawił w tej kwestii czy może moja interpretacja jest nieprawidłowa? Moja matryca to 55A1UF6E .
Jest strata,zauważysz to po podłączeniu zewnętrznego napędu np.bluray
-włącz bluray'a lub inny sprzęt wciśnij mu meny abyś miał wyświetlone na całym ekranie
-przełącz TV na SBS i zobaczysz różnice nie chodzi mi tu o poprzestawiane menu ale o czcionkę,która jest mniej wyraźna.
 

shados

New member
Szczerze mówiąc nie wiem ,ale płytka była z wypożyczalni.
PS.Może faktycznie pierwszy film tak na Ciebie podziałał,ale ten film jest naprawdę bardzo widowiskowy,oglądałem go w DIVX-ie i też byłem pod wrażeniem efektów.
Jeżeli chcesz obejrzeć naprawdę dobry film z 3D to polecam Avatar'a SBS z sieci to dopiero odlot,jak do tej pory nic lepszego nie widziałem jeżeli chodzi o efekty 3D

2012 widziałem w kinie więc jako film nie był dla mnie zaskoczeniem, a jednak fakt, iż to pierwszy film FHD... to było wrażenie. Avatar - masz rację, jednak jeśli o efekty 3D chodzi to chyba większe wrażenie robią bajki, np. Opowieści z sowiego królestwa (czy tak jakoś;)
 
Do góry