Samsung, Sony, Sharp...

Który TV byście wybrali???


  • Total voters
    0

Mozart 18

New member
Witam!!!

1. Samsung LE37A656

2. Sony KDL 40D3500

3. Sony KDL 40V3000

4. Sharp LC37X20E

Po "studiowaniu" forum i różnych testów zdecydowałem się, że będę kupował któryś z tych czterech modeli TV LCD. Proszę Was o radę. Zależy mi żeby TV miał jak najlepszy obraz w HD, filmach(szybkich scenach) i nie smużył. Bardzo ważne jest również, aby TV oferował jak najlepszy obraz w grach na PS3. Teraz sprecyzuję w jakiej jestem sytuacji. :)

1. Mój pokój ma ok. 20m2.

2. Sygnał to "N".

3. Odległość od ekranu to ok. 3m. (ale więcej jak 40 cali nie wchodzi w grę).

4. Urządzenia do podłączenia: "n-ka" i PlayStation 3.

5. Cena to MAX 4000zł.

6. Filmy oglądam raczej w nocy... (zawsze jak oglądam filmy w dzień to opuszczam rolety.) :)

7. Po południu mam dość duże nasłonecznienie, ale i tak, zawsze jak mi słońce "wali" po oczach to opuszczam rolety...

8. Przed TV zasiadają 2 osoby.

9. Lubię wszystkie programy w których nadają filmy i muzykę (żadnego konkretnego nie mam).

10. W tej chwili mój TV to Sony Trinitron... mam go już od ponad 16 lat i dopiero teraz zaczął się psuć (tylko bez śmiechu) :)

11. Telewizor będzie stał.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry za nie dziękuję.

Pozdrawiam.

PS. Zamieszczam ankietę i proszę Was o uzasadnienie swojego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Wybrałbym SAMSUNGA a zaraz po nim D3500.

Dlaczego : Jednak to nowszy lcd w dodatku posiada układ 100hz przyda sie przy sygnale SD , bardzo dobra czern i mnogosc ustawien obrazu . Za sonym przenawia wielkosc 40 cali i całkiem dobra jakosc obrazu SD , dodatkowo cena troszke ponad 3000 tys to Okazja .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A ktoś Ty i o co Ci chodzi? Nie cytuje się poprzednich postów. Obudz się chłopie i idz dyrygować kim innym.
 
Ostatnia edycja:

Mozart 18

New member
Dziękuję za zainteresowanie.:) Najprawdopodobniej zdecyduję się na Samsunga, ale chciałbym jeszcze przeczytać uzasadnienie wyboru osób, które głosowały na Sharpa LC37X20E.
Pozdrawiam.

alyjen, brun, GrzeluKNZ i malonx - uzasadnijcie swój wybór.
 
Ostatnia edycja:

NIUNIAS

New member
Witam,
Samsung to nowy model,jest na rynku dopiero od kilku miesiecy i posiada uklad 100Hz.
Reszta to modele ktore nie posiadaja 100Hz i maja prawie 2 lata.
Posluchaj rady ortaxa360,on wie co mowi.
Pozdrawiam

____________________________________

SAMSUNG LE-46F86BD, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
na stronce którą zalinkował sierżant harris jest napisane że tylko 32'' nie jest 100Hz... więc dlaczego sierżancie piszesz że 37 również nie jest 100Hz?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Bo oni po jakimś czasie dopiero zmienili tę blędna informację, wcześniej napisane bylo że oba nie mają. Także za wprowadzenie w bląd przepraszam. Tak czy siak z tego co tam ludzie piszą te 100hz w a656 to porażka i czy jest czy go niema nie jest ważne w tym modelu. No chyba że po natępnej aktualizacji softu (już trzeciej) coś się zmieni.
 

pawelzkrk

New member
Witam
mam podobny dylemat jak Mozart_18, tylko że moje typy to Sharp LC37X20E i Samsung LE37A656. Że u mnie lcd-k bedzie pracował głównie jako monitor to skłaniam się raczej ku Samsungowi z wiadomych przyczyn (100hz). Głowować w sondzie nie będę bo sam ciekaw jestem wyników :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja wybrałbym Sharpa:
1.lepsze skalowanie.
2.Większa wyrazistość

058_P1090290.JPG


3.Głębia kolorów
4.Większa płynność
5.lepsze formatowanie
059_P1090291.JPG
 

jagger

New member
A ja odradzam kupno takich LCD jak ten Sharp.
Uważam, że to wyrzucone pieniądze bo jeśli nie teraz, to za kilka tygodni czy miesięcy obraz na takim Sharpie X20 zacznie Cię wkurzać na tyle, że będziesz chciał go jak najszybciej opchnąć - znam taką osobę.
Podłącz do niego Blu-raya po HDMI i zobaczysz, że płynność obrazu jest tragiczna - bez dużej dozy tolerancji na to zjawisko na dłuższą metę tego nie da się oglądać.
Polecam Sony X3500 lub Philips 9703.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jagger - chyba się zagalopowałeś . Proponujesz telewizory kilka razy droższe.
Pochyl się z szacunkiem nad najniższą klasą cenową .
I Tu Sharp gra extra
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408

No nie - skóra też jest czysta. A obraz przy dobrym sygnale wyjatkowej urody :)
p1070263iq4.jpg


p1070153of4.jpg



bemx2k - pokazać chciałem bardziej jak słabo skaluje Samsung.
 

jagger

New member
Mam taką zasadę: nikomu nie polecam kiepskiego sprzętu, nawet jeśli jest tani. Wolę dopłacić 2-3 tysiące i kupić coś co sprawi mi radość, a nie żal wyrzuconych pieniędzy - choćby "tylko" kilku tysięcy.

Ostatnio sprzedawca z MM też chciał mi wcisnąć tego Sharpa i jakiegoś LG twierdząc, że to światowa czołówka. To było żałosne. Jego niewiedza porażała.
 
Do góry