Samsung TV model D6500

apienk01

New member
@frytejro, trup

Jedyna zaleta CRT to błyskawiczne zapalanie i wygaszanie punktów ekranu (luminofor nie wykazuje fosforescencji, a tylko fluorescencję - gaśnie natychmiast po zejściu z niego wiązki elektronów). Poza tym ma same wady: jest wielki, ciężki, ma słabą rozdzielczość (720x576 w optymalnych warunkach przesyłu sygnału i idealnej kalibracji działa elektronowego - ten warunek nigdy nie jest spełniony) oraz gorszy kontrast, gorszą jasność i gorszą czerń od LED, bo w analogu zwiększanie jasności wzmacnia szumy (czyli rozjaśnia idealną czerń), a w cyfrze nie. CRT idealnie nadaje się więc na oscyloskop, ale nie na telewizor.

Co innego płyty winylowe - tu zapis analogowy zawsze będzie lepszy, bo zapis cyfrowy wiąże się z ograniczeniem dynamiki i z próbkowaniem. Problem w tym, że aby wiernie odtworzyć ten zapis, trzeba mieć w pełni analogowy sprzęt, bo każdy cyfrowy wzmacniacz też próbkuje. Na szczęście większość ludzi (coraz większa większość dzięki masowemu użyciu słuchawek dousznych) nie ma słuchu, więc jakość CD i tak przekracza możliwości ich "odbiornika". ;)
 

mariano105

New member
ponowie pytanie czy ktoś z was wie jak odczytać oznaczenie matrycy ? zdjąłem tylną obudowę i jedyne co znalazłem bezpośrednio na matrycy to LD37O gcb-2 i s37ol1f16 LCSLCH pytam bo nijak sie to ma do wzorów matryc w menu serwisowym i nadal nie wiem jaką mam matrycę
 

Frytejro

New member
@frytejro, trup

ma słabą rozdzielczość (720x576 w optymalnych warunkach przesyłu sygnału i idealnej kalibracji działa elektronowego - ten warunek nigdy nie jest spełniony) oraz gorszy kontrast, gorszą jasność i gorszą czerń od LED, bo w analogu zwiększanie jasności wzmacnia szumy (czyli rozjaśnia idealną czerń), a w cyfrze nie. CRT idealnie nadaje się więc na oscyloskop, ale nie na telewizor.

O ile do wszystkiego co napisałes poza tym wklejeniem nie mam zastrzezen to do tego wklejonego mam. Rozdzielczosc mozesz miec wieksza bez problemów. A co do czerni? tego wogole nie pojmuje. Jest najlepsza i to jest wyznacznik robienia LEDów czy plazm (te maja zdecydowanie lepsza czern niz LEDy) - to ze sobie rozjasnisz ekran to mozesz równie dobrze podbic potem kontrast i wtedy znow zaszarzala czern robi sie idealnie czarna.. Do tej pory posiadam Trinitrona monitor i pomijajac to ze ma 1600x1200 przy 85Hz!! przy 19 calach (o czym w LCD mozna pomazyc) to staram sie na niego wogole nie patrzec (tereaz w sumie uzywa go ktos inny, ale wcia zgo mam, a siedze na 22 calach LED ). Mojego LEDa (w tym D6500) wole ogladac o zmroku czy nawet w niesloneczny dzien, bo jak jest 22 godzina to drazni mnie wręcz szarosc a nie czern.. w crt spokojnie mozesz ustawic wiekszy kontrast i wiekszą jasnosc - otryzmasz wtedy wyrazny obraz z idealną czernią. Tutaj niby w D6500 poszli do przodu i mozesz sobie wlaczyc uwydatnianie czerni czy cos.. ale wtedy obraz równiesz staje sie ciemniejszy i lepiej jest ogladac z szaroscią..

A co do gabarytów i wagi.. to nie jest argument mowiacy o jakosci a funkcjonalnosci i wlasnie dlatego do kompa mam 22led a nie 19crt na nowym mieszkaniu. Gdybym mial warunki zostalbym przy crt ;)

Juz pomijam to ze do ogladania zdjec moj monitor sie nie nadaje.. bo wygladaja do bani..(ktos powie matryca TN co sie dziwisz, mogles kupic lepsza.. taa moglem.. ale monitor mam do gier.. a na innych niz TN widze smuzenie.. czego na Crt nigdy nie uraczysz.. ) wiec gdyby nie D6500 który wysmienicie pokazuje zdjęcia to musialbym miec w domu 2 monitory - jeden do grania a drugi do ogladania.. albo stary crt.. ;)

