Samsung TV model D6500

rybek

New member
Możliwe że zadaję właśnie jedno z najbardziej trywialnych pytań w tym wątku. Ale mówią kto pyta nie błądzi, jeżeli kogoś zdenerwuję to bardzo przepraszam.

Mianowicie chcę sprawdzić czy na nowym TV będzie odbierało cyfrowe kanały z naziemnej telewizji, obecnie mamy starszy TV CRT i do wtyczki jest zasilacz(może inaczej się to nazywa?) pytanie czy do nowego tv z wbudowanym tunerem DVB-T mam podłączyć ten kabel antenowy z włączonym zasilaczem czy tam ma iść kabel bez zasilania?
Nie chcę po prostu czegoś zepsuć stąd też może głupie pytanie. A niczym będę rozdzielał sygnał na dwa TV chcę sprawdzić czy w ogóle ta gra jest warta świeczki.
 

fula

New member
Możliwe że zadaję właśnie jedno z najbardziej trywialnych pytań w tym wątku. Ale mówią kto pyta nie błądzi, jeżeli kogoś zdenerwuję to bardzo przepraszam.

Mianowicie chcę sprawdzić czy na nowym TV będzie odbierało cyfrowe kanały z naziemnej telewizji, obecnie mamy starszy TV CRT i do wtyczki jest zasilacz(może inaczej się to nazywa?) pytanie czy do nowego tv z wbudowanym tunerem DVB-T mam podłączyć ten kabel antenowy z włączonym zasilaczem czy tam ma iść kabel bez zasilania?
Nie chcę po prostu czegoś zepsuć stąd też może głupie pytanie. A niczym będę rozdzielał sygnał na dwa TV chcę sprawdzić czy w ogóle ta gra jest warta świeczki.



Rozumiem że ten zasilacz jest do anteny ze wzmacniaczem.
Do odbioru sygnału analogowego jak i cyfrowego może być używana antena ze wzmacniaczem sygnału.
Czyli nic się nie zmienia.
Do odbioru DVB-T musisz mieć zasięg (jeszcze nie jest na całym terytorium polski).
 
Ostatnia edycja:

dudi82

New member
Witam zakupiłem wyżej wymieniony telewizor w listopadzie. Został zawieszony na ścianie, tylko od kilku dni strzela tak jakby obudowa jak się nagrzeje, oraz jak go wyłączę ale wtedy mniej. Ma ktoś podobny problem. Zna ktoś jakieś rozwiązanie.

Normalna rzecz. Plastiki lubią strzelać przy zmianie temperatury albo ruchu jak w samochodach. Ściana może być zimna przez co tv się wychładza i przy rozgrzewaniu strzela. Albo się przegrzewa z powodu braku wentylacji. Nie jest za bardzo obudowany meblami czy czymś podobnym dookoła? Ściągnij go i zobacz czy na podstawce będzie to samo. Pewnie nie - u mnie stoi na podstawce i nic nie strzela. Odkręć uchwyt, zamień śruby, przykręć ponownie, dokręć/poluzuj śruby obudowy. Zmierz temp. ściany. Jeśli jest o wiele niższa niż temp. pomieszczenia to ciężko będzie to wyeliminować i pozostaje się przyzwyczaić.
 

apienk01

New member
Problem z szyfrowaniem klucza wpa2 :)) nie czyta nowych zabezpieczeń
Mój d 6500 też nie czyta wpa2
Zmień na starszy klucz ( najlepiej jednak kabel )
Lub filtracja Mac
Lub tc ip może tu masz filtracja lub ilość przydzielanych adresów ip
Lub firewal

Połącz się z routem i masz w zabezpieczeniach , moźe być po wi fi
192.168.1.1 w przeglądarce
Hasło i login w standardzie admin :)))

Mój D6500 nie ma problemu z WPA2/PSK-AES. Sprawdź w logu routera, czy w ogóle następuje połączenie. Jeśli tak, problemem jest słaby zasięg. Jeśli nie, ustawienia routera.
 

apienk01

New member
Ze słabszą dynamiką sygnału cyfrowego to już przegiąłeś. Akurat ten parametr jest do zmierzenia i nie zależy od gustu słuchacza. Chyba pomyliłeś znaczenie słowa dynamika - poziom od najcichszego do najgłośniejszego dźwięku podawany w dB. W zapisie analogowym najcichsze dźwięki zanikają w szumie, a najgłośniejsze są zniekształcone, jest to związane bezpośrednio z nośnikiem i jakością sprzętu. Dynamikę zwiększano poprzez układy redukcji szumów (Dolby B, Dolby C, DBX). Jednak do poziomu dzisiejszych urządzeń cyfrowych mnóstwo im brakuje. Przypomnę, że podbicie 3dB to dwukrotne zwiększenie głośności. Dodatkowo w sygnale cyfrowym pojęcie próbkowania wyznacza górne pasmo przenoszenia sygnału, a rozdzielczość=dokładność odtworzenia dźwięku.
Nawiązując do D6500, dźwięk jak na tak płaski telewizor jest zaskakująco dobry. Oczywiście przy filmach dźwięk "leci" u mnie przez amplituner, jednak na co dzień wystarczy.

