Samsung TV model D6500

tdx

New member
Bez reklam
A nie może być coś z optykiem? Słuchawkowe to ostateczność... A zobacz np coś takiego samsung C720 podłączysz pod TV jak i kompa i cena w miare,
ewentualnie speaker bar C450
 

lukiwlkp

New member
A z kina domowego co nie jest oznakowane jako 3d a ma Blu-ray mozna otworzyc płyty z filmem 3d?
''Technologia 3D nie'' i nie wiem jak to mam rozumiec
 

marekwinski

New member
Pytanie nr1: pytanie do osób używających wzmacniacza i dysku usb, chodzi mi o to ze po podłączeniu BR, DVD czy czegokolwiek przez HDMI do TV i puszczenie tego kanałem zwrotnym (HDMI 1.4) do wzmacniacza to przejdą tylko 2 kanały, ale jak 5.1 jest nadawane przez kanał cyfrowy i podłączymy TV złączem optycznym to przejdzie 5.1. Tutaj pojawia się pytanie.. czy przy oglądaniu z dysku USB filmu z dźwiękiem 5.1(np. mkv) ten jest w pełni puszczany przez HDMI (kanał zwrotny obsługuje tylko port 2gi HDMI w TV) lub złącze optyczne do wzmacniacza, czy tylko idą 2 kanały?
Pytanie nr 2: Czy udało się komuś odpalić przez aplikacje YouTube filmy w większych rozdzielczościach niż 360p (np 720) i filmy 3D?
 

marcinbb

New member
A nie może być coś z optykiem? Słuchawkowe to ostateczność... A zobacz np coś takiego samsung C720 podłączysz pod TV jak i kompa i cena w miare,
ewentualnie speaker bar C450

To może niech lepiej kupi zestaw kina domowego 5.1 LG HT805SH za 450 PLN.

marekwinski
Ad1) w takim przypadku dźwięk zawsze puszczałem optykiem z TV do AV. Myślę że nie wyślesz innym złączem ( HDMI ) dźwięku na inne urządzenie, ponieważ można zakładać że w danym momencie ( odtwarzanie USB ) HDMI jest w stanie uśpienia - ale mogę się mylić.

Ad2) Filmy 3D udało się odpalić niestety nie można ich oglądać... ponieważ telewizor nie pozwala włączyć funkcji SBS (funkcja nie jest aktywna) Proponuje wpisać sobie w YT 3D SBS (side by side) i wcisnąć na pilocie przycisk 3D. Zapewne jest to wina softu, i może kiedyś się to zmieni.
 
Ostatnia edycja:

marcinbb

New member
ja tylko napisałem ewentualną alternatywę i trzymałem się juz jednej firmy...
Reasumując szkoda pieniędzy na coś co nie ma S/PDIF lub tonsil`ka ( zwał jak zwał ).

To może i ja się podłącze i zapytam czy ktoś zna jakieś głośniki podstawkowe, a najchętniej wieszane które oferują dobrej jakości dźwięk a zajmują stanowczo mniej miejsca niż standardowe podłogówki?
Domyślam się że większość z nich to "plastic fantastic" ale planuję wymianę mebli w salonie a głośniki podłogowe zajmują niepotrzebnie miejsce a tak powiesił bym sobie obok TV.

Jeszcze jedno czy sygnał z pilota przechodzi przez przeszklone powierzchnie tzn czy po umieszczeniu AV, dekoderów w przeszklonej ciemnym szkłem szafce nadal będą łapały podczerwień wysyłaną z pilota?
 

marekwinski

New member


marekwinski
Ad1) w takim przypadku dźwięk zawsze puszczałem optykiem z TV do AV. Myślę że nie wyślesz innym złączem ( HDMI ) dźwięku na inne urządzenie, ponieważ można zakładać że w danym momencie ( odtwarzanie USB ) HDMI jest w stanie uśpienia - ale mogę się mylić.

Ad2) Filmy 3D udało się odpalić niestety nie można ich oglądać... ponieważ telewizor nie pozwala włączyć funkcji SBS (funkcja nie jest aktywna) Proponuje wpisać sobie w YT 3D SBS (side by side) i wcisnąć na pilocie przycisk 3D. Zapewne jest to wina softu, i może kiedyś się to zmieni.​


ad1. widzę ze 'gdybasz', chodzi mi o informacje od osób które korzystają z funkcji ARC w TV i wzmacniaczu, sam planuje zakup Denona avr-1912 i oba te urządzenia obsługują kanał zwrotny (HDMI 1.4) stad moje pytanie, bo oglądam filmy głównie z dysku USB. Rozumiem że jak puszczałeś dźwięk wyjściem optycznym z tego TV do wzmacniacza to filmy z dysku USB szły z dźwiękiem przestrzennym, a nie tylko stereo?

ad2) przez przeglądarkę to ja wiem ze się da zmieniać, chodziło mi o aplikacje wbudowana w TV. Bo tam to mi sie nie udało nic zmienić.
 

marcinbb

New member
[/LEFT]

ad1. widzę ze 'gdybasz', chodzi mi o informacje od osób które korzystają z funkcji ARC w TV i wzmacniaczu, sam planuje zakup Denona avr-1912 i oba te urządzenia obsługują kanał zwrotny (HDMI 1.4) stad moje pytanie, bo oglądam filmy głównie z dysku USB. Rozumiem że jak puszczałeś dźwięk wyjściem optycznym z tego TV do wzmacniacza to filmy z dysku USB szły z dźwiękiem przestrzennym, a nie tylko stereo?

ad2) przez przeglądarkę to ja wiem ze się da zmieniać, chodziło mi o aplikacje wbudowana w TV. Bo tam to mi sie nie udało nic zmienić.