Ogolnie mozesz mi wmowic wszystko, na wszystko w sumie moge przystac, zeby tylko skonczyc rozmowe, ale co do smuzenia i czerni nie przekonasz mnie niczym na tą chwilę bo się LCD nie umywaja pod tym wzgledem do crt.

reszte akceptuje i koncze moj wywod na temat tego co lepsze bo to w sumei nie ten temat i robi sie mega offtop
 
Ostatnia edycja:

valter

New member
Witam.
Dzisiaj zakupiłem Samsunga UE46D6500 i mam pytanko odnośnie podłączenia i tak z tyłu są cztery wejścia HDMI ( 1(DVI), 2(ARC), i 3, 4) i teraz chcę podłączyć przez kabel HDMI tuner satelitarny CP i kino domowe Blu-ray to w które najlepiej wejścia wpiąć kable HDMI.

" Wiem pytanie jest banalne ale jestem zielony w tych tematach "
 

marcik1

New member
problem z wifi

Szanowni forumowicze.
Nie mam pojecia dlaczego moj samsung d 6750 nie moze sie połaczyc z siecia internetowa.Po wybraniu odpowiedniego typu połaczenia (u mnie to bezprzewodowo) i wprowadzeniu klucza zabezpieczen telewizor nie moze sie połaczyc z siecia. Mam komputer który na tej sieci smiga jka szalony-z routerem wszytko ok. Czy ja mussze cos pozmieniac w ustawieniach sieci bezprzewodowej cy robie cos zle z telewizorem...prosze o podpowiedz co zrobic z tym fantem????
 

jurekl14

New member
Jeżeli twój router dynamicznie przydziela adresy IP i nie posiada innych zabezpieczeń (np. filtrowania po MAC ) to wystarczy podać hasło dostępu -czyli tak jak to zrobiłeś i powinno się łączyć. Można jeszcze sprawdzić połączenie po LAN ale wtedy zasada konfiguracji jest taka sama ( oprócz podawania hasła). W przypadku gdy router ma wyłączone DHCP pozostaje ustawienie ręczne adresów IP, maski bramy, DNS i hasła.
 

marcik1

New member
No widzisz.wszytsko robie to co mówisz i to co jest generalnie w menu zapoisane.Mimo to nie mam połaczenia tv z routerem.Nie łaczyłem sie LANem bo nie mam kabla. A jak sprawdzic filtrowanie MAC?
 

jurekl14

New member
Filtrowanie adresów MAC to opcja w zabezpieczeniach routera. Ale jeśli tego nie konfigurowałeś przy połączeniu komputera to ta opcja jest wyłączona ( nieaktywna lub jej nie ma w routerze).

A co wyświetla MENU - STAN SIECI ?
 
Ostatnia edycja:

peszko

New member
Witam, zakupiłem model UE46D6750, i nie mogę znaleźc informacji gdzi esprawdza się jakie jaka jest wersja oprogramowania w TV, na stronie samsunga jest wersja 1016.0 z 8.12.2011 czy powinienem ją wgrać, i czy po aktualizacji TV ma ustawienia fabryczne?
 

szela

New member
Macie może jakiś sposób na połączenie w jedną całość filmu , który składa się aż z 25 ( AR-3D HOOLIMAN.mkv.025 ) części ? Wszystkie pliki zajmują po 419 KB
 

saptis

New member
MENU - Pomoc techniczna - Aktualizacja oprogramowania -po prawej stronie jest Obecna wersja: (np.)001016

Warto aktualizowac, jaki jest changelog ?
Cos czytalem, ze ostatnio jak wyszlo 1016 to byly jakies problemy i osoby, ktore zrobily update nie byly zbytnio zadowolone.

Wczoraj byla aktualizacja aplikacji Youtube on TV, wprowadzili w koncu opcje logowania. Niestety funkcjonalnosc jeszcze nie jest taka jak powinna byc bo wybieranie ulubionych czy subskrybcji jest dosyc ograniczone. Dobrze jednak, ze cos robia - miejmy nadzieje, ze program bedzie aktualizowany i ulepszany. :)

EDIT:
Changelog w update 1016 dla UE55D6500:
- imrove internet network connection when using Smart Hub or Apps,
- request of channel range for Germany KDG Cable broadcast.
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Macie może jakiś sposób na połączenie w jedną całość filmu , który składa się aż z 25 ( AR-3D HOOLIMAN.mkv.025 ) części ? Wszystkie pliki zajmują po 419 KB
Za mała wielkość jak na film. Wyglądają na "fake" lub uszkodzone przez wirus. Kiedyś wirus zniszczył mi wszystkie pliki mp3 - "przerobił" je na małą objętość ale taką samą dla wszystkich.
 

