Samsung STB-E7xxM Smart HD Freeview Recorder

majkeljot

New member
Choć w polskiej dystrybucji nie ma tego urządzenia to wydaje się, że jest np. w niemczech czy UK. Chodzi o np. ten model: STB-E7500M Smart HD 7.1 Channel 500GB Set-top Box - Samsung UK - FEATURES
Za rewolucyjną, uważam mozliwość odtwarzania materiału z tego urządzonka na innych podłączonych przez np.WiFi czyli na tablecie, PC-cie itp. Co więcej, można oglądać inny program (z DVBT) niż na ekranie TV w tym samym czasie.

Zastanawiam się, czy miał ktoś z tym odtwarzaczem do czynienia i mógłby coś więcej o nim napisać? Czy są inne produkty z taką funkcjonalnością?

Nie tak dawno w TVN turbo gadżet dokładnie w tym odcinku: Gadżet - Odcinek 12 - S08E12 - tvn player krótko przedstawiono chyba właśnie ten model.
 
Ostatnia edycja:

MKors

New member
Nigdy nie miałem do czynienia z tym urzadzeniem ale widzialem w uk na sprzedaz roznych firm Philips, Samsung czy Humax z dyskiem twardym do 1 TB w cenach w przyblizeniu 1000 zl
 

majkeljot

New member
Mkors, może źle rozumiem Twego posta, ale ten STB jest wyjątkowy. Chyba, że inne również to potrafią. Wysłałem zapytanie do przedstawiciela Samsunga, czemu nie ma ich w ofercie w naszym kraju a w wielu innych UE są i na razie cisza.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mkors, może źle rozumiem Twego posta, ale ten STB jest wyjątkowy. Chyba, że inne również to potrafią.

Przyznać trzeba, że sprzęt jako player robi wrażenie, choć niektóre funkcje są mocno "gadżeciarskie", choćby odtwarzanie programów telewizyjnych na smartfonie, tablecie czy laptopie - w jakim celu, gdy player jest podpięty do TV? Gadżetem jest też na obecnym poziomie tzw. 3D konwerter.

Niestety, w naszym kraju możemy sprzęt wykorzystać wyłącznie jako player, ponieważ tuner DVB-T jest w standardzie MPEG-2. Pewnie gdyby pojawił się na polskim włożyliby "czwórkę" i wówczas trzeba by się poważnie nad takim zakupem zastanowić.
Przejrzałem instrukcję i zauważyłem kilka ograniczeń: odtwarza pliki HD do 30 FPS, maksymalny bitrate 40 Mbps, ale tylko w przypadku *.m2ts, *.mts i *.divx - reszta do 30. Nie obsługuje H.264 FMO/ASO/RS, VC1 SP/MP/AP L4.x, z wyjątkiem MVC, VP8, VP6.
Oczywiście nie są to istotne ograniczenia.

Samsung znany jest też z "porzucania" swoich produktów (playerów). Choć pojawią się jakieś bugi, to w pewnym momencie przestaje wydawać firmware. Ten model jest dostępny na szerokim rynku bodajże od marca lub kwietnia i choć znanych było kilka (przyznajmy, że drobnych) błędów, to wyeliminowano je dopiero w firmware z listopada.

Zbliżonych funkcjonalnością urządzeń jest sporo na rynku, choćby Panasonic DMR-BWT800 czy Lg Hr825T z tych mi znanych, ale wiem, że jest znacznie więcej.

Jeżeli ktoś interesuje się takim sprzętem z DVB-T tutaj jest przegląd: http://www.whathifi.com/reviews/digital-tv-boxes/freeview
 

majkeljot

New member
niektóre funkcje są mocno "gadżeciarskie", choćby odtwarzanie programów telewizyjnych na smartfonie, tablecie czy laptopie - w jakim celu, gdy player jest podpięty do TV?

Ja właśnie tę stronę tego pudełka uważam za rewolucyjną, a nie gadżeciarską. Cel jest oczywisty, odtwarzanie w innym pomieszczeniu na czymś przenośnym. Np. idę do sypialni (gdzie nie ma TV i ma nie być) ale jeszcze chcę rzucić na coś okiem, albo jeszcze gdzie indziej gdzie zwykle czyta się gazetę ;), albo, zamiast właczać energochłonnego TV by obejrzeć same wiadomości itd. Dla mnie osobiście roztacza się wizja wielu korzystnych zastosowań w tym względzie.
 
Do góry