Tak, zgoda, pomyliłem pojęcia. Chodziło mi o to, że w zapisie cyfrowym jest próbkowanie, które zmienia obwiednię dźwięku z gładkiej na schodkowaną. Niektórzy to słyszą.
 

apienk01

New member
Macie może jakiś sposób na połączenie w jedną całość filmu , który składa się aż z 25 ( AR-3D HOOLIMAN.mkv.025 ) części ? Wszystkie pliki zajmują po 419 KB

Chyba 419 MB, a nie KB.

Załóż nowy katalog, wrzuć pliki i...
W DOS-ie Windowsów:

Kod:
cd twojkatalog
copy /b * avatar3d.mkv

W linuksie:

Kod:
cd twojkatalog
cat * > avatar3d.mkv
 

apienk01

New member
O ile do wszystkiego co napisałes poza tym wklejeniem nie mam zastrzezen to do tego wklejonego mam. Rozdzielczosc mozesz miec wieksza bez problemów. A co do czerni? tego wogole nie pojmuje. Jest najlepsza i to jest wyznacznik robienia LEDów czy plazm (te maja zdecydowanie lepsza czern niz LEDy) - to ze sobie rozjasnisz ekran to mozesz równie dobrze podbic potem kontrast i wtedy znow zaszarzala czern robi sie idealnie czarna.. Do tej pory posiadam Trinitrona monitor i pomijajac to ze ma 1600x1200 przy 85Hz!! przy 19 calach (o czym w LCD mozna pomazyc) to staram sie na niego wogole nie patrzec (tereaz w sumie uzywa go ktos inny, ale wcia zgo mam, a siedze na 22 calach LED ). Mojego LEDa (w tym D6500) wole ogladac o zmroku czy nawet w niesloneczny dzien, bo jak jest 22 godzina to drazni mnie wręcz szarosc a nie czern.. w crt spokojnie mozesz ustawic wiekszy kontrast i wiekszą jasnosc - otryzmasz wtedy wyrazny obraz z idealną czernią. Tutaj niby w D6500 poszli do przodu i mozesz sobie wlaczyc uwydatnianie czerni czy cos.. ale wtedy obraz równiesz staje sie ciemniejszy i lepiej jest ogladac z szaroscią..
[...]

Sprecyzuję: pisałem o analogowym telewizorze CRT, a nie o monitorze. Skąd się wzięły te wszystkie nazwy typu Sony BLACK Trinitron, Thomson BLACK Pearl itd.? W TV CRT też zawsze istniał problem czerni i stosowano układy wygaszające sygnał poniżej pewnego poziomu, żeby przy dużej jasności szarość tak bardzo nie wyłaziła na ekran. Nie jest to wina kineskopu, tylko analogowej elektroniki telewizora. W technice cyfrowej ten problem nie istnieje - nie ma szumów sprzętowych, więc nie zostają wzmocnione. LCD psuje ten ideał swoim podświetleniem, ale w praktyce (czyli w moim subiektywnym odczuciu) D6500 i tak ma lepszą czerń, jasność i kontrast niż mój poprzedni Thomson Black Pearl.
 

fula

New member
Może w niedalekiej przyszłości OLED połączy te wszystkie zalety i pominie wady technologii CRT, LCD i Plazmy czego wam i sobie życzę w nadchodzące święta.
 

pawelsw

New member
Witam !
Mam pytanie obecnie jestem posiadaczem d6500 wersja 001013 no i .... po pierwsze czy załadować wersję 1016 ?co dokładnie jest w tej wersji ? po drugie transfer listy kanałów nie mogę eksportować na usb, wyskakuje ze brak urzadzenia usb , podłączone mam pena i dysk twardy wiec skad ten komunikat? Z góry dziękuję za zainteresowanie moimi pytaniami i pozdrawiam wszystkich z forum :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam !
Mam pytanie obecnie jestem posiadaczem d6500 wersja 001013 no i .... po pierwsze czy załadować wersję 1016 ?co dokładnie jest w tej wersji ? po drugie transfer listy kanałów nie mogę eksportować na usb, wyskakuje ze brak urzadzenia usb , podłączone mam pena i dysk twardy wiec skad ten komunikat? Z góry dziękuję za zainteresowanie moimi pytaniami i pozdrawiam wszystkich z forum :)

pen musi być na fat32 żeby dało się wyeksportować listę na USB
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Proponuję Ci to LIDL jest funkcjonalny, tani, już w czwartek, 3 lata gwarancji i po parametrach HDMI 1.4
Zgadzam się. Dobry i funkcjonalny. Mam taki kupiony 2 miesiące temu w Lidlu i ze względu na obrotowa wtyczkę w dwóch płaszczyznach bardzo dobrze układa się za telewizorem powieszonym na uchwycie blisko ściany. U mnie ta odległość to niecałe 10mm.
 
Do góry