trup

New member
@frytejro, trup

Jedyna zaleta CRT to błyskawiczne zapalanie i wygaszanie punktów ekranu (luminofor nie wykazuje fosforescencji, a tylko fluorescencję - gaśnie natychmiast po zejściu z niego wiązki elektronów). Poza tym ma same wady: jest wielki, ciężki, ma słabą rozdzielczość (720x576 w optymalnych warunkach przesyłu sygnału i idealnej kalibracji działa elektronowego - ten warunek nigdy nie jest spełniony) oraz gorszy kontrast, gorszą jasność i gorszą czerń od LED, bo w analogu zwiększanie jasności wzmacnia szumy (czyli rozjaśnia idealną czerń), a w cyfrze nie. CRT idealnie nadaje się więc na oscyloskop, ale nie na telewizor.

Co innego płyty winylowe - tu zapis analogowy zawsze będzie lepszy, bo zapis cyfrowy wiąże się z ograniczeniem dynamiki i z próbkowaniem. Problem w tym, że aby wiernie odtworzyć ten zapis, trzeba mieć w pełni analogowy sprzęt, bo każdy cyfrowy wzmacniacz też próbkuje. Na szczęście większość ludzi (coraz większa większość dzięki masowemu użyciu słuchawek dousznych) nie ma słuchu, więc jakość CD i tak przekracza możliwości ich "odbiornika". ;)
Ze słabszą dynamiką sygnału cyfrowego to już przegiąłeś. Akurat ten parametr jest do zmierzenia i nie zależy od gustu słuchacza. Chyba pomyliłeś znaczenie słowa dynamika - poziom od najcichszego do najgłośniejszego dźwięku podawany w dB. W zapisie analogowym najcichsze dźwięki zanikają w szumie, a najgłośniejsze są zniekształcone, jest to związane bezpośrednio z nośnikiem i jakością sprzętu. Dynamikę zwiększano poprzez układy redukcji szumów (Dolby B, Dolby C, DBX). Jednak do poziomu dzisiejszych urządzeń cyfrowych mnóstwo im brakuje. Przypomnę, że podbicie 3dB to dwukrotne zwiększenie głośności. Dodatkowo w sygnale cyfrowym pojęcie próbkowania wyznacza górne pasmo przenoszenia sygnału, a rozdzielczość=dokładność odtworzenia dźwięku.
Nawiązując do D6500, dźwięk jak na tak płaski telewizor jest zaskakująco dobry. Oczywiście przy filmach dźwięk "leci" u mnie przez amplituner, jednak na co dzień wystarczy.
 

d6500

New member
No widzisz.wszytsko robie to co mówisz i to co jest generalnie w menu zapoisane.Mimo to nie mam połaczenia tv z routerem.Nie łaczyłem sie LANem bo nie mam kabla. A jak sprawdzic filtrowanie MAC?
Problem z szyfrowaniem klucza wpa2 :)) nie czyta nowych zabezpieczeń
Mój d 6500 też nie czyta wpa2
Zmień na starszy klucz ( najlepiej jednak kabel )
Lub filtracja Mac
Lub tc ip może tu masz filtracja lub ilość przydzielanych adresów ip
Lub firewal

Połącz się z routem i masz w zabezpieczeniach , moźe być po wi fi
192.168.1.1 w przeglądarce
Hasło i login w standardzie admin :)))
 
Ostatnia edycja:

saptis

New member
Dzisiaj podczas ogladania filmu zauwazylem, ze obraz na chwilke mignal, nie zrobil sie czarny czy cos takiego tylko cos mignelo - zrobilo sie jasniej lub ciemniej, dokladnie nie zauwazylem. Nie wiem co to moze byc - moze ma to zwiazek z ustawieniami ECO czy kontrastem dynamicznym i tv dostosowuje podswietlenie lub kontrast (w pokoju mam zgaszone swiatlo).
Czy ktos cos takiego u siebie zauwazyl ?

EDIT:
Dobra, znowu sam sobie odpowiem - to kontrast dynamiczny ustawia automatycznie jasnosc. :)
 
Ostatnia edycja:

krisjarotek

New member
Witam. chce dzis kupic D6500 3d ale tyle sie onim zlego naczytalem ze juz sam niewiem. jak widac same problemy . a na konkretne pytania zawsze brak odpowiedzi !
Działa to 3D na filmach odtwazanych z pendrive i dysku ?
co z matrycami bo wystepuja białe plamy?
co z internetem do ponoc sa problemy?
no i co z tym hd jak sie podłaczy jakis tam polsat cyfrowy da sie ogladac ?
Warto go kupowac ???
 
Do góry