Samsung TV model D6500

magiks33

Member
W sprawie softu wysłałem nastepujące pytanie do Samsunga:
"Witam.
Zauważyłem że pojawiła się w dniu 01.12.2011 aktualizacja oprogramowania dla telewizorów D65** i D67** o numerze T-GASDEUC-1015.1. Moje pytanie odnosi się wersji która pojawiła się wcześniej bo 07.11.2011 o numerze T-GASDEUC-1016. Ta wersja ma wyższy numer a została zastąpiona wersją o numerze niższym i która po raz pierwszy pojawił się w październiku (teraz została powtórzona ponieważ sprawdziłem wielkość i daty plików po wyodrębnieniu z pliku exe). Czy 1016 posiada błędy w porównaniu do 1015.1? A jeśli tak to w jaki sposób można wrócić do 1015.1? Mój telewizor ma wersje 1016 i nie przyjmuje próby aktualizacji do 1015.1. A może ta aktualizacja pojawiła się pomyłkowo zamiast np 1016.1? Jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji online - dlaczego brak aktualizacji w tym trybie od wersji 1014?"

Odpowiedz Samsunga:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Zaistniała sytuacja została już przekazana do administratora strony w celu jej aktualizacji. W telewizorze jeżeli posiada pan wersje oprogramowania 1016, nie będzie możliwości wgrania starszej wersji oprogramowania 1015,1. W tej sytuacji, proszę o cierpliwość i oczekiwanie na nowsze wersje oprogramowania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Maciej Pielak"

Jak zwykle mało fachowa odpowiedz.;-)
pewnie, najlepiej wine zrzucic na administratora strony to rozumie ze jak wyjdzie jakis poprawiny soft 1016 to my go juz nie wgramy
 

fula

New member
W sprawie softu wysłałem nastepujące pytanie do Samsunga:
"Witam.
Zauważyłem że pojawiła się w dniu 01.12.2011 aktualizacja oprogramowania dla telewizorów D65** i D67** o numerze T-GASDEUC-1015.1. Moje pytanie odnosi się wersji która pojawiła się wcześniej bo 07.11.2011 o numerze T-GASDEUC-1016. Ta wersja ma wyższy numer a została zastąpiona wersją o numerze niższym i która po raz pierwszy pojawił się w październiku (teraz została powtórzona ponieważ sprawdziłem wielkość i daty plików po wyodrębnieniu z pliku exe). Czy 1016 posiada błędy w porównaniu do 1015.1? A jeśli tak to w jaki sposób można wrócić do 1015.1? Mój telewizor ma wersje 1016 i nie przyjmuje próby aktualizacji do 1015.1. A może ta aktualizacja pojawiła się pomyłkowo zamiast np 1016.1? Jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji online - dlaczego brak aktualizacji w tym trybie od wersji 1014?"

Odpowiedz Samsunga:
"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Zaistniała sytuacja została już przekazana do administratora strony w celu jej aktualizacji. W telewizorze jeżeli posiada pan wersje oprogramowania 1016, nie będzie możliwości wgrania starszej wersji oprogramowania 1015,1. W tej sytuacji, proszę o cierpliwość i oczekiwanie na nowsze wersje oprogramowania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Maciej Pielak"

Jak zwykle mało fachowa odpowiedz.;-)



Hi hi :lol: , a na co liczyłeś?
Odpowiedź fachowa, zgodnie ze szkoleniem pracowników.
Oni nic nie wiedzą dlaczego wrócono do wcześniejszej wersji, za mali.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
1) okulary są takie same różnią się oprawką te 3050 są bardziej tandetne i właśnie te są do 40 dołączane
2) nie sprzedawca bez fizycznego rozpakowania TV i sprawdzenia nie jest w stanie określić jaka matryca jest w środku
3) Ja korzystałem tylko przez chwilę ale nie było problemów


1) ja dostałem w opakowaniu 2 pary SSG-3100GB + 1 para za 1zł w neonecie do 40D6500.
2) najlepsze modele są wysyłane na wymagające rynki (Wielka Brytania, Niemcy), na wschodnią europę idą no te inne :wink:, chociaż rodzynki się trafiają, ale to na początku sprzedaży.
3) TNK, planuje
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
1) ja dostałem w opakowaniu 2 pary SSG-3100GB + 1 para za 1zł w neonecie.
2) najlepsze modele są wysyłane na wymagające rynki (Wielka Brytania, Niemcy), na wschodnią europę idą no te inne :wink:, chodziarz rodzynki się trafiają, ale to na początku sprzedaży.
3) TNK, planuje

1) Ja w 40 mam 3050 a już w 46 mam 3100
2) Nie bardzo na zachodnich forach też są opisywane rożne matrycę. Teraz mam partię 46D6500 i wszystkie matryce AMLCD
 

fula

New member
Przed rozpoczęciem produkcji danego LOTU (partii odbiorników), znany jest odbiorca i pod jego wymagania jest szykowany towar, cena, jakość, ilość warunki gwarancji, data i cała reszta pierdół. A później mamy promocje w oszołomach.
 

