Samsung SyncMaster T220HD a sygnał 1080p (dekoder TV/Xbox360)

alorkar

New member
Chciałem poprosić o porade. Uzywam konsole Xbox 360 na telewizorze z funkcjami monitora (lub może raczej odwrotnie :) )Samsung SyncMaster T220HD. Ma on takie opcje ustawiania rozmiaru i proporcji obrazu jak na zdjeciu. Po podlaczeniu xboxa dostepne są 3 z nich: Szeroki, 16:9 i Bez Overscanu. Na "szeroki" uciete jest nieco obrazu po bokach i mam wraznie ze proporcje nie sa idealne (koło z logiem xboxa jest odrobine wyzsze niz szersze), na "Bez Overscanu" widac najwiecej po bokach ale wydaje mi sie ze proporcje sa jeszcze bardziej naruszone. Na 16:9 proporcje wydaja sie dobre ale na gorze i na dole ekranu widać 2 czarne paski. Który z tych trybów powinien byc uzywany tak aby xbox wyswietlał obraz własciwie? Dodam, że na konsoli jest ustawione jako format wyjsciowy 1080p. Analogiczne problemy występują na telewizji kablowej (UPC dekoder Horizon) Czy problem, ze wyglada na to ze odpowiednie proporcje w full HD mozna uzyskac tylko z czarnymi pasami na gorze i dole moze wynikac z tego, że to wlasciwie nie jest telewizor tylko monitor z funkacjami telewizora i że po prostu muszą być te nieszczęsne czarne paski?

Z góry dziekuje za pomoc.
 
Do góry