AD1) Tak po podłączeniu optykiem przechodził dźwięk przestrzenny.

AD2) mówiłem też o aplikacji do oglądania YT w której to nie można zmienić. Przeglądarka www to trochę przerost formy nad treścią kiedy nie masz myszy do obsługiwania a starasz się to zrobić odpowiednikiem "tab" w kompie.
 

marekwinski

New member
AD1) Tak po podłączeniu optykiem przechodził dźwięk przestrzenny.

AD2) mówiłem też o aplikacji do oglądania YT w której to nie można zmienić. Przeglądarka www to trochę przerost formy nad treścią kiedy nie masz myszy do obsługiwania a starasz się to zrobić odpowiednikiem "tab" w kompie.

1. dzięki za info, mam kabel hdmi 1.4 wiec jak kupie denona sprawdzę najpierw czy pójdzie tym kablem, jak nie to dokupię wtedy optyczny, ale dobrze wiedzieć ze w ogóle się da.

2. zgadza się, przeglądarka to katorga, dlatego pytałem o ta aplikacje. Jej też dużo do doskonałości brakuje.. w ulubionych pokazuje mi tylko część moich ulubionych (ok 20-30), reszty po porostu nie ma. No i ten brak odtwarzania HD.
 

Primer

New member
Witam,mam pytanie do tdx,czy ten micro dimming jet zauważalny co on poprawia w jakości obrazu jak to się sprawuje i druga sprawa piszemy o 400Hz,800Hz wiadomo że to chwyty marketingowe.Z jaką faktyczną częstotliwościa jest odświeżany obraz w D6500 i D7000,8000? Jak jest u Ciebie z płynnością obrazu ?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
D6500 jest 200Hz, d7000 też 200Hz, d8000 też 200HZ.
Największe przegięcie zrobił LG, który telewizor 100Hz nazywa 600Hz(LED LW570S chyba).
Nie ma co patrzeć na parametry czy multimedia.
Trzeba porównać ten TV i jeśli świeci podobnie do Sharpa, Toshiby lub Philipsa, którzy to producenci są wzorcami kolorów, to można brać.
Jeśli się uzna, że świeci mneij naturalnie zbyt mocno, to lepiej sobie odpuścić.
 

Haqu

New member
A mnie ciekawi pytanie:
Jak wygląda sprawa z nagrywaniem na tym telewizorze? Wiem, że potrzebuję odpowiednio sformatowanej zewnętrznej pamięci, ale nie o to pytam. Czy np. zacznę sobie nagrywać obraz z ps3 i mogę go potem odpalić na kompie/wrzucić na youtube?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,mam pytanie do tdx,czy ten micro dimming jet zauważalny co on poprawia w jakości obrazu jak to się sprawuje i druga sprawa piszemy o 400Hz,800Hz wiadomo że to chwyty marketingowe.Z jaką faktyczną częstotliwościa jest odświeżany obraz w D6500 i D7000,8000? Jak jest u Ciebie z płynnością obrazu ?

hej micro dimming jest zauważąlny lepsza dynamika obrazu - głębsza czerń. Co do CMR pragnę przypomnieć że już w zeszłym roku na pudełkach była ta wartość podawana np 46C6000 ma CMR 400Hz :) -> więc tu różnicy pomiędzy D6500 a D7000 nie widzę.

Natomiast płynność REWELKA :)
 

tdx

New member
Bez reklam
A mnie ciekawi pytanie:
Jak wygląda sprawa z nagrywaniem na tym telewizorze? Wiem, że potrzebuję odpowiednio sformatowanej zewnętrznej pamięci, ale nie o to pytam. Czy np. zacznę sobie nagrywać obraz z ps3 i mogę go potem odpalić na kompie/wrzucić na youtube?


Nie ma możliwości nagrywania z zewnętrzynch zródeł (HDMI)

Tylko z wbudowanych tunerów czyli:

DVB-T / DVB-C / DVB-S
 

tdx

New member
Bez reklam
możesz nagrać sygnał z TV naziemnej (DVB-T), kablówki (DVB-C) albo z satelity (DVB-S).

A ktoś Cię wprowadził w bląd czy "myślałeś" że agrywa z każdego źródła?
 

Haqu

New member
możesz nagrać sygnał z TV naziemnej (DVB-T), kablówki (DVB-C) albo z satelity (DVB-S).

A ktoś Cię wprowadził w bląd czy "myślałeś" że agrywa z każdego źródła?

To co mogę nagrać to wiem, to był taki ironiczny 'żarcik'.

Nikt mnie w błąd nie wprowadził, to był moje domysły. Fajnie by było nagrać taki gameplay z konsoli ;)
 
Do góry