rewqwer

New member
1) Ja w 40 mam 3050 a już w 46 mam 3100
2) Nie bardzo na zachodnich forach też są opisywane rożne matrycę. Teraz mam partię 46D6500 i wszystkie matryce AMLCD

A czy mógłby Pan zobaczyć co wkładają teraz do 40 cali, i czy warto brać? Z góry dziękuję. Może z tego samego okresu produkcyjnego wszędzie będą takie same.
 

tdx

New member
Bez reklam
Przed rozpoczęciem produkcji danego LOTU (partii odbiorników), znany jest odbiorca i pod jego wymagania jest szykowany towar, cena, jakość, ilość warunki gwarancji, data i cała reszta pierdół. A później mamy promocje w oszołomach.

Jeśli piszesz o TV Samsunga jest to bzdura
 

saptis

New member
Zauwazyliscie, ze po wlaczeniu trybu 3D to dzwiek z TV sie automatycznie troche sie scisza ? Ciekawe dlaczego tak jest.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Zauwazyliscie, ze jak wlaczymy tryb 3D to dzwiek sie automatycznie troche sie scisza ? Ciekawe dlaczego tak jest.



I zmienia się w 3D sound, takie ustawienia fabryczne.
Można zmieniać ten efekt po wł opcji 3D i w menu dźwięk zmienić opcje 3D lub wyłączyć.
 
Ostatnia edycja:

saptis

New member
Dzieki. ;)
Juz sie zastanawialem jak to przestawic bo nie wiedzialem dlaczego tak jest, teraz widze, ze po wlaczeniu 3D w opcjach dzwieku ustawienie dzwieku 3D jest aktywne i mozna je zmienic. :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
A jak wygląda w Samsungu, bo opisałem LG

Mam listę TV które będą w dostawie i nie mam nic więcej napisane tylko ilość sztuk i kiedy będą.
(oczywiście nie pisze o kickback'ach czy dodatkowym wsparciu marketingowym)


Każda zamawiana partia ma 1 rodzaj matrycy.
Ostatnio 46D6500 przyjechały A a już 40D6500 P w jednej dostawie
 
Ostatnia edycja:

rewqwer

New member
Znalazłem w sklepie internetowym ue40d6500 z okularami SSG-3100GB, ciekaw czy to jakas stara dostawa czy co? Ciagle bije się z myslami czy brać sharpa le830 czy samsunga...(boję się ze trafię na jakas złą matrycę, inaczej sprawa bylaby jasna)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Znalazłem w sklepie internetowym ue40d6500 z okularami SSG-3100GB, ciekaw czy to jakas stara dostawa czy co? Ciagle bije się z myslami czy brać sharpa le830 czy samsunga...

Okulary są takie same różnią się tylko kwestią oprawki :) te 3050 są do samodzielnego montażu :)
Porównaj obraz z obu TV na żywo np z USB i wtedy będziesz wiedział co wybrać
 

rewqwer

New member
Byłem w sklepie, oglądałem oba i bardziej odpowiada mi samsung, ponieważ ma błyszcząca matrycę a nie matową, oraz design samsunga również lepiej mi pasuje. Funkcje internetowe samsung ma fajniejsze, oraz lubię porostu ta firmę. Zamówić chce przez net ponieważ u mnie w mieście cena jest dużo wyższa w sklepach, tylko ta loteria z matrycą... To mój pierwszy lcd, nie chce być zawiedziony.
 

tdx

New member
Bez reklam
Myślę że to właściwa decyzja - ostatnimi czasy jakoś trudniej mi trafić na słabsze matryce więc liczę że i Tobie się uda :)
 

cezary1020

New member
Skoro wyskakuje Ci komunikat "Nie wybrano żadnego pliku.Wybierz plik do odtworzenia" - to znaczy że próbujesz odtworzyć plik a nie go dodać, a wcześniej musisz oczywiście dodać pliki do all share. Jak masz katalog na dysku to w opcjach go wskaż - wtedy all share na pc zobaczy te pliki a potem je udostępni do TV. Jeśli natomiast TV nie widzi all share a powinien nawet jak tam nie masz plików to problem jest z siecią zapewne - może jakiś firewall lub coś rozdzielone sprzętowo. Jak masz windows 7 to czasem widać w TV systemowe dlna jaki masz system ?

System windows7 32 bit,router D-Link dir 655
W telewizorze wciąż komunikat "Brak podłaczonych urządzeń",ale internet działa idealnie.



Zainstalowałem Serviio z innego źródła i działa.Widocznie AllShare jest skopany.
 
Ostatnia edycja:

lukasz2484

New member
witam,mam telewiozr samsung6500 od 2 dni i nie moge sobie poradzic z obrazem,sa chwile ze obraz przycina,pojawiaja sie efekty rozmycia,takze gdy podlacze pod tv pendriva i ogladam film to np samochody sa takie niewyrazne(rozmyte)prosze o pomoc czym to moze byc spowodowane
 
Do góry