Samsung TV model D6500

nemoo

New member
....poprawię tylko kolegę odnośnie okularów, zależy jaka seria bo ja miałem w kartonie 2 pary i na kartonie był napis że 2 pary są w zestawie

...jeszcze znalazłem program pilota do naszego telewizora w samsung store do telefonów z systemem bada...bardzo fajnie działa, to tylko jako ciekawostka
 

Dudzik78

New member
Panowie mam pytanie odnośnie strumieniowego przesyłania filmów na D6500. Otóż do tej pory miałem router D-Link Dir300 54Mbps i karte sieciową TP-LINK też 54 więc jak sie domyślacie filmy w HD czasami mi ciely a w 3D to już nie szło oglądać. Dzisiaj zakupiłem nowy router firmy Linksys by Cisco w standardzie N czyli 300Mbps i karte sieciową do kompa pod USB TP-Link TL-WN812N także w standardzie N i niestety ku mojemu zdziwieniu dalej regularnie co jakieś 5-7 sekund obraz się zatrzymuje i następuje łączenie ?? Napiszcie może jakie wy macie routery i karty sieciowe na USB bo już mi ręce opadają ;( Na szczęście pracuje w takim miejscu ze mogę sobie pozwolić na testowanie sprzętu ale już mi ręce opadają bo nie wiem co brać. Router kosztuje 99zł karta 69zł to też nie mało przecież a tylko taka konfiguracja mnie interesuje bo kompa mam w drugim pokoju i nie chce ciągać długich kabli przez cały pokój. A może to wina wbudowanego Wi-Fi w 6500 ??? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki i pozdrawiam.
 

TomaszK

New member
da się jakoś w filmach z hd włączyć czarne tło do napisów? białe napisy bez tła na jasnym tle filmu to raczej średni pomysł :/
 

Madas

New member
Bez reklam
Panowie mam pytanie odnośnie strumieniowego przesyłania filmów na D6500. Otóż do tej pory miałem router D-Link Dir300 54Mbps i karte sieciową TP-LINK też 54 więc jak sie domyślacie filmy w HD czasami mi ciely a w 3D to już nie szło oglądać. Dzisiaj zakupiłem nowy router firmy Linksys by Cisco w standardzie N czyli 300Mbps i karte sieciową do kompa pod USB TP-Link TL-WN812N także w standardzie N i niestety ku mojemu zdziwieniu dalej regularnie co jakieś 5-7 sekund obraz się zatrzymuje i następuje łączenie ?? Napiszcie może jakie wy macie routery i karty sieciowe na USB bo już mi ręce opadają ;( Na szczęście pracuje w takim miejscu ze mogę sobie pozwolić na testowanie sprzętu ale już mi ręce opadają bo nie wiem co brać. Router kosztuje 99zł karta 69zł to też nie mało przecież a tylko taka konfiguracja mnie interesuje bo kompa mam w drugim pokoju i nie chce ciągać długich kabli przez cały pokój. A może to wina wbudowanego Wi-Fi w 6500 ??? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki i pozdrawiam.
ja mam DIR 300 i działało ok jak miałem neta 8 MB teraz mam 2 MB i dzieję się tak samo jak u Ciebie .....
 

manius88

New member
Witam! czy mógłbym mi ktoś podpowiedzieć jak połączyć samsunga wave z tym telewizorem, czy jest taka możliwość jeśli tv ma internet z kabla i jakie aplikacje są do tego potrzebne? Potrzebne mi też jak najlepiej skalibrować ten telewizor żeby otrzymać jak najlepszy obraz (nie do gier).
 

mietka

New member
Panowie mam pytanie odnośnie strumieniowego przesyłania filmów na D6500. Otóż do tej pory miałem router D-Link Dir300 54Mbps i karte sieciową TP-LINK też 54 więc jak sie domyślacie filmy w HD czasami mi ciely a w 3D to już nie szło oglądać. Dzisiaj zakupiłem nowy router firmy Linksys by Cisco w standardzie N czyli 300Mbps i karte sieciową do kompa pod USB TP-Link TL-WN812N także w standardzie N i niestety ku mojemu zdziwieniu dalej regularnie co jakieś 5-7 sekund obraz się zatrzymuje i następuje łączenie ?? Napiszcie może jakie wy macie routery i karty sieciowe na USB bo już mi ręce opadają ;( Na szczęście pracuje w takim miejscu ze mogę sobie pozwolić na testowanie sprzętu ale już mi ręce opadają bo nie wiem co brać. Router kosztuje 99zł karta 69zł to też nie mało przecież a tylko taka konfiguracja mnie interesuje bo kompa mam w drugim pokoju i nie chce ciągać długich kabli przez cały pokój. A może to wina wbudowanego Wi-Fi w 6500 ??? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki i pozdrawiam.
Popatrz na to tu co prawda jest kopiowanie ale oto samo chodzi Jak można szybciej kopiować pliki w sieci lokalnej (LAN) - Komputery.Spryciarze.pl
dla przypomnienia sygnał HD nadawany jest 1920x1080 to policz ile to Mbit/s i dodaj jeszcze dźwięk a zobaczysz jakie potrzebujesz łącze z tv.A i jeszcze jedna stronka z nadawaniem przez operatorów programów HD dla porównania choć film z bluray'a ma większy birate.http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...osc-techniczna-platform-satelitarnych-11.html
PS.Spróbuj podłączyć TV LAN'em do routera a kompa przez wi-fi ,ale według mnie nic to nie da.
może router do 300M/s i taka sama karta jak masz możliwość to sprawdź
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Przy standardzie g może trochę rwać ale przy n nie ma prawa. Puszczam filmy po wifi z laptopa 1080p i brak zacięć. U mnie D6500 po wifi łaczy się z routerem TP-Link TL-WR841N a z nim laptop Asus z kartą n. Do Routera podpięty po lanie Netgear Stora i Ferguson Ariva 310. Stora i Ariva mają karty 1Gb ale na razie pracują na 100Mb do czasu podłączenia switcha 1Gb. TV będzie wpięty kablem w sieć.
Może koledze coś pracuje w tle albo zaśmiecony system. Ostatnio wlazło mi jakieś dziadostwo i był problem z otworzeniem stron w necie, a mam 25Mb/s łącze z UPC. Po wyczyszczeniu systemu wszystko wróciło do normy.
 

andrzejag

New member
witam
przeczytałem ostatnie 50 stron ze 150 wiem o marnych matrycach w UE46D6500, o pseudo 3DfulHD
czy waszym zadniem mimo to warto wydać 4100zł za ten tv czy skupić sie na innym producencie??

może lepszym jest LCD LE46C750 cena podobna??
lub lg 47lw570s w rankingach ma dobrą pozycje a samsungów tak brak

czy w tym tv ue46d6500 jest wbudowany modem wifi /internet/ czy trzeba dokupić innymi slowy kupuje tv łaczę z internetem jaki posiadam w domu i mam internet w TV

czy tu jest pasywne czy aktywne 3D ponoś pasywne jest lepsze?!?!?!

posiadam kablówkę w strim comunication - mała ilość kanałów , jaki dostawca programów tv jest najlepszy
"N" Polsat czy moze inny
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
witam
przeczytałem ostatnie 50 stron ze 150 wiem o marnych matrycach w UE46D6500, o pseudo 3DfulHD
czy waszym zadniem mimo to warto wydać 4100zł za ten tv czy skupić sie na innym producencie??
może lepszym jest LCD LE46C750 cena podobna??
lub lg 47lw570s w rankingach ma dobrą pozycje a samsungów tak brak

czy w tym tv ue46d6500 jest wbudowany modem wifi /internet/ czy trzeba dokupić innymi slowy kupuje tv łaczę z internetem jaki posiadam w domu i mam internet w TV

czy tu jest pasywne czy aktywne 3D ponoś pasywne jest lepsze?!?!?!

posiadam kablówkę w strim comunication - mała ilość kanałów , jaki dostawca programów tv jest najlepszy
"N" Polsat czy moze inny
-modem wi-fi jest wbudowane
-okulary 3D aktywne
jaki operator to poczytaj tu - http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...osc-techniczna-platform-satelitarnych-11.html
a który TV kupić to do "THX'a" pisz on może najlepiej pomóc
 

pejamroz

New member
Witam wszystkich.
Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem D6500.
Co do jego funkcjonalności wypowiem się jak troszkę go poznam.
Mam jedno pytanie , skonfigurowałem sobie internet w Smart TV , super fajna rzecz ,ale za chiny nie wiem jak podnieść rozdzielczość oglądanych filmów w YouTube.
Gdzieś wcześniej o tym czytałem że jest to możliwe ale nie mogę tego znaleźć .

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Chłopaki macie rewelacyjnie ale dla mnie to abstrakcja. U mnie ruter 300Mbps i FHD nie idą. Tzn tylko wybrane ze slabym bitrate. 720p dzialaja wsyzstkei ale juz 1080 90% nie. I u mnie to zapewne wina zaklucen bo mieszkam w bloku ;/ Kąbinowałem długo i nie pojdzie poprawnie ;/ Czytalem zagraniczne fora i tam piszą ze N moze i podoła ale tez bardzo wybiórczo. Tak ze dziwie sie ze wam dziala wszystko super. Trafilo sie wam. Generalnie nie wierze w idealne dzialanie FHD przez wifi, tylko w sporadyczne dzialanie. I jesli mnie ktos zapyta czy filmy FHD poprzez wifi pojda to odrazu im mowie: na forum zdarzaja sie przypadki "ze podobno ludziom działaja" - ja testowałem i nie działają wiec nie polecam ryzykowac zakupu N bo niekoniecznie to dziala.
 

trup

New member
Chłopaki macie rewelacyjnie ale dla mnie to abstrakcja. U mnie ruter 300Mbps i FHD nie idą. Tzn tylko wybrane ze slabym bitrate. 720p dzialaja wsyzstkei ale juz 1080 90% nie. I u mnie to zapewne wina zaklucen bo mieszkam w bloku ;/ Kąbinowałem długo i nie pojdzie poprawnie ;/ Czytalem zagraniczne fora i tam piszą ze N moze i podoła ale tez bardzo wybiórczo. Tak ze dziwie sie ze wam dziala wszystko super. Trafilo sie wam. Generalnie nie wierze w idealne dzialanie FHD przez wifi, tylko w sporadyczne dzialanie. I jesli mnie ktos zapyta czy filmy FHD poprzez wifi pojda to odrazu im mowie: na forum zdarzaja sie przypadki "ze podobno ludziom działaja" - ja testowałem i nie działają wiec nie polecam ryzykowac zakupu N bo niekoniecznie to dziala.
Gdzieś czytałem, że jak do routera jest podłączone więcej urządzeń to najwyższa prędkość będzie taka jak ma najwolniejszy odbiornik. Myślałem, iż urządzenia pracują niezależnie. Mnie z TVN Player "lecą" filmy w najwyższej jakości bez zacięć. Nowy router mam w standardzie n i jest w nim opcja automatycznej zmiany kanałów (wcześniej nie miałem), wtedy minimalizujemy zakłócenia innych sieci. Sygnał jest na maksa bo tak się złożyło, że TV jest 0,5m od routera. Najlepiej sprawdzić np. laptopem w danym miejscu z jaką prędkością działa w danym momencie sieć. Jeżeli prędkość będzie skakać to już macie odpowiedź. Ponadto warto przenieść TV na chwilę i podłączyć kablem do routera, wtedy uzyskacie pewność czy prędkość internetu nie jest tym słabym ogniwem.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Chłopaki macie rewelacyjnie ale dla mnie to abstrakcja. U mnie ruter 300Mbps i FHD nie idą. Tzn tylko wybrane ze slabym bitrate. 720p dzialaja wsyzstkei ale juz 1080 90% nie. I u mnie to zapewne wina zaklucen bo mieszkam w bloku ;/ Kąbinowałem długo i nie pojdzie poprawnie ;/ Czytalem zagraniczne fora i tam piszą ze N moze i podoła ale tez bardzo wybiórczo. Tak ze dziwie sie ze wam dziala wszystko super. Trafilo sie wam. Generalnie nie wierze w idealne dzialanie FHD przez wifi, tylko w sporadyczne dzialanie. I jesli mnie ktos zapyta czy filmy FHD poprzez wifi pojda to odrazu im mowie: na forum zdarzaja sie przypadki "ze podobno ludziom działaja" - ja testowałem i nie działają wiec nie polecam ryzykowac zakupu N bo niekoniecznie to dziala.

A masz ustawiony standard n w routerze? Czasem routery w ustawieniach standardowych maja ustawiony standard b i g a dopiero na mixie bgn. Możesz mieć zakłócenia z innej sieci np za ścianą u sąsiada. Czasem jak masz blisko router to sygnał z niego możesz mieć za silny. Ja tak miałem i zmniejszyłem moc w ustawieniach.
 

Wierzchem

New member
Witam.
Czy znacie jakiś szybszy sposób przełączania się z programów DVB-T na programy z DVB-S niż menu \ kanały \ zmiana anteny z naziemnej na satelitarną?

Pozdrawiam.
 

apienk01

New member
Tylko że ja mieszkam w Polsce a w TVN Player serialu "Usta Usta" nie mam.
Może ktoś sprawdzić czy ma u siebie?
I czy ma ktoś patent na "wymieszanie" programów analogowych z cyfrowymi? Wkurza mnie podwójny TVN.

Ja też nie mam. Widać nie udostępniają.

Kanały analogowe nie mieszają się z cyfrowymi, to są oddzielne listy. W tym TV w danej chwili może być ustawiony odbiór kanałów tylko z jednego dekodera: DVB-T, DVB-S, DVB-C albo analogowego. Jeśli chodzi Ci o to, że na jednej liście masz TVN i TVN HD, to po prostu skasuj TVN.
 

apienk01

New member
Panowie mam pytanie odnośnie strumieniowego przesyłania filmów na D6500. Otóż do tej pory miałem router D-Link Dir300 54Mbps i karte sieciową TP-LINK też 54 więc jak sie domyślacie filmy w HD czasami mi ciely a w 3D to już nie szło oglądać. Dzisiaj zakupiłem nowy router firmy Linksys by Cisco w standardzie N czyli 300Mbps i karte sieciową do kompa pod USB TP-Link TL-WN812N także w standardzie N i niestety ku mojemu zdziwieniu dalej regularnie co jakieś 5-7 sekund obraz się zatrzymuje i następuje łączenie ?? Napiszcie może jakie wy macie routery i karty sieciowe na USB bo już mi ręce opadają ;( Na szczęście pracuje w takim miejscu ze mogę sobie pozwolić na testowanie sprzętu ale już mi ręce opadają bo nie wiem co brać. Router kosztuje 99zł karta 69zł to też nie mało przecież a tylko taka konfiguracja mnie interesuje bo kompa mam w drugim pokoju i nie chce ciągać długich kabli przez cały pokój. A może to wina wbudowanego Wi-Fi w 6500 ??? Proszę o odpowiedź. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Wydaje mi się, że twój router nie działa w standardzie n. Jeśli z routera korzysta jakiekolwiek urządzenie nie obsługujące n (np. komp lub komórka), to router będzie automatycznie działał w trybie b/g. Jeśli twój komp obsługuje n, to ustaw na routerze "tylko standard n" zamiast "b/g/n (auto)". Poza tym, jeśli masz w okolicy wiele sieci, wybierz najmniej wykorzystywany kanał, zmniejsz beacon rate do 10/sek, a najlepiej to przysuń router do TV, bo ten Samsung ma słabą antenę.

Jeśli to nie pomoże, podłącz jedno z urządzeń - kompa albo TV - kablem do routera. To pomoże na pewno.
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
jakość bluray

Witam
Wczoraj po raz pierwszy odpaliłem płytkę na bluray'u (film 2012) i wcale jakość tego nagrania mnie nie powaliła-szczerze to nawet się zawiodłem bo z N-ki na MGM mam taką samą.A jak jest u Was?
 

Frytejro

New member
Gdzieś czytałem, że jak do routera jest podłączone więcej urządzeń to najwyższa prędkość będzie taka jak ma najwolniejszy odbiornik. Myślałem, iż urządzenia pracują niezależnie. Mnie z TVN Player "lecą" filmy w najwyższej jakości bez zacięć. Nowy router mam w standardzie n i jest w nim opcja automatycznej zmiany kanałów (wcześniej nie miałem), wtedy minimalizujemy zakłócenia innych sieci. Sygnał jest na maksa bo tak się złożyło, że TV jest 0,5m od routera. Najlepiej sprawdzić np. laptopem w danym miejscu z jaką prędkością działa w danym momencie sieć. Jeżeli prędkość będzie skakać to już macie odpowiedź. Ponadto warto przenieść TV na chwilę i podłączyć kablem do routera, wtedy uzyskacie pewność czy prędkość internetu nie jest tym słabym ogniwem.

Router mam w 2 pokoju, komp stacjonarny idzie LANem, a tylko TV leci z wifi, ew telefon. Internet tutaj nie ma nic do gadania, bo filmy z netu, wszelkiej masci iple i inne jak i kazdy jeden film nie FHD działaja płynnie z allshare ( z allshare po LANie FHD dzialaja plynnie ) ewidetnie wina zaklucen sieci N. To bardzo szybkie łacze - nie ulega to watpliwosci, ale jest bardzo wrazliwe i nawet firmy produkujące te urzadzenia piszą, jak i robione były testy ze czasem 2 urzacenia n działają miedzy sobą z róznym skutkiem. Np w instrukcjach podają ze zeby N dzialalo poprawnie to w zasiegu 4 metrów nie powino byc lodówek/ kuchenek micro itp.. ( w bloku to jest niebardzo realne). Zreszta jak odpale telefon to mam praktycznie na kazdym kanale jakis sygnał wifi i to tez moze wplynac na sygnał. Kiedys sprobuje przyniesc ruter pod TV i zobacze czy 100% sygnału podoła, ale watpie.

@janpat_1970 - tak mam ustawione tylko n, zreszta juz wiele opcji zmeinaiłem.. kanały tez.. przestałem z tym walczyc bo nie mam nerwów. heheh

Moze jakies sprawdzone ustawienia macie? to moze jeszcze raz srpobuje.. - aha na kanale jakim siedze jestem tylko ja poki co.
 
